در سالروز پرافتخار آزادسازی خرمشهر از بند دشمنان میهن به دست دلاورمردان ایرانی ، سوت کشتی ها در بندرگاه انزلی نواخته شد.
مردان دریا به احترام این شیردلان از جان گذشته ۵۰ شناور یگانهای نظامی ، انتظامی ، دریابانی و هلال احمر را بر موجهای خزر از بندرگاه تا موج شکن به حرکت در آوردند.
ساحل نشینان نیز که امن و آسایش خود را مرهون از جان گذشتگی و پایداری آن غیور مردان می دانند بر آنان درود فرستاده و به یاد غواصان شهید شاخه های گل نثار امواج خزر کردند.
همچنین نیروهای نظامی و انتظامی نیز از مقر قدیمی سپاه پاسداران یادمان اعزام حافظان میهن به جبهه ها تا مزار شهدا رژه موتوری انجام دادند.
سپس مزار شهیدان سربلند انزلی با حضور مسوولان و مردم قهرمان پرور و خانواده های ارجمند شهدا ، ایثارگران و جانبازان شهرستان گلباران و عطرافشانی شد.
مردم قدردان با اهدای شاخه گل و غبار روبی مزار شهدای این شهرستان، یاد و خاطره ایثارگری ها و پایمردی های آنان را گرامی داشته و با نثار فاتحه بر مزار این عزیزان با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند.
شهرستان انزلی در۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان قرار دارد و ۴۰۸ شهید گلگون کفن، شش شهید گمنام و یک شهید مدافع حرم را در دل خود جای داده است./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *