حامد سمیعی مسئول اداره فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرانزلی صبح جمعه با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از برگزاری موفق دو دوره متوالی جشنواره لاله های تالابی در دو سال گذشته ، سومین دوره این جشنواره نیز آغاز شده است.
وی افزود : در سومین جشنواره لاله های تالابی که به مدت شش روز تا ۲۸ شهریورماه جاری ادامه دارد، برنامه های فرهنگی و علمی و آموزشی مختلف و گوناگونی از سوی دبیرخانه این جشنواره و با مشارکت انجمن های دوستدار و حامی محیط زیست انزلی برنامه ریزی شده است.
سمیعی با اشاره به آغاز این جشنواره با برگزاری دوچرخه سواری از میدان مالا تا شهرداری (موزیک جیگا) یادآور شد: برگزاری کارگاه های مستندسازی ۲ دقیقه ای، آشنایی با تالاب بین المللی انزلی، پاکسازی موج شکن قدیم انزلی از زباله ، عروسک با مواد بازیافتی، کتاب خوانی با محوریت تالاب و محیط زیست از جمله برنامه ریزی های این جشنواره است.
وی با اشاره به ایجاد زنجیره انسانی در پل قدیم غازیان به منظور حمایت از تالاب بین المللی انزلی تصریح کرد: کارگاه توریسم پرنده نگری، تور انزلی گردی برای مردم رشت، رضوانشهر و پره سر و فومن ، برگزاری جشن مردمی لاله های تالابی و دیدار با نمایندگان اعضای آژانس همکاری های بین المللی ژاپن(جایکا ) از دیگر برنامه های این جشنواره تا روز پایانی آن است.
به گزارش خبرنگار ایرنا تالاب بین المللی انزلی با مساحت ۱۹۳ کیلومتر مربع در جنوب غربی سواحل دریای خزر، مجموعه بزرگی از آب های شیرین با نیزارهای گسترده محل مناسبی برای تخم ریزی ماهیان ، زمستان گذرانی ، آشیانه گذاری و جوجه اوری پرندگان و رویشگاه گیاهان ارزشمند و زیبایی چون لاله تالابی ، نیلوفر و مریم آبی است .
امید که با برگزاری اینگونه جشنواره ها دیگر شاهد تخریب و آلودگی تالاب ، چیدن لاله های زیبای تالابی و لطمه به این زیست بوم ارزشمند نباشیم و این جشنواره نمادی برای حفاظت بهتر از تالاب زیبای انزلی و لاله های تالابی و دیگر موجودات ارزشمندش باشد./ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

دکتر هوشیارفرد

۲۴ شهریور ۱۳۹۶

با سلام.
شهرستان بندر انزلی ظرفیت های بالقوه بالایی برای جذب گردشگر و سرمایه گذار دارد.
جشنواره شنواره لاله های تالابی باید بتواند ضمن ایجاد نشاط اجتماعی و فرهنگی باعث توانمند سازی جوامع محلی و تعامل بین مسئولین در سطح استان و ملی شود.

پاسخ