81492492-6251470

مسوول اداره امور اراضی جهاد کشاورزی انزلی از تخریب ۹ مورد ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های زراعی روستای ترب گوده این شهرستان خبر داد.

 

غلامرضا عیناوی پور اظهار کرد: این اقدام برابر قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها برای حمایت از تداوم تولیدات زراعی و حفظ امنیت غذایی کشور انجام شده است.

 

وی افزود: تغییر کاربری ها شامل احداث دیوار و انبار بود که عمدتا توسط افراد غیربومی که زمین های کشاورزی را خریداری کرده اند صورت گرفته است.

 

عیناوی پور خاطرنشان کرد: بدون زمین زراعی حصول مواد غذایی امکانپذیر نیست و این موجب وابستگی ایران به سایر کشورها برای تامین مواد غذایی می شود.

 

وی تصریح کرد: تعدادی افراد سودجو از طریق خرید اراضی زراعی با قیمت پایین از روستاییان و تبدیل آن به ملک مسکونی و یا تجاری اقدام به فروش آن به قیمت های بالا می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه این اقدامات موجب از بین رفتن روستاها می شود، یادآور شد: حفظ اراضی زراعی موجب تداوم تولید در روستا، حفظ اشتغال و در نتیجه تولید مواد غذایی مورد نیاز کشور می شود.

 

مسوول اداره امور اراضی جهاد کشاورزی انزلی تاکید کرد با توجه به تاکیدات مسئولان عالی کشور برای دستیابی به خودکفایی در تامین مواد غذایی و امنیت این بخش از هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی جلوگیری خواهیم کرد.

 

شهرستان بندرانزلی دارای پنج هزار و ۲۰ هکتار اراضی کشاورزی است.
منبع: انزلی – ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *