syroos

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، سیروس سیدین بوکسر حرفه ای ایرانی و انزلیچی که در بلژیک فعالیت می کند در سال ۲۰۱۴ موفق شد مقام قهرمانی مسابقات جهانی wbc را بدست آورد و به عنوان یکی از بوکسرهای بزرگ جهان شناخته شود، از اینرو خبرنگار انزلی کلاب مصاحبه ای با این قهرمان انزلیچی داشته است که در ادامه مطالعه خواهید نمود.

انزلی کلاب: آقای سیدین اکثر اهالی انزلی از افتخار آفرینی شما با خبر هستند، اما می خواهیم خودتان را بیشتر برایشان معرفی کنید.

من سیروس سیدین متولد ۱۳۵۸ در بندرانزلی هستم، از بیست سالگی بعد از خدمت سربازی ایران را ترک کرده  و در بلژیک ازدواج کردم و خداوند دو فرزند به نامهای سلیم ۳/۵ ساله و سهیم ۱/۵ ساله به من هدیه داده است که در ۴۰ کیلومتری بروکسل در کشور بلژیک زندگی می کنیم.

انزلی کلاب: از افتخارات ورزشی خود بگویید؟

من در دوران خدمت سربازی دو بار قهرمان بوکس خراسان شدم و وقتی به بلژیک آمدم در سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴ دو بار قهرمان بوکس آماتور بلژیک شدم و به مسابقات بوکس حرفه ای راه یافتم، در مسابقات بوکس حرفه ای کشور بلژیک نیز در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱ قهرمان شدم و پس از آن نیز یک عنوان قهرمانی بن لوکس (کشورهای هلند، لوکزانبورگ و بلژیک) را در سال ۲۰۱۲ به دست آوردم و در آخرین مسابقه ای که شرکت کردم چند ماه پیش قهرمان مسابقات جهانی wbc 2014 شدم.

انزلی کلاب: برنامه شما برای آینده چیست؟

من اکنون در فرانسه یک اردوی فشرده و سخت را پشت سر می گذارم و شش روز در هفته روزی شش ساعت تمرین می کنم تا در روز ۱۴ مارس با قهرمان اروپا که نفر هفتم جهان است مبارزه کنم.

انزلی کلاب: اینجا برای حمایت از شما کسی به سالن بوکس می آید؟

ایرانیها انسانهای خونگرم و با معرفتی هستند، چند روز پیش پیامی از یک ایرانی دریافت کردم که شوکه شدم، او به من گفت می خواهد از انگلستان برای تماشای مسابقه به سالن بیاید، دوستان دیگری نیز از هلند و لوکزانبورگ و همین بلژیک برای حمایت من به سالن می آیند که جا دارد از همینجا از همه آنها تشکر کنم، زیرا آنها با حمایت هایشان به من قدرت می دهند.

 

syroos2

انزلی کلاب: چرا ورزش بوکس را انتخاب کردید؟

زمانی بندرانزلی مهد بوکس ایران بود و اکثر اعضای تیم ملی بوکس انزلیچی بودند، من اولین بار که به سالن بوکس شهید شاهپور قایقچی در انزلی رفتم فقط ۱۰ سال داشتم و آقایان شاهرخ قایقچی و بشیر قنبرزاد داشتند به بچه ها آموزش می دادند که آقای قایقچی به آقای قنبرزاد گفت به من و چند تازه وارد دیگر چپ و راست زدن یاد بدهد، آقا بشیر ابتدا از ما پرسید که بوکس را برای قهرمانی می خواهیم یا برای دعوا کردن؟ من آن زمان فقط دوست داشتم بوکس کار کنم و به قهرمانی فکر نمی کردم اما به آقا بشیر گفتم آموزش بوکس را برای قهرمانی می خواهم، به هر حال یک دروغ مصلحتی گفتم که مرا از باشگاه بیرون نیاندازند (با خنده)، جا دارد از مربیان قدیمی آقایان شاهرخ قایقچی و بشیر قنبرزاد و آقای اسدالهی تشکر کنم.

انزلی کلاب: بعد از قهرمانی در مسابقات بوکس با پرچم ایران دور افتخار می زنید، در حالی که در مسابقات شما را به عنوان نماینده بلژیک می شناسند.

