erw234sd3

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان از تشکیل ستاد ساماندهی اماکن ورزشی در تمامی شهرستان های استان به دستور استاندار خبر داد.

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از اداره کل ورزش وجوانان گیلان در جلسه معارفه سرپرست جدید اداره ورزش و جوانان انزلی اظهار کرد: نگهداری مناسب ، ایجاد نظم، مدیریت و استفاده بهینه از اماکن ورزشی باید در دستور کار تمامی ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها باشد.

وی با اشاره به اینکه اداره ورزش و جوانان بعد از آموزش و پرورش بیشترین فضاها را در اختیار دارد، خاطرنشان کرد: باید بتوانیم از این سرمایه ها برای ارتقای سلامت و نشاط مردم استفاده کنیم. بابایی با اشاره به ۳۰ سانتیمتر سرانه فضاهای ورزشی در گیلان بر لزوم تلاش برای افزایش این میزان سرانه تاکید کرد.

وی تصریح کرد: البته سرانه ورزش بندرانزلی بیشتر از سایر نقاط گیلان است ولی با توجه به اهمیت ورزش در این شهر و ظرفیت های موجود در نیروی انسانی، باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد. بابایی اظهار کرد: شورای عالی ورزش نیز هفته آینده تشکیل می شود که در شهرستان ها نیز باید اجرایی شود.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با تاکید بر صرورت توسعه ورزش همگانی و ورزش روستایی، از خیرین خواست در زمینه ساخت مکان های ورزشی در نقاط فاقد سالن که علاوه بر ارتقای سلامت موجب کاهش ناهنجاری های اجتماعی است، همیاری داشته باشند.

وی در ادامه به بخشی از چالش های ورزش انزلی اشاره و خاطرنشان کرد: پروژه ورزشگاه جدید انزلی ۴۰ میلیارد ریال اعتبار داشت که به دلیل عدم تائید محیط زیست، اعتبار به بخش دیگری منتقل شد. بابایی با اشاره به اهمیت تلاش های ناجیان غریق در حفظ ایمنی شناگاه های استان افزود: مطالبات ناجیان غریق بموقع پرداخت نشد که این مساله، باید مورد توجه قرار گیرد .

وی تاکید کرد: مشکلات ورزش انزلی به عنوان پیشانی ورزش ایران و گیلان، باید با جدیت بیشتری پی گیری شود .

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان تصریح کرد: باید زمین ها و سالن های نیمه کاره را آماده کرده و از فضاهای ورزشی به نحو مطلوب استفاده کنیم .

وی اضافه کرد : پیمانکار سالن ربیعی باید هرچه سریعتر نسبت به انجام تعهداتش و آماده سازی این مجموعه اقدام کند .

وی در ادامه سخنانش انزلی را مرکز قایقرانی کشور عنوان و خاطرنشان کرد :این ورزش باید بیش از این در انزلی مورد توجه وی‍ژه قرار گیرد . بابایی ادامه داد: رشته های قهرمانی را باید اولویت بندی کنیم و بر آنها نظارت و کنترل دقیق داشته باشیم .

وی سالن ورزش های باستانی و زمین چمن مصنوعی و پیست قایقرانی را از مصوبه های سفر رییس جمهوری عنوان و خاطرنشان کرد : باید با تعیین وضعیت سایت و زمین محل احداث، به اجرای پروژه ها همت گمارده شود .

بابایی گفت: پیشکسوتان ورزش باید شناسایی و در موقعیت های مختلف مورد مشورت و تقدیر قرار گیرند و سازمان بسیج ورزشکاران در ادارات شهرستان ها فعال شود.

وی تاکید کرد : باید از روزمرگی بیرون بیاییم و با برنامه حرکت کنیم تا جامعه ای سالم و شاداب داشته باشیم .

در پایان مراسم با قدردانی از مسعود پورگل در مدت پنج سال ریاست اداره ورزش و جوانان انزلی، ‘صفر جعفرزاد’ از پیشکسوتان این اداره و ورزش شهرستان، به عنوان سرپرست اداره ورزش و جوانان انزلی معرفی شد.

تهیه و تنظیم: مهران دیده بان

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۲۰ دی ۱۳۹۱

کلی خبر را بالا پایین کردم تا توانستم اسم مدیر کل را پیدا کنم، این چه جور خبریه دیگه؟ توی تمام خبر فقط یک جا اسم مدیرکل اومده!!!!!!

پاسخ