رییس شبکه بهداشت انزلی گفت : باتوجه به مرز آبی و بندری بودن شهر و فعالیت خطوط کشتیرانی باری به کشورهای همسایه شمالی این شبکه بر سلامت کارکنان و بار کشتی ها نظارت دارد.
دکتر عارف عابدین نجفی در آیین بهره برداری رسمی از ساختمان جدید شبکه اظهار کرد : در حال حاضر خدمات بهداشتی جهت سلامت بار و کارکنان کشتی ها و نیز کنترل و جلوگیری از ورود انواع بیماریهای واگیر وآلودگی به شهرستان ، در مرز آبی در قالب برنامه IHR و براساس برنامه بین المللی انجام می گیرد .
وی افزود: مجموعه شبکه بهداشت و درمان بندرانزلی با سه مرکز بهداشتی درمانی شهری ، دو مرکزبهداشتی درمانی شهری روستایی، سه مرکزبهداشتی درمانی روستایی، چهار پایگاه سلامت و یک بیمارستان آموزشی و درمانی به ۱۴۲ هزار و ۳۶۹ نفر جمعیت شهرستان درقالب برنامه های بهداشت خانواده ،بیماری ها ،واکسیناسیون ،بهداشت روان ،بهداشت محیط وحرفه ای ،بهداشت مدارس ،نظارت بر مواد غذایی ،نظارت بر درمان ،بهداشت دهان و دندان انواع خدمات بهداشتی و درمانی خدمات ارائه می دهد.
وی خاطرنشان کرد : همچنین با توجه به گردشگری بودن شهرستان و ورود سالانه شش میلیون نفر ، جمعیت سیار و مهمان نیز بخشی از خدمات بهداشتی درمانی را از این شهرستان دریافت می کنند.
دکتر نجفی متذکر شد: در صورت شروع فعالیت پایانه مسافربری مرزی نیز به حجم فعالیت ها و خدمات بهداشتی پایگاه مراقبت مرزی افزوده می شود .
به گفته وی در سالهای اخیر با راه اندازی منطقه آزاد تجاری – صنعتی و افزایش فعالیت های صنعتی ورود و خروج کالا خصوصا مواد غذایی و گسترش روز افزون آن نیاز به ارایه خدمات بهداشتی و نظارتی بیشتری است.
وی افزود: برغم موارد اشاره شده که از گستردگی فعالیت های شبکه بهداشت و درمان و همچنین اهمیت شهرستان در سطح استان حکایت دارد ، این شهرستان تاکنون ساختمان مستقل و متناسب با کثرت و اهمیت واحدهای ارایه دهنده خدمت نداشت که خوشبختانه با حمایت رییس دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان شهرستان ساختمانی با زیر بنای یکهزار و ۵۲۰ متر مربع و با اعتبار بالغ بر۲۰ میلیارد ریال برای این شبکه احداث و در دهه فجر رسما مورد بهره برداری قرار گرفت .
این آیین با حضور پرفسور برزیگر ریاست دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از مسئولان استان و شهرستان برگزار شد.
شهرستان بندرانزلی در کرانه جنوبی دریای خزر در غرب گیلان قرار دارد.
طی ۱۰ ماه امسال با پهلوگیری ۶۳۶ فروند کشتی حدود دو میلیون تن کالا در بندرگاه انزلی تخلیه و بارگیری شد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *