13950913000180_photoa1

 

سرپرست کتابخانه‌های عمومی این شهرستان با اشاره به افتتاح کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) کپورچال اظهار کرد: تأمین اعتبار این پروژه بیش از ۳میلیارد ریال از محل کمک‌های بنیاد قلم‌چی، انجمن شهرستان و کتابخانه عمومی استان گیلان بوده است.

میثم بابایی با بیان اینکه از نظر متراژ کتابخانه کپورچال بزرگ‌ترین کتابخانه روستاهای غرب شهرستان بندرانزلی است، افزود: مساحت کلی این مجموعه ۷۰۶ متر و زیربنا ساختمان کتابخانه ۱۵۰ متر است.

وی مجموعه کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) روستا کپورچال را شامل بخش‌های مختلف از جمله بخش کودک، سالن مطالعه، نمازخانه و مخزن عنوان کرد و ادامه داد: این بنا سومین کتابخانه عمومی روستاهای غرب شهرستان بندرانزلی بوده و سرانه مطالعه در بندرانزلی به ازای هر ۱۰۰ نفر یک متر است.

نماینده مردم انزلی در مجلس، معاون عمرانی فرمانداری، رئیس آموزش و پرورش و بخشدار مرکزی شهرستان در مراسم افتتاحیه کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) روستا کپورچال شرکت کردند.

شهرستان بندرانزلی نخستین و بزرگ‌ترین بندر سواحل جنوبی دریای خزر در منطقه‌ای، جلگه‌ای و ساحلی بوده که از شمال به دریای خزر، از جنوب به صومعه‌سرا، از شرق به رشت و از غرب به رضوانشهر متصل است.

بندرانزلی در ناحیه‌ کاملاً جلگه‌ای به صورت طولی و در ساحل دریای خزر واقع شده و دارای آب و هوای معتدل مرطوب بوده و بخشی از محیط زیست طبیعی این شهرستان را دریا و بخش مهم دیگر نیز اکوسیستم ارزشمند تالاب انزلی تشکیل می‌دهد./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *