139401150333425465038093

 

سردار شهید بهرام گل‌آور در نخستین روز سرد فصل زمستان، سال۱۳۳۷ در این شهرستان ساحلی از خانواده‌ای مسلمان و متدین و از مادری مومنه به دنیا آمد.

سردار شهید گل‌آور از کودکی به همراه مادر مکرمه‌اش با حضور درپای  منبرها و مجلس مذهبی و عزای حسینی مشتاقانه شرکت می‌کرد و بدینسان درس عشق و آزادگی را از مکتب غنی اسلام ، انسان ساز و راه سرخ حسینی بدرستی آموخت و آن‌ را هدف و سرلوحه زندگیش قرار داد.

 

139401150328068935038073

 

سردار شهید گل‌آور و شرکت در جلسات درسی حوزه علمیه قم

وی پس از اتمام تحصیلات ابتدائی و راهنمایی ،دیگر تحمل نیاورد زیرا علاقه وافری به کسب تحصیل علوم دینی و حوزوی داشت ، لذا به شهر مشهد مقدس هجرت نمود و در جوار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج ( ع ) در مدرسه علمیه آیت الله میلانی و در محضر اساتید محترم حوزه به مدت ۳ سال دروس حوزوی تلمذ کرد.

بهرام از همان زمان به مسائل سیاسی روز و بیداد حکومت منهوس پهلوی و تفکرات حضرت امام خمینی(ره) آشنا و علاقمند شد و سپس برای نیل به اهداف مقدس خویش راهی شهر خون و قیام ( قم ) شد و در جوار بارگاه ملکوتی و معنوی حضرت معصوم (س) و در مدرسه دارالشفاء از محضر اساتید مجرب حوزه علوم دینی اندوخته‌های زیادی آموخت و به کمال معرفت و شناخت و عرفان دست یافت.

علاقه وافر، ایشان به مطالعات مذهبی و علمی و سیاسی سبب شد تا با شروع حرکت انقلابی قائد عظیم الشان حضرت امام خمینی(ره)، برای ادای دین و تکلیف و انسجام و سامان بخشیدن به تظاهرات و قیام مردمی راهی شهر و دیار خود بندر انزلی شد.

 

139401150333425465038093

 

سردار شهید گل‌آور از عناصر اصلی تظاهرات و راه پیمای‌ها برای رسوایی حکومت طاغوت و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای آن فعالیت و تلاش فراوان کرد و در این راه به طبع رنج زیادی را متحمل شد.

حاج بهرام پس از نصرت و پیروزی حکومت اسلامی، مسئولیت فرهنگی جهاد سازندگی و مسئولیت مرکز هلال احمر بندر انزلی را بر عهده گرفت و از اعضای اصلی هیئت عاشقان ثارالله سپاه پاسداران و مدرس کلاس‌های عقیدتی و سیاسی و احکام و معارف اسلامی بود.

علاوه بر آن مدیریت حج تمتع را نیز بر عهده داشت و چون از خلاقیت و ذوق هنری فوق العاده‌ای برخوردار بود از جمله طراحان نمایشگاه‌های دوران انقلاب و جنگ تحمیلی به شمار می‌رفت.

شهید گل‌آور و حضور در جبهه مقاومت لبنان

شهید بزرگوار حاج بهرام گل‌آور، این سرباز خستگی ناپذیر اسلام از لحظات پر ثمر عمر خویش به بهترین نحو ممکن در راه رضایت حضرت باریتعالی کوشید و در مصاف با دشمنان داخلی و خارجی خصم دون نبرد کرده و هر کجا که اسلام را، در معرض خطر دید عاشقانه شتافت و جا و مکان، برای مبارزه و نبرد با کفر برایش معنا و مفهوم نداشت، لذا طی مراحلی ماموریت‌های به لبنان و فلسطین و افغانستان به او محول شد و چون از لیاقت و شایستگی خاصی بر خودار بود توانست از عهده ماًموریت محوله به نحوه عالی برآید.

شهید بزرگوار حاج بهرام گل آور، بسان گل چهره‌ای زیبا و بشاش و ملیح داشت که لبخندی بر زیبای و شادابی و ملاحت آن می‌افزود و حکایت از روح آرام و مطمئن و ایمان او می نمود ، و در کنار او بودن به انسان لذت و آرامش می داد.

 

13940115032548355038063

 

حاج بهرام در سال‌های دفاع مقدس به لحاظ رسالتی که بر دوش گرفته بود به نبرد با دشمنان بعثی کافر در جبهه های دفاع مقدس شجاعانه و با عزمی راسخ مبارزه و نبرد کرد.

حاج بهرام به آروزی دیرینه اش رسید

شهید گل آور، در سال‌های دفاع مقدس بنا به وظیفه ای که در خود احساس می کرد بارها راهی جبهه های نبرد با کفار بعثی عازم مناطق جنگی شد و شجاعانه طی ۲۳ ماه از عمر پر برکتش را در نبرد و مبارزه با دشمن خصم دون به سر برد.

سرانجام پس از ۳۰ سال هجران و درد فراق از معبود خویش در حالیکه فرماندهی گردان ۱۴ صاحب الزمان(عج)، در رسته مهندسی رزمی جهاد سازندگی را بر عهده داشت در چهارم تیرماه ۶۷ در جزیره مجنون بر اثر بمباران شیمیایی دشمن، دعوت حق را لبیک گفت و به وصال معشوق نائل آمد و با عرشیان هم نوا شد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد…

 

139401150351508455038103

 

خاطراتی از شهید بهرام گل‌آور

می گفت: یادتون باشه یک بُعدی نباشید. بهتره دکترِ پاسدار یا مهندسِ پاسدار باشید تا اینکه بخواید فقط پاسدار باشید. نگذارید ایران بعد از پیروزی از قلمرو علمی عقب بمونه.

حاج بهرام مدیر کاروان حج بود. چند مرتبه از زیر گیت بازرسی رد شد و هر دفعه دستگاه بوق کشید. مسئول مربوطه اومد و حکم کرد تمام لباس هاشو دربیاره. اما باز هم…

گفت: این جنایت صدام شماست، به خاطر ترکش های تو پشتمه، همونجا بود که بهش لقب “مرد آهنین” دادند!

در حج خونین سال ۶۶، ۴۸ ساعت خبری ازش نداشتیم. وقتی برگشت متوجه شدیم در مراسم برائت از مشرکین با شرطه‌های عربستان درگیر و بازداشت شده، بخاطر دوندگی‌هاش برای حجاج، کف پاهاش پینه بسته بود و به سختی راه میرفت، با این حال ضعف بهش غلبه نکرده بود و بیمارستان‌هارو می‌گشت تا زائرای زخمی و آسیب دیده رو پیدا کنه.

 

منبع : تسنیم

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *