DSC_0030

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، سهراب وکیل منفرد نابغه بوکس ایران در سالهای دور علاوه بر افتخارات ورزشی صاحب مدال شجاعت جنگی در جنگ ظفار عمان شده است که شاید می توان گفت این مدال جنگی او را از رسیدن به مدال طلای بوکس در المپیک محروم کرده است.

وکیل منفرد در سال ۱۳۵۴ به عنوان خلبان ایرانی که در آن زمان برای کمک به کشور عمان در جنگ ظفار به این جنگ اعزام شده بودند به عنوان خلبان بالگرد تاپ کاور شجاعت هایی از خود نشان داد که طبق اخبار رسیده جدیدا مسئولین کشور عمان می خواهند از او تقدیر کنند.

سهراب وکیل منفرد در رابطه با یکی از ماموریت هایش به خبرنگار انزلی کلاب گفت: من به عنوان خلبان بالگرد تاپ کاور وظیفه داشتم از بالگردهایی که بار و مسافر حمل می کردند محافظت کنم و به همین دلیل آنها در ارتفاع پایین و من در ارتفاع بالاتر پرواز می کردیم که در این حالت پیش از آنها من در تیرس دشمن بودم.

در یکی از ماموریت هایم چیریکهای کمونیست بالگرد مرا به رگبار گلوله بستند و موتور بالگردم از کار افتاد و مجبور به فرود اضطراری شدم اما به این خاطر که نمی خواستم اسیر دشمن شوم تصمیم گرفتم نوک یک قله بالگرد را فرود آورم که در این لحظه کمک خلبان من گفت فرود در اینجا غیر ممکن است و خودش را در ارتفاع نزدیک به زمین به بیرون پرتاب کرد و دست و پایش شکست و در همین حالت شاهد این بود که بالگرد با موفقیت به زمین نشست.

وقتی من از بالگرد پیاده شدم دیدم اسکید سمت راست بالگرد معلق است اما موشک بالگرد به یک سنگ گیر کرده و مانع از سقوط بالگرد و انفجارش شده است و واقعا کار خدا بود که زنده ماندم و هرگز آن صحنه از یادم نمی رود، بعد از مدتی یک بالگرد برای نجات ما آمد و به من گفتند تا هدف گلوله های دشمن قرار نگرفتیم سریع سوار شو، اما من به سمت کمک خلبان رفتم و قبل از هر چیز برای کار احمقانه اش یک سیلی به او زدم و او را روی شانه هایم گذاشته و قبل از خودم او را درون بالگرد گذاشتم و در لحظات آخر توانستم سوار شوم، به شکلی که در لحظه حرکت بالگرد هنوز به طور کامل سوار نشده بودم.

متاسفانه در این عملیات از ناحیه کمر آسیب دیدم و بعد از یازده سال خدمت بازنشست زودرس شدم که همین امر مشکلاتی را در زندگی شخصی و حرفه ای من به وجود آورد و نتوانستم به مسابقات المپیک اعزام شوم اما مدال و حکم افتخار جنگی را از سلطان قابوس پادشاه عمان دریافت نمودم، همه کسانی که این حکم را دارند از سلطان قابوس حقوق ماهانه دریافت می کنند که من تاکنون این حقوق را دریافت نکرده ام اما به تازگی مسئولین مربوط به من خبر داده اند که قرار است این حقوق به من نیز پرداخت شود که باید از این بابت از آنها تشکر کنم.

DSC_0028

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

سینا

۲۶ دی ۱۳۹۳

آقای وکیل منفرد افتخار انزلیچیاست ولی همیشه برای من سوال بود که چرا اینقدر زود از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.
ای کاش به جای رفتن به جنگ ظفار می رفت المپیک و برامون مدال طلای المپیک میاورد ولی به هر حال افتخار شهرمونه.

پاسخ

محمد میرزایی پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۵۱:

سینا جان اون موقع مجبور بودن برن جنگ چون نیروی هوایی اینارو اعزام میکرد ولی واقعا حیف شد که نتونست بره المپیک چون با تعریفایی که ازش شنیدم حتما قهرمان میشد.

majid

majid

۲۶ دی ۱۳۹۳

ماشالله یه خونواده وکیل منفرد که از پدرشون مرحوم اقا عزیز تا پسراش هم قهرمان بودن و هم پهلوان و الان نسل سومشونم ورزشکار ملی دارن و هم از نظر اخلاقی و خوشنامی نمونه ان

پاسخ

علی

۲۶ دی ۱۳۹۳

بهمن صالح نیا میگه اگه عزیز وکیل منفرد نبود کلی از قهرمانای ورزشی انزلی دنبال ورزش نمیرفتن و به اعتقاد صالح نیا وکیل منفرد با تاسیس باشگاه گیو جوانها رو از توی کوچه و خیابون به سمت ورزش کشوند.
نصرت و سهراب وکیل منفرد هم دو تا از این قهرمانان بودن که به لطف تاسیس باشگاه گیو به درجات بالا رسیدن و در واقع جامعه ورزش انزلی تا حد زیادی مدیون باشگاه گیو و عزیز وکیل منفرد هستن.
حالا از آقای جعفر زاده رئیس تربیت بدنی انزلی سوال کنید که آیا حق عزیز وکیل منفرد نیست که به یادش مسابقاتی در انزلی برگزار بشه؟

پاسخ

كوروش وكيل منفرد

۲۶ دی ۱۳۹۳

با تشکر از همه همکاران زحمت کش سایت انزلی کلاب وازهمه دوستان انزلیچی که نسبت به خانواده ما لطف دارند

پاسخ

نامسیا

۲۶ دی ۱۳۹۳

سلامووون علبکم

اقای سهراب وکیل منفرد انسانی محترم.با شخسیت و با یک روحیه کامل ورزشی و با نشاط هستند.
در حال حاضرم از تنیسور های بسیار قدر در بندر انزلی می باشند.

خانوم رودابه وکیل منفرد دختر ایشان نیز از قهرمانان تنیس نوجوانان کشوری در کیش هستند.

همواره تنشان سالم و دلشان شاد باد که از افتخارات شهر قهرمان پرور انزلی هستند.

پاسخ