01

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، مدیر کل شیلات استان گیلان با بیان اینکه ساخت بازار ماهی در انزلی ضروری تر از رشت بود در جلسه رسیدگی به وضعیت بازار ماهی فروشان خاطر نشان کرد: باید ساخت بازار ماهی فروشان برای انزلی هر چه سریع تر آغاز شود.

اسحاق شعبانی در ادامه سخنان خود اذعان داشت: ۳۰ سال است نحوه صحیح عرضه ماهی مورد بحث کارشناسان است و تاسیس بازار ماهی تنها راه درمان این مشکل است.

وی همچنین تاکید کرد: تا زمانی که بازار جدید احداث نشود تغییری در وضعیت بهداشت منطقه و بهبود کیفیت ماهی میسر نخواهد شد.

مدیر کل شیلات استان گیلان در همین جلسه با اشاره به رویت فروش ماهی یخ زده به جای ماهی تازه افزود: بعضی از ماهی فروشان به اصطلاح با شن مالی کردن ماهی یخ زده آن را با نام ماهی تازه انزلی به مشتری می فروشند و باید از این اقدام به جد جلوگیری شود.

شعبانی در پایان سخنان خود با بیان اینکه بندرانزلی پیشانی صید و صیادی کشور است خاطر نشان کرد: مطمئنا ما نیز تلاش خودمان را خواهیم کرد تا این گره باز شود و شیلات بیش از هر نهاد دیگر این دغدغه را دارد.

شهردار انزلی نیز در در این جلسه با اشاره به ده ساله بودن روند اجرای این پروژه تصریح کرد: ما در جلسات درد و دل می‌کنیم و اینکه نتیجه کار چیست مهم است و اعتقاد من این است که باید بر اساس داشته