به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب،اردوی تیم ملی قایقرانی جوانان در مجموعه ورزشی آزادی در حال برگزاری است، هرمز فتحی نیا سرمربی انزلیچی تیم ملی قایقرانی جوانان ایران توضیحاتی در خصوص این تیم ارائه نمود.

هرمز فتحی نیا در گفتگو با خبرنگار انزلی کلاب، اظهار کرد:در این دوره اردوها ۹ ورزشکار حضور دارند و تصمیم داریم ۵ نفر از این قایقرانان را برای مسابقات جهانی در کشور رومانی اعزام نماییم.

سرمربی تیم ملی قایقرانی جوانان با بیان اینکه ۵ ورزشکار منتخب از ۳ استان کشور هستند، تصریح کرد: ۳ ورزشکار گیلانی، ۱ ورزشکار از تهران و ۱ ورزشکار از مازندران  به همراه دو مربی در مسابقات جهانی رومانی حضور خواهند یافت .

وی افزود: در دوسال گذشته تلاش و برنامه ریزی ما برای حضور در دو مسابقه جهانی رومانی و مسابقات آسیایی چین که در مهر ماه سال جاری برگزار می شود، بوده است؛ مسابقات آسیایی نیز برای ما بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا کشورهای بلوک شرق که از قدرتمندترین قایقرانان جهان هستند در این مسابقات شرکت خواهند داشت که امیدواریم بتوانیم همراه با تیم ملی ایران همانند سالهای گذشته حضور موفق در این مسابقات داشته باشیم.

فتحی نیا در خصوص امید برای مدال آوری تیم ملی قایقرانی در مسابقات پیش رو، گفت:خوشبختانه از سالهای قبل نگاه مثبتی از سوی مدیران ارشد ورزشی کشور به تیم قایقرانی شده است و همواره ما را مورد حمایت خود قرار داده اند ما نیز امیدواریم با تلاش و همت ورزشکاران جوانمان موفق به کسب مدال های ارزشمند در مسابقات گردیم.

سرمربی تیم ملی قایقرانی جوانان با اشاره به شرایط بندرانزلی در قایقرانی گفت: در این شهرستان از سالها قبل به امر استعداد یابی روی آورده اند و اهداف بلند مدت و کوتاه مدتی را دنبال می کنند، هم اکنون نزدیک به ۲۰ ورزشکار انزلیچی در اردوهای تیم ملی در قالب کانو کانادایی و کایاک در بخش دختران و پسران ورزشکار داریم، همچنین در بخش پارالمپیکی نیز یک ورزشکار در تیم ملی داریم. مجموع این اتفاقات باعث به وجود آمدن شور و شوق در جوانان انزلیچی برای تلاش و حضور در مسابقات مختلف قایقرانی شده تا حرفی برای گفتن در این رشته ورزشی داشته باشند.

وی  با اشاره به اینکه در بخش بزرگسالان ایرج اقلیمی سرمربی کایاک و الیاس اقلیمی سرمربی کانو کانادایی کشور هستند، خاطرنشان کرد: می توان گفت ۵۰ درصد ملی پوشان قایقرانی کشور انزلیچی و گیلانی هستند در بخش بانوان نیز شرایط به همین گونه است که در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی جاکارتا به ابانوان انزلیچی بسیار امیدوار هستیم.

هرمز فتحی نیا گفت: با وجود کمکهای اداره تربیت بدنی شهرستان و هیات قایقرانی استان گیلان به ورزشکاران انزلیچی باز هم این جوانان نیازمند حمایت و کمک های بیشتری هستند و زمانی که قایقرانان برای ۸ روز استراحت از اردو بازمیگردند نیاز به امکانات به روز تری در شهرستان دارند، تا این چرخه ادامه دار باشد و بتوانیم افراد بیشتری را در تیم های ملی داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی قایقرانی جوانان در پایان ابراز امیدواری کرد: با دعای خیر مردم و تعهدی و تلاشی که در ورزشکاران ما وجود دارد کسب قهرمانی های تیم ملی قایقرانی در مسابقات جهانی و آسیایی نیز دور از انتظار نیست.

 

 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *