245263

بندر انزلی در امر صادرات کالای کشاورزی، نقش مهمی ایفا می‌کند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان از نهایی شدن قرارداد ساخت سیلوی ۴۵ هزار تنی در بندر انزلی خبر داد.

علی نعیمی با اشاره به نقش مهم بنادر در ارتباطات بین‌المللی اظهار کرد: اقتصاد دریامحور، فرصتی برای دستیابی به اشتغال پایدار است.

وی اهمیت توجه به امر صادرات در بنادر را مهم دانست و نقش بندرانزلی در این زمینه را با اهمیت خواند و افزود: بندر انزلی در امر صادرات کالای کشاورزی نقش مهمی ایفا می‌کند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه بندر انزلی ظرفیت جابه‌جایی حدود ۶ میلیون تن کالا در سال را دارد، تصریح کرد: عملی شدن سیاست‌های کلی حمل و نقل مسافری دریایی از اهداف بنادر و دریانوردی است.

وی مهم‌ترین اهداف بنادر و دریانوردی استان را اعمال حاکمیت، نظارت و کنترل بر حمل و نقل مسافری دریایی عنوان کرد و افزود: این اعمال حاکمیت به منظور ارتقای سطح ایمنی رفاه، رضایت‌مندی و رعایت حقوق مسافران دریایی، جلب مشارکت و سرمایه‌گذاری در بندر انزلی مهم است.

نعیمی بندر انزلی را بزرگ‌ترین بندر شمال کشور خواند و نقش آن را در تجارت مهم دانست و افزایش ۱۷ پست اسکله در بندر انزلی را از برنامه‌های این بندر عنوان کرد و افزود: با ساخت پنج پست اسکله جدید تعداد اسکله‌های بندر انزلی افزایش می‌یابد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان درباره احداث سیلوی ۴۵ هزار تنی تصریح کرد: مذاکرات اولیه در این زمینه انجام شد و موضوع برای نهایی شدن قرارداد در دست بررسی است.

وی ساخت دو موج‌شکن و توسعه محوطه انبارها را از دیگر برنامه‌های بنادر و دریانوردی گیلان در بندر انزلی ذکر کرد و از احداث بندر چمخاله با سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی خبر داد.
منبع: ایلنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

MAJID

۴ بهمن ۱۳۹۳

حالا برن بندر کاسپین و گیلان و ………هم بسازن. ۱۰۰ سال دیگه هم هیچ بندری به گرد بندر ما نمیرسه

پاسخ