من عاشق ایران هستم، من عاشق وجب به وجب خاک شهرم انزلی هستم، این را با تمام وجودم می گویم، به همین دلیل هر سال به انزلی می آیم و برای من هیچ جای دنیا انزلی نمی شود، من نمی توانم این علایقم را پنهان کنم و با اهتزاز پرچم کشورم در رینگ بوکس به ایرانی بودنم افتخار می کنم.

syroos3

انزلی کلاب: در انزلی برای تفریح کجا می رفتید؟

من اکثر اوقات به موج شکن می رفتم و قدم زدن در بلوار انزلی و کنار اسکله حس خوبی به من می داد.

انزلی کلاب: از علاقه خود به انزلی گفتید، آیا به ملوان هم علاقه دارید؟

مگر می شود انزلی چی باشی و ملوانی نباشی؟ من عاشق ملوان هستم و بازی هایش را دنبال می کنم، البته مدتی است که در فرانسه هستم و بازی ها را ندیده ام اما از اینترنت اخبار ملوان را دنبال می کنم و خوشحالم که اوضاع ملوان رو به بهبود است.

انزلی کلاب: پسرهای سیروس سیدین هم انزلیچی هستند؟

من همیشه با آنها فارسی و گیلکی صحبت می کنم و کاملا متوجه می شوند، اما گاهی جوابم را به زبان فرانسه می دهند که من مجبورشان می کنم فارسی جواب بدهند (با خنده).

انزلی کلاب: بزرگترین آرزوی ورزشی سیروس سیدین چیست؟

برای رسیدن به اهدافم واقعا تلاش می کنم و مثل هر ورزشکار دیگری آرزو دارم که بهترین باشم، من هر روز مسیر رفت و برگشت باشگاه به خانه که ۷۰ کیلومتر است را صبح و بعد از ظهر می روم که می شود روزی ۱۴۰ کیلومتر، آرزوی دیگر من این است که روزی مسابقات معتبر بوکس در انزلی برگزار شود و من در زادگاهم با شکست حریفانم قهرمان شوم و مدال قهرمانی را تقدیم به مردم شهرم کنم.

انزلی کلاب: در پایان این شما و این مردم انزلی، چه پیامی برایشان دارید؟

به نظر من انزلیچی ها قهرمان هستند،  در ورزش، علم، هنر و… فرقی نمی کند، آنها در هر کاری که اراده کنند به بالاترین درجه می رسند، مردم انزلی با غیرت و تعصبی که دارند می توانند کارهای بزرگی انجام دهند و من از جوانهای شهرم می خواهم سراغ چیزهایی نروند که به آینده آنها لطمه وارد کند، اگر هر رشته ورزشی را با جدیت دنبال کنند حتما می توانند افتخار آفرین باشند، این را من نمی گویم این را آمار قهرمانان انزلی نشان می دهد که با توجه به جمعیتی که انزلی دارد بدون شک موفق ترین شهر ایران در زمینه ورزش است،  به هر حال من برای همشهریانم آرزوی موفقیت دارم ، ما از انزلی دور هستیم اما اخبار شهر را در انزلی کلاب می بینیم و از حال و هوای شهرمان با خبر می شویم که از این بابت از شما نیز تشکر می کنم و در پایان یادآور می شوم هر موفقیتی با افکار و تلاش خودمان به دست می آید.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

خدابنده

۴ اسفند ۱۳۹۳

با سلام و ارزوی بهترینها برای تمام ایرانیان در همه جا .

من هر روز مسیر رفت و برگشت باشگاه به خانه که ۷۰ کیلومتر است را صبح و بعد از ظهر می روم که می شود روزی ۱۴۰ کیلومتر،
واقعا , یا اینکه یک صفر جلوی اعداد سهوا آمده . لطفا جواب بدید

پاسخ

naser varshani پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۰۲:

bale doroste doste aziz

خدابنده پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۰۷:

?:-)

علیرضا اسدی پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۴۵:

داداش گفت میروم (با بهترین ماشین) نگفت میدوم!

خدابنده پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۰۴:

:yes:

guilak

گیلک

۴ اسفند ۱۳۹۳

درود بر سیروس آبای عزیز. سلام بر شما که برای شهر انزلی افتخارآفرینی میکنید و به ایرانی بودنتان می نازید. برای شما آرزوی موفقیت و سرافرازی داریم.

پاسخ

۴ اسفند ۱۳۹۳

داش سیروس . هر جا هستی موفق باشی…
بابلسر

پاسخ

Shahin

۴ اسفند ۱۳۹۳

سلااااااااااااام. مرسی از این مصاحبه خوب و خواندنی، آقای سیدین باعث افتخار ما هستین. بچه ها باید ببخشن از اینکه درگیری هام این روزها اجازه حضور تو سایت رو نمیده. اما انشاا… دست پر بر میگردم.
افتخار بزرگتر اینه که آقای سیدین هم انزلی کلاب رو دنبال میکنن.راستی آقای نویدی، شهردار انزلی رو توی نمایشگاه شهر بازی ها در حال بازدید دیدم :D عکسم گرفتم ازش ولی فرصت نکردم بفرستم کار کنین. احتمالا تو فکر شهر بازی هستن آقای پورشعبان :D .

پاسخ

سیدایمان پاسخ در تاريخ اسفند ۵ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۵۹:

سلام.. داش اهین تو میدون خراسان(محله ابراهیم هادی) یه باشگاه هستش بنام همین شهید.. فاز باشگاش خیلی باحاله.. وقتی توش تمرین میکنی از اول تا آخر تو فکر و فاز با مرامیهای داش ابرام هستی..

مسعود

۴ اسفند ۱۳۹۳

ایول سیروس سیدین .انشاا… با آروزی موفقت برای شما آبای

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۴ اسفند ۱۳۹۳

بهتون تبریک می گم و باعث افتخار انزلی هست که همچین قهرمانی داره،همیشه موفق باشید .:yes:

پاسخ

محمدرضا گل آور

۴ اسفند ۱۳۹۳

سیروس عزیز
منتظر موفقیت های بیشتر از شما در میادین ورزشی هستیم
حس شما به انزلی حس مشترک همه ماست
حس غرورانگیز انزلیچی بودن

پاسخ

hooman

Hooman

۴ اسفند ۱۳۹۳

Dash sirous ey val hamishe moafagh bashio sarboland

پاسخ

naser varshani

naser varshani

۴ اسفند ۱۳۹۳

داداش سیروسه (امید) منو عشقه. :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

پاسخ

سعید

۴ اسفند ۱۳۹۳

باید بگیم جهان پهلوان سیروس سیدین. بهت افتخار میکنم همشهری.

پاسخ

علیرضا اسدی

۴ اسفند ۱۳۹۳

اون حرکت با پرچم کشورمون خیلی احساس خوبی به آدم دست میده احسنت بر این تعصب زیبا

پاسخ

AmirDarya

۴ اسفند ۱۳۹۳

تبریک میگم
خیلی خوشحالیم که یک انزلی چی پرچم انزلی چی ها را بالا نگه داشته
آرزوی موفقیت های بیشتر را برایشان دارم
یک پیشنهاد : وقتی که ایشان به ایران و انزلی آمدند یک مراسم استقبال خود جوش برای ایشان برگزار کنیم

پاسخ

majid

MajiD

۴ اسفند ۱۳۹۳

ماشالله انزلیچیایی که اسمشون سیروسه آینده ورزشی خوبی دارن
تبریک به سیروس آبای :heart:

پاسخ

سیدایمان

۴ اسفند ۱۳۹۳

سلام.. دم هر چی ورزش کار با وجوده گرم.. انشالله همیشه در زندگی موفق باشی.. منم از شهر و دیارم دورم و وقتی آقای سیدین درباره عشق به انزلی و دوری از این شهر حرف میزنه با تمام وجود درکش میکنم.. عشقم اینکه بیام تو انزلی کلاپ تا از اخبار شهرم با خبر بشم.. حال اساسی اون موقع هایی که عکس یا فیلمی از انزلی میذارید/دمتون گرم

پاسخ

sinaclub

Sinaclub

۴ اسفند ۱۳۹۳

دمت گرم آباى.افتخار مایى.انشاالله همیشه سالم و موفق باشى

پاسخ

بابک

۴ اسفند ۱۳۹۳

ممنون بابت مصاحبه
کشور لوکزامبورگ درسته.

پاسخ

محمد

۴ اسفند ۱۳۹۳

زینده باد کی گیلکیا فراموش نوکوده

پاسخ