N80868238-5037363

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان گیلان در دیدار با اهالی ورزش بندرانزلی گفت : توسعه ورزش اساس هدایت جامعه به سوی سلامت پایدار است.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، افشین ملایی روز دوشنبه در این دیدار با اشاره به این که سالانه بالغ بر ۱۰۹ هزار ایرانی در اثر بیماری های قلبی عروقی ناشی از کم تحرکی جان خود را از دست می دهند ، بر لزوم توجه به ورزش بعنوان یک عامل مهم در پیشگیری از این معضل تاکید کرد .
وی یادآور شد : مرگ این تعداد از هموطنان معادل نیمی از ۲۴۰ هزار شهیدی است که در هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از ارزش ها و میهن اسلامی جان خود را فدا کردند .
وی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به ورزش بعنوان عامل سلامتی و شادابی تصریح کرد : ۴۰ تا ۸۵ درصد مردم در کشورهای اروپایی به طور مستمر ورزش می کنند این در حالیست که در ایران این رقم ۲۰ درصد عنوان شده که قابل اثبات هم نیست .
وی با بیان اینکه ورزش در کشور ما فاقد تفکر علمی و راهبردی است ، گفت : باید نگاه آسیب شناسانه به ورزش کشور داشته باشیم .
ملایی افزود : ورزش کشور باید دارای سند راهبردی قابل قبولی باشد و موجب تحول در ورزش کشور شود .
وی اظهار کرد : همه تلاش کرده اند اما چون نگاه فنی جامعی نداشتند ، با وجود این همه مشکل توفیقات زیادی نیز داشته ایم .
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد : وقتی صحبت المپیک می شود نوک پیکان متوجه چند رشته از ورزش های انفرادی نظیر کشتی ، دو و میدانی ، تکواندو ، وزنه برداری است .
وی ادامه داد : منابع مالی به سمت ورزش هایی که باید در المپیک مدال کسب کنند ، هدایت نمی شود ولی از آنها انتظار داریم مدال بیاورند .
وی افزود : در سال ۶۰۰ میلیارد تومان در بخش ورزش حرفه ای که متولی اش دولت نباید باشد صرف فوتبال می کنیم اما در رشته های المپیکی اعتبارات مجموعا به یکصد میلیارد تومان نیز نمی رسد .
ملایی با تایید اینکه به میزانی که اعتبار برای فوتبال صرف شده خروجی نداشتیم ، گفت : فوتبال وسعتی را بنا به دلایل مختلف دارد که به صنعت تبدیل شده و کلان است .
وی تاکید کرد باید با نگاه علمی متوازن در تمام بخش ها اعم از منابع مالی ، رسانه و غیره به رشته های ورزشی نگاه کنیم .
وی در ادامه با اشاره به این که در عرصه تربیت پهلوان در ورزش کشور توفیق نداشتیم و به جز نام چند تن چون پوریای ولی ، تختی افرادی که بتوان عنوان پهلوان بر آنها نهاد نداریم ، افزود : این مساله نشان دهنده خلأ و چالش در عرصه فرهنگی است .
ملایی با اشاره به لزوم اهتمام رسانه ملی به موضوع اخلاق در ورزش گفت : منجی غریقی به اسم روزبه فقیه کیا با فداکردن جانش سه انسان را نجات داد ولی آنگونه که باید نامش و کارش مطرح نشد .
وی در ادامه از فقدان اعتبار مالی مشخص برای اداره کل ورزش و جوانان گیلان خبر داد و تصریح کرد : ۷۰ درصد درآمد واریزی به خزانه دوباره برای ما بازگردانده می شود .
ملایی افزود : در ورزش گیلان اتفاقاتی افتاده که الان برنامه کلان نداریم و سند راهبردی که در پنج سال آینده ماموریت ما را نشان دهد ، فاقد تحلیل واقع بینانه است .
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت : تلاش می کنیم در حوزه مدیریت ورزش گیلان تیمی عمل کنیم و تیم مدیریتی ورزش استان را که بخشی در ستاد و بخشی در شهرستان ها ، سمن ها و بخشی در بیرون است ؛ منسجم کنیم .
وی ادامه داد : شهرداری و آموزش و پرورش باید حول برنامه ها عمل کنند حال آنکه اکنون به صورت جزایر منفک هستیم .
وی با تاکید بر اینکه انجام این امور صبوری می طلبد و به یک باره مممکن نیست ، تصریح کرد : با پروژه های کوچک و موثر باید برای مدیریت ورزش تلاش کنیم .
ملایی اظهار کرد : درآمد حاصل از ورزش در شهرستان را به خود شهرستان باز می گردانیم .
وی با اشاره به کمک یک میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریالی که از سوی وزارت ورزش به گیلان شده بود ، افزود : به نظر می رسد تدبیر لازم در این زمینه نشده است .
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان گیلان اظهار کرد : بیش از آنکه از توزیع نامتوازن ناراحتیم، از نگاه تبعیض آمیز ناخشنودیم و سعی می کنیم بر اساس شاخص ها بودجه ها را توزیع منطقی کنیم .
ملایی با اشاره به وجود ۴۲ پروژه نیمه تمام ورزشی در استان که به ۳۷۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارند ؛ علت وجود این میزان پروژه های نیمه تمام را نگاه سیاسی به ورزش و تلاش برخی نمایندگان برای جلب رضایت مردم از طریق کلنگ زنی پروژه ها بدون توجه به ضرورت و امکان اجرای آن عنوان کرد .
به گفته ملایی ؛ این در حالیست که ۷۵ میلیارد ریال بودجه برای ورزش گیلان اعلام کرده اند که تخصیص آن و وضعیت منابع مالی مشخص نیست .
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی افزود : باید انتظارمان را تعدیل کنیم تا از این بحران گذر کنیم .
*در بودجه وزن ورزش دیده شده است
ملایی خاطرنشان کرد : در بودجه دارند وزن ورزش را می بینند و این امیدوار کننده است .
وی افزود : انزلی ژنتیک خوب برای ورزش و مربیان و ورزشکاران بزرگی دارد و امیدواریم در تصمیمات و اعتبارات ظرفیت ها ، استعدادها و نیازها دیده شوند .
انزلی به عنوان شهری نمونه در ورزش و فرهنگ کشور ۱۰ درصد جمعیت ورزشکار سازمان یافته استان را دارد ولی با ۴۶ صدم متر مربع سرانه فضای ورزشی ، در رتبه دهم استان قرار دارد و این جایگاه متناسب نیست .
وی با اشاره به تعداد بالای مدال آوران اعضای تیم ملی از بندرانزلی خاطرنشان کرد : این افراد باید به میزان عملکرد و تحقق اهداف از منابع سخت افزاری و نرم افزاری بهره مند شوند .
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان گیلان در خاتمه گفت : سعی می کنیم تا پایان سال ، میزان اعتبارات به شکل شفاف و اعلام شده تقسیم شود .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

khadije

۲۹ مهر ۱۳۹۲

وقتی که مسئولی مثال کم می آورد “وی یادآور شد : مرگ این تعداد از هموطنان معادل نیمی از ۲۴۰ هزار شهیدی است که در هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از ارزش ها و میهن اسلامی جان خود را فدا کردند .”آخه این چه مثالیه؟؟ :-| ،بقیه صحبتاشون رو قبول دارم :-)

پاسخ