80613774-3861966

سوگواران حضرت فاطمه (س) در شهر ساحلی انزلی در سالروز شهادت بانوی آب و روشنایی در جوار مزار شهدایشان گرد آمده و به سینه زنی و عزاداری پرداختند.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، عزاداران در گروه های مختلف از هیات های حیدریون، عاشقان ثارا.. ، مهدیه ، اصغریه ، محبان قمر بنی هاشم، پنج تن آل عبا، فداییان امیر المومنین ، امام هادی ، حضرت علی اکبر ، موسی بن جعفر و انصارالحسین به عزاداری ام ابیها آمده بودند.

شماری ساده و سیه پوش ، بعضی آراسته و پیراسته ، برخی پای برهنه و پیراهن به خاکستر آغشته و برخی معطر و نو نوار اما همگی اندوهگین شهادت زهرای اطهر بودند.

سوگواران را از بانوی سالخورده تا کودک خردسال و نوجوان و جوان ، خانه دار و کارمند ، بازاری و دانشجو را عشق به نیکی ، بزرگی ، عدالتخواهی و مهربانی زهرا دخت نبی و همسر علی و مادر ائمه به دور هم جمع کرده بود.

سالروز شهادت زهرای اطهر فرصت مغتنمی بود که مادران و همسران شهدا که شجاعت ، صبوری و استواری را از زهرای مرضیه فراگرفته اند؛ در کنار مزار شهیدانشان به یاد اسوه و الگوی خود اشک از دیدگان جاری کنند.

هیات های عزاداری همپای سوگواری برای زهرا در رثای فرزند بزرگوار ایشان اباعبدا.. الحسین نیز نوحه خوانی کردند.

یاد زهرای اطهر ، الگو و اسوه بانوان عالم همواره در قلب و ذهن عاشقان اهل بیت (ع) ماندگار است که عشق به ایشان و خاندان بزرگوارشان عشق به تمامی خوبی هاست.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۲۵ فروردین ۱۳۹۲

:cry:

پاسخ

carisma

۲۵ فروردین ۱۳۹۲

یا زهرا (س)

پاسخ