تشکیل جلسه هیأت مدیره ملوان در روزهای ابتدایی خرداد و تصمیماتی که در این جلسه گرفته شد را می توان نویدبخش روزهای خوشی در آینده دانست و امیدوار بود تصمیم گیران این روزهای ملوان این بار با تجربه ای که از اشتباهات استراتژیک دو فصل گذشته بدست آورده اند؛ اندک اندک در مسیر صحیح گام برخواهند داشت.

نخستین خروجی مهم این جلسه، باقی ماندن ریاست هیأت مدیره در این سمت تا « رسیدن باشگاه به ثبات لازم » بود که دست کم از لحاظ تأمین منابع مالی در فصل پیش رو خبر خوشی برای هواداران ملوان خواهد بود.
هرچند امیدواریم جناب دنیامالی با کاهش مسؤولیتهایشان در تهران وقت بیشتری را برای حضور در بندرانزلی و مدیریت در ملوان اختصاص دهند چرا که هم باشگاه ملوان در دو فصل اخیر صدمات بسیاری را بابت این « دور کاری » متحمل شده است و هم اینکه به نظر می رسد جبران ناکامیها در ملوان بدون بازنگری در حضور بعضی افراد ناکارآمد در باشگاه و اصلاح ساختار اداری و تشکیلاتی آن، امری دور از ذهن باشد و حتی در صورت دستیابی به موفقیت، مقطعی و ناپایدار خواهد بود.
ضمن اینکه با تغییر در ترکیب شورای شهر بندرانزلی که منجر به بروز تغییراتی در ترکیب هیأت مدیره باشگاه پرطرفدار ملوان نیز خواهد شد؛ پیش بینی می شود دست ریاست محترم هیأت مدیره در ایجاد تغییرات در باشگاه و اصلاح ساختار به شکلی ماندگار باز شده و از ایشان باقیات صالحاتی به یادگار بماند.
دومین دلیل برای خوش بینی نسبت به فصل جاری؛ تعیین تکلیف به موقع تیم بزرگسالان با انتخاب سرمربی و با هدفگذاری صعود به لیگ برتر می باشد. اقدامی که در تضاد با بی تدبیری فصل گذشته – که از دید بسیاری از کارشناسان یکی از دلایل مهم ناکامی ملوان در راه صعود بود – انجام شد و امیدواری ها بابت درس گرفتن افراد تصمیم گیر در ملوان از تجربه های تلخ گذشته را افزایش داد.
انتخاب نادر دست نشان به عنوان سکان دار فصل جاری نیز هرچند با علایق شخصی صاحب این قلم در استفاده حداکثری از پتانسیل فراوان شهر و منطقه و مکتب ملوان همسو نیست اما بر خلاف انتخابهای دو فصل گذشته ( استیلی و مایلی کهن ) و با توجه به سابقه کاری ایشان، انتخابی قابل توجیه و در راستای نیل به هدف ( حضور مجدد در لیگ برتر ) به نظر می رسد. ضمن اینکه حضور مربیان خوشنام بومی در کنار ایشان قطعا” به ایجاد همدلی بیشتر بین تیم و هواداران کمک خواهد کرد.
در نهایت امیدواریم در زمینه جذب بازیکن نیز با عبرت از تجربه های بدست آمده، به جای جذب بازیکنان متعدد ارزان قیمت و دل بستن به سربازان وظیفه بعضاً بی انگیزه؛ به دور از لجاجت ها و خط قرمزهای بیهوده، با تکیه بر استعدادهای بومی دست سرمربی تیم در بکارگیری بازیکنان مورد نیاز بازگذاشته شود تا در پایان فصل همه با هم در شادی موفقیت های بدست آمده شریک باشیم.
رامبد رشیدی – دبیر بخش ورزشی انزلی کلاب

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *