shahrdari web

امروزه نقش اینترنت در زندگی بشر غیرقابل انکار است. هر روز به تعداد کاربران این فضای مجازی اضافه می گردد. در راستای تحقق بخشیدن به شعار ایجاد دولت الکترونیک و هم چنین فراهم نمودن بستری مناسب برای سرعت بخشیدن به تعامل بین مردم و سازمانها از جمله شورا و شهرداری، درمی یابیم که اطلاع رسانی و ارائه خدمات اینترنتی از حداقل کارهایی ست که باید در اولویت این سازمانها قرار بگیرد.

با کمی گشت و گذار در اینترنت می توانیم مشاهده کنیم که در میان ۱۶شهرستان استان گیلان، این تنها سایت شهرداری بندرانزلی ست که حقیقتا میتوان گفت غیرفعال است و هیچ اقدام مفیدی در زمینه ی اطلاع رسانی انجام نمی دهد و با نگاهی به آرشیو این سایت میتوان دریافت که همواره سیر نزولی داشته و نه تنها اطلاع رسانی برایشان اولویتی ندارد، بلکه فاقد هرگونه اهمییتی می باشد.

انزلی کلاب بارها به این مورد پرداخت (اینجا کلیک کنید) و به طور اختصاصی سایت شهرداری بندرانزلی را در اوایل سال ۹۲ به تفصیل مورد نقد و بررسی قرار داد و بحث کم کاری روابط عمومی شهرداری بندرانزلی در اطلاع رسانی، قبلا نیز مطرح شد که ظاهرا بی فایده بود.

3

با نگاهی به آرشیو اخبار این سایت به آمار خیره کننده ی ۱۵عنوان خبری در سال ۹۲ بر می خوریم که به نوعی در استان رکورد محسوب می شود. آخرین اخبار سایت و آخرین بروزرسانی نیز مربوط به شهریور ماه بوده که در کمال صداقت بیلان درآمد و هزینه ی شهرداری بندرانزلی در سال ۹۱به چشم میخورد!

حال که نزدیک به یک ماه از معرفی آقای رضا پورشعبان به عنوان شصتمین شهردار بندرانزلی می گذرد، با چشم پوشی از ۲۲روز گذشته و عملکرد مثبت سایت شهرداری شهرهای دیگر استان و بروزرسانی به موقع آنها و غیرفعال بودن محض سایت شهرداری بندرانزلی تا حدی که حتی عکس و اسمی از شهردار جدید در آن درج نشده است، از مجموعه شهرداری و شورای شهر بندرانزلی و بخصوص روابط عمومی شهرداری خواستاریم تا هرچه زودتر به وضعیت این سایت رسیدگی کنند تا بعد از این وقفه ی طولانی مدت و اطلاع رسانی ضعیف، سایتی پویا و به روز را شاهد باشیم.

امیدواریم همانند سایت شورای شهر، اینبار در سایت شهرداری بندرانزلی شاهد تحولاتی باشیم و حداقل آخرین اخبار مربوط به شهرداری ، پروژه ها، مناقصه ها و مزایده ها به درستی اطلاع رسانی شوند. زیرا چنین سایتی به هیچ عنوان شایسته ی شهرمان انزلی نیست.

نویسنده: مژگان عادتی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

۱۶ آبان ۱۳۹۲

به نظرم شورای شهر الان بهترین عملکرد رو توی روابط عمومی داره و اگه دوباره بررسی بشه احتمال قرار گرفتنش توی صدر جدول خیلی زیاده، اما شهرداری هنوز تغییراتی حاصل نشده هر چند هنوز شهردار جدید نیومده ولی شورا باید در نظر داشته باشه که این سری طوری عمل کنه که سایتی که جدید طراحی میشه با عوض شدن شهردار از دست نره، سالها پیش یادمه شهرداری انزلی سایتی داینامیک و خوب داشت ولی این پرتال اصلا شایسته شهرداری انزلی با این قدمت نیست. سایت شهرداری باید چند زبانه باشه و به جذب گردشگر به شهرمون کمک کنه. مزاییده ها واقعی برگزار بشه و اعضای شورا دنبال پیمانکارانی باشن که واقعا کار کنن و پوستشون رو بکنن در عمل.

پاسخ

تبسم

۱۶ آبان ۱۳۹۲

متاسفانه نه تنها شهرداری بلکه دیگر اداره جات انزلی هم وبسابتهاشو ناقصه یا اصلا سیستم اطلاع رسانی اینترنتی ندارند.
مثلا مسکن مهر،تربیت بدنی و …

پاسخ

۱۶ آبان ۱۳۹۲

شهرداری انزلی هم یک سعید آفتابی می خواد تا یه تغییرات اساسی و به روز در آن رخ دهد

پاسخ

جوون

۱۶ آبان ۱۳۹۲

باید این روحیه وابستگی به تکنولوژی روز و جوان گرایی در این ادارات تقویت بشه. وگرنه هیچ تغییری بدون جوانان میسر نمیشه. باید در کنار تجربه بزرگان، روحیه به روز یک جوان باشه.

پاسخ

جوون این شهر

۱۶ آبان ۱۳۹۲

از عضو جوان شورا انتظار میره همینطور که به داد سایت شورا رسیدند به داد این سایت شهرداری هم برسند . ما جوونای این شهر از شما جناب آفتابی میخواهیم سایت شهرداری انزلی را دریابید .

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۱۶ آبان ۱۳۹۲

اگه تو این گلدونای بدون گلی که در سطح شهر بلاتکلیف مونده گل باشه نه تنها ظاهر شهر زیبا میشه و تو دید توریست , شهر زیبا و شاد میشه, بلکه از لحاظ روانی تاثیر غیر قابل انکاری رو مردم شهر داره.به خدا هزینه ای نداره اصلاً

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۲۵:

واقعاهمینطوره، البته یکی از مشکلات شورای شهر انزلی عدم استفاده از پیمانکاران خوبه، یعنی تلاش لازم به نظر من برای یافتن بهترین پیمانکار صورت نمیگیره متاسفانه.

Milad پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۰۳:۲۳:

آخ آخ آخ پیمانکار خوب !
ماشالله سیر نمیشن که ! فقط بزنن به جیب مبارک پول دولتو برن !
حالا اینکه مجریان دولت چجوری این به جیب زدنها رو می بینن و زیر سیبیلی رد می کنن ! امریه که از حوزه-ی نظر من لاقل خارجه
منتهی شاید هم نمی بینن ! که اونموقع باید گفت : دوست عزیز مسئول پس فرق شما با اینهمه ادعا با یه شهروند عادی چیه ؟
به هر حال اونی که اینروزها دل به کار بده و حلال و حروم حالیش بشه کم شده !

یا علی

شهروند اصیل

۱۶ آبان ۱۳۹۲

اتفاقاً، سایت شهرداری انزلی در شان کارکنان و ساختمان شهرداری انزلی است، همه چیزشون باید به همه چیزشون بیاید دیگر،

پاسخ

Milad پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۱۵:

شهروند اصیل عزیز
به هر حال نباید از این رو به قضیه نگاه کرد
به این موضوع هم توجه کنید لطفاً که اینجا حرف از عده نیست ، یا این سایت کارکنان نیست !
موضوع اینه که سایت در شان من و شما و انزلیچیها باشه ، اینجا حرف از آبروی عمومی هست
امیدوارم مشکلات زودتر حل بشن

جلالی

۱۶ آبان ۱۳۹۲

سلام
مطلب شما سبب شد تا سایت شهرداری به روز بشه
یه مطلب هم بذارید برای اینکه سایت فرمانداری که به روز بشه و فرماندار به فکر بیفته!!!
متاسفانه از وقتی که روابط عمومی فرمانداری تغییر کرده انعکاس اخبار فرمانداری هم انجام نمیشه و این باعث دوری مردم شهر از فرماندار میشه
با تشکر

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۶:

حق با شماست جناب جلالی، حتما به این موضوع رسیدگی خواهد شد.

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۳۷:

حق با شماست ممنون از توجهتون