13930720000015_PhotoA

مدیر کارخانه کمپوست شهرداری بندر انزلی از ساماندهی روزانه حدود ۲۰ تن زباله در روستاهای این شهرستان خبر داد و وضعیت پسماند روستایی و شهری را یک بحران خواند.

شهرام توانا شامگاه شنبه در جلسه گردهمایی اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی این شهرستان درباره وضعیت پسماند اظهار کرد: مقوله پسماند یا زباله یک معضل گریبانگیر است.

وی با بیان اینکه بحث پسماند در روستا و شهرهای استان یک بحران است، افزود: پسماند در حاشیه تالاب و دریا از نقطه بحرانی نیز عبور کرده است و اگر تنها به فکر این باشیم که از دست زباله نجات پیدا کنیم قطعاً آیندگان ما را نمی‌بخشند.

مدیر کارخانه کمپوست شهرداری بندر انزلی ‌هم‌اندیشی و همفکری برای جداسازی زباله‌ها را مهم دانست و گفت: در شهرستان انزلی به ویژه در روستاها باید یک مطالعه از وضعیت زباله داشته باشیم و بدانیم که چه مقدار از این زباله‌ها خشک و چه میزان تر است و بعد برای آنها برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه روزانه ۱۸ تا ۲۰ تن زباله در روستاهای انزلی ساماندهی می‌شود، تصریح کرد: گره‌های کور در زباله روستاها وجود دارد و ما نمی‌توانیم برای آن کاری انجام دهیم.

توانا با اشاره به اینکه باید زباله را در مبدأ کاهش دهیم، خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید زباله کمتری تولید کنند و آموزش را در روستاها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون همکاری خوبی در راستای ساماندهی زباله در روستاها داشتیم، یادآور شد: این همکاری استمرار می‌یابد.

مدیر کارخانه کمپوست شهرداری بندر انزلی در پایان از اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی خواست تا از کارخانه کمپوست انزلی بازدید کنند.

در گردهمایی مذکور فرماندار و بخشدار مرکزی بندر انزلی حضور داشتند./ منبع: فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

ليلا

۲۰ مهر ۱۳۹۳

مدیر عزیز پیشنهادهای مختلفی به اپراتورهای پاسخوگوتون دادیم ولی درعمل چیزی ندیدیم مهمترین موضوع که تفکیک زباله درتمام مناطق شهر نیست من گاهی اوقات اینقدر این زباله هام جمع میشد که باعث درگیری تو خانواده ام میشد ،وماشینهای شماهر روز یک منطقه روپوشش میدهند در عوض کهنه فروشهای دوره گرد که رو مغز آدم پشتک میزنن دقیقه ای یکبار از کوچه هارد میشن و باصدای ناهنجارشون آرامش ادم رو بهم میزنند کارخانه کمپوست داره ضعیف عمل میکنه درصورتیکه ما انتظارات بیشتری داریم :-))

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۵:

:yes: