zzz malvan fc 03

رویارویی  قوهای سپید انزلی و شیرهای زرد اصفهانی چه در دوران قدرت نمایی فوتبال انزلی بر بام فوتبال ایران و چه طی دهه هایی که این باشگاه فراز و نشیب زیادی را تجربه کرده است، همواره برای ملوان مشکل ساز بوده است و در اکثر مواقع سپاهان اصفهان بر ملوان غالب شده است.

باشگاهی که در گذشته و در زمان قدرت نمایی فوتبال انزلی از آن به عنوان گربه سیاه ملوان یاد میشد و امروز که این باشگاه از لحاظ ساختار اداری و سازمانی و عملکرد حرفه ای در فوتبال ایران یکه تازی میکند و لقبی را که پس از سال ۱۳۸۰ از دست ملوان خارج شده است به خود اختصاص داده است (پر افتخارترین شهرستانی) باز هم همواره مانعی بزرگ در برابر ملوان محسوب میشود، به گونه ای که ملوان با شکست این تیم پس از ۹ سال موفق به شکست این باشگاه اصفهانی شد.

شیرینی این پیروزی زمانی بیشتر میشود که این دیدار دیار اصفهان صورت پذیرفته است و دو تیم قدیمی و ریشه دار فوتبال کشور در خانه باشگاه سپاهان به مصاف یکدیگر رفته اند و در نهایت ملوان موفق شد با درخشش : سرگی پاشنکو، امیرحسین فشنگچی و سید جلال رافخوایی با دست پر عازم بندر شود، تا بعد از مدتها هواداران ملوان با تمام وجود از بازی تیم محبوبشان لذت ببرند.

گزارش بازی:

دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان اصفهان و ملوان بندر انزلی در چارچوب رقابت‌های هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال با نتیجه ۲ بر ۱ به سود ملوان به پایان رسید.

ملوان در روزی که با اتخاذ یک استراتژی مناسب یعنی بستن بازی حریف و چشم بستن به ضد حملات به دیدار حریف نامدار خود رفته بود توانست با درخشش دروازه بان دوست داشتنی و محبوب خود با ۳ امتیاز « شیرین تر از گز » دیار زاینده رود را به مقصد زیباترین بندر دنیا ترک کند.

بازی در نیمه اول با میدان داری سپاهان آغاز شد. سپاهان که با چند شوت از راه دور و دو موقعیت خطرناک پاشنکو را به زحمت انداخته بود سرانجام در دقیقه ۲۳ با یک ضربه آزاد دیدنی توسط حاج صفی به گل رسید.
بعد از گل سپاهان بازی بدون حادثه خاصی دنبال می شد که رحمان احمدی مبتدیانه یک پنالتی تقدیم ملوان نمود. این پنالتی را سید جلال رافخایی در دقیق ۳۳ تبدیل به گل کرد.
بعد از گل ملوان باز هم سپاهان بازی را در دست گرفت ولی قادر به خلق موقعیت خطرناکی نشد.

نیمه دوم با حملات خطرناک سپاهانی ها آغاز شد اما خط دفاعی و دروازه بان ملوان بخوبی در مقابل خط حمله کم اثر سپاهان مقاومت کرد.
دقیقه ۶۰ سپاهانی ها معتقد به خطای پنالتی روی یعقوب کریمی بودند که داور نه تنها اعتقادی به پنالتی نداشت بلکه به کریمی اخطار داد.
سرانجام درحالیکه بازی با خیمه سپاهانی ها در نیمه زمین ملوان دنبال میشد امیر حسین فشنگچی روی یک ضد حمله با یک حرکت انفرادی دومین پنالتی خود را از تیم سپاهان گرفت تا باز هم سیدجلال رافخایی پشت این ضربه قرار گرفته و در روز عید سعید غدیر خم عیدی خود را به هواداران ملوان تکمیل کند.
پس از گل ملوان سپاهان چند خطر جدی روی دروازه ملوان خلق کرد که در مهمترین آنها پاشنکو در یک سیو عالی و با یک سوپر واکنش از فرو ریختن دروازه ملوان جلوگیری کرد.
در حالیکه سپاهان عصبی و بدون تمرکز به دروازه ملوان حمله می کرد ملوان در دقایق اضافه و روی ضد حمله دو فرصت مسلم گلزنی را توسط پوررحمت ا… و رمضانی از دست داد اما پس از ۹ سال با دست پر از اصفهان خارج شد.

ملوان با این برد ۱۵ امتیازی شد و با امیدواری بیشتری به ادمه بازیها چشم خواهد دوخت

بعد از پایان بازی سپاهان و ملوان سرگئی پاشنکو از تیم ملوان به عنوان بهترین بازیکن زمین و علی احمدی مدافع سپاهان به عنوان بازیکن اخلاق این مسابقه انتخاب شدند.

گزارش بازی : رامبد رشیدی راد

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

mojshekan

۲ آبان ۱۳۹۲

ممنون واسه این گزارش خوب :) ممنون واسه این برد خوب ملوانان عزیز :) ممنون سرگی :)

پاسخ

Anzali Free Zone

۲ آبان ۱۳۹۲

خدایی ش دم خودمون گرم کم مونده بود درودگر واسه فرار از مشکلات باشگاه مربی رو قربونی کنه، فشارهای ما نذاشت. گردن همه انداخت آوردنش رو :laugh: الان پشیمون شده احتمالا. انشاا… همزمان با عملکرد ملوان شاهد اصلاحاتی گسترده در باشگاه باشیم و مشکلات ساختاری هم برطرف بشه و شایسته از این تیم حمایت بشه، آقای درودگر هم یاد بگیره که انتقاد پذیر باشه و پشت عملکردش واسته :-D
پاشنکو سالااااااااااااااااااار

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ آبان ۲ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۳۲:

:yes:

sinaclub

sinaclub

۲ آبان ۱۳۹۲

ابول پاشنگو

پاسخ

Anzali Free Zone

۲ آبان ۱۳۹۲

http://anzaliclub.ir/%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%81%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B2%DB%8C%D8%B2/

اینم سندش :-D . الان هم اگه اصلاحات ساختاری صورت بگیره و مربی خارجی بیشتر به بازیکنای جوان اعتماد کنه مطمئن باشید همه چی درست میشه. انشاا… بستری برای ریشه کن شدن مشکلات مالی ملوان فراهم بشه که روحیه هم به این تیم تزریق بشه اونوقت تیمی که تیم دوم جدول رو توی خونه میزنه میتونه خیلی حرفها واسه گفتن داشته باشه.

پاسخ

Anzali Free Zone

۲ آبان ۱۳۹۲

راستی به یه نکته اشاره نشد و اونهم عوض کردن نتایج بازی توسط ملوان توی این دو بازی اخیره، یعنی بعد از مدتها تونستیم وقتی گل میخوریم و عقب میفتیم بازی رو برگردونیم و این یه اتفاق خیلی خوبه که میتونه به اعتماد سکوها و بازیکنا کمک شایانی بکنه .

پاسخ

تبسم

۲ آبان ۱۳۹۲

امیدوارم با این برد تیم از بحران در بیاد.به بازیهای اینده امیدوار شدیم

پاسخ