13941113000131_PhotoA[1]

 

 

کنسانتین آلکسیف پیش از ظهر امروز در جریان بازدید هیأت سرمایه‌گذاری و بازرگانی روسیه از منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی از مهم‌ترین و قوی‌ترین مناطق آزاد ایران است.

وی منطقه آزاد انزلی را یکی از فرصت‌های مهم ارتقای مبادلات بازرگانی و ترانزیتی ایران و روسیه توصیف کرد و افزود: هیأت سرمایه‌گذاری و بازرگانی روسیه با هدف جدی و بزرگ ارتقای سطح همکاری‌های اقتصادی وارد گیلان شده است.

سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت خواستار فراهم شدن ترانزیت کالای بازرگانی روسیه به ویژه گندم از منطقه آزاد انزلی شد و اضافه کرد: ظرفیت‌های خوبی در بخش کشاورزی در گیلان وجود دارد که باید از آنها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: همکاری در بخش کشاورزی گیلان در عرصه‌های صیفی، سبزی، میوه، گوشت، مرغ و ماشین‌آلات کشاورزی برای دو طرف حائز اهمیت است.

به گفته آلکسیف، بندر جدید در حال احداث کاسپین در منطقه آزاد انزلی تصمیم بسیار مناسبی به منظور ارتقای مبادلات بازرگانی و ترانزیت کالا برای طرف‌های روسی و ایرانی است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی نیز در جریان بازدید مذکور گفت: بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

رضا مسرور هدف اصلی از احداث بندر جدید کاسپین را ارتقای مبادلات بازرگانی و ترانزیت کالا به کشور روسیه عنوان کرد و افزود: سالانه ۱۵ میلیون تن ظرفیت بندر کاسپین با ۲۲ پست اسکله است.
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *