82228905-710147861

پویش فرهنگی سه شنبه های بدون خودرو در انزلی، هشتمین هفته خود را در هوایی ابری پشت سر گذاشت.
صبح سه شنبه هشتمین هفته از پویش فرهنگی سه شنبه های بدون خودرو درانزلی برگزار شد.
درمراسم امروز با وجود هوای ابری و احتمال بارندگی، افزون بر ۳۰ دوچرخه سوار مسیر آرامستان ارامنه تا میدان مالا را به صورت رفت و برگشت رکاب زدند.
سه شنبه های بدون خودرو به عنوان یک کار فرهنگی و در راستای نهادینه کردن فرهنگ یک روز بدون خودرو در کشور برگزار می شود که این کار در بندرانزلی از شش هفته پیش به صورت رسمی کلید خورده و با توجه به استقبال روز افزون مردم از این پویش و با افزایش تعداد دوچرخه سواران مشتاق به این کار فرهنگی، می توان استفاده عمومی مردم و حتی کارکنان ادارات از دوچرخه به جای خودرو در روزهای سه شنبه را در آینده متصور بود.
اولویت نخست این پویش ، تشویق شهروندان به پیاده روی و فرهنگ سازی برای استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی بوده و عدم استفاده از وسایل حمل و نقل شخصی از مهمترین رویکردهای این برنامه است.
سه شنبه های بدون خودرو از اول تیرماه در اراک کلید خورد و حمایت عمومی مردم در شهرهای مختلف از این پویش ، نشان دهنده تمایل بشر برای چاره اندیشی و رهایی از بندهایی است که خود به دست و پای خود تنیده است.
این پویش نمونه کارآمدی از فرهنگ سازی و آغاز یک حرکت خودجوش و موثر مردمی برای رسیدن به هدفی معین بدون چشم دوختن به دستان دولت است که می تواند سرمشقی برای آغاز حرکت های خودجوش مردمی دیگر در زمینه هایی همچون مدیریت مصرف آب، مدیریت پسماند، زباله و سایر موارد باشد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *