13950513000943_PhotoA[1]

حسین چراغی عصر امروز در جریان بازدید از طرح‌های در حال احداث این بندر اظهار کرد: روساخت‌های بندر انزلی با استفاده از توانمندی و ظرفیت‌های بخش خصوصی در حال انجام است.

وی به سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی برای ایجاد تاسیسات در بندر انزلی در سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: امسال پیش‌بینی می‌کنیم بخش خصوصی ۱۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد تاسیسات در بندر انزلی سرمایه‌گذاری انجام دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه توسعه بازار بازرگانی و حمل و نقل کالا راهبرد مدیریتی این سازمان در بنادر استان است، تصریح کرد: رویکرد بنادر و دریانوردی گیلان به طرف بین‌المللی کردن مبادلات بازرگانی در حال تغییر است.

چراغی، تغییر در روش‌های حمل نقل کالا از سنتی به حمل و نقل کانتینری را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: امر مذکور در حوزه واردات، صادرات و ترانزیت کالا پیگیری می‌شود.

وی، انعقاد قرارداد دوطرفه با بندرهای آذربایجان و روسیه در ارتقای مبادلات بازرگانی را موثر عنوان کرد و گفت: با روش مذکور می‌توان حلقه حمل و نقل جدید را راه‌اندازی کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به اینکه لزوم حضور رسانه در صنعت دریایی بیش از گذشته احساس می‌شود، خاطرنشان کرد: صنعت دریایی و بندری در حوزه بین‌المللی، منطقه‌ای و داخلی به طور کامل رقابتی است.

چراغی، موضوع مذکور را سبب پویا شدن و حرکت روبه جلوی صنعت دریانوردی در کشور دانست و یادآور شد: اعتقاد داریم اگر حرکت و پیشرفتی در این صنعت داریم لازمه تکمیل آن حضور رسانه‌ها و خبرنگاران در کنار مسؤولان صنعت دریانوردی است.

وی با بیان اینکه صنعت دریایی و بندری در دنیای امروز بیشترین اشتغال و درآمدزایی را می‌تواند در کشور ایجاد کند، اظهار کرد: ۴۵ درصد از جی.دی.پی کشورها از طریق صنایع بندری کسب می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان به تخلیه و بارگیری یک‌میلیون تن کالا در چهار ماه نخست امسال اشاره کرد و افزود: تخلیه و بارگیری مذکور نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ به میزان ۴۵ درصد رشد داشته است.

چراغی رشد تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی در سال‌های گذشته را دارای حرکت نزولی خواند و بیان کرد: امسال افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی با بازاریابی و اصلاح قمیت تمام شده کالا تحقق پیدا کرده است./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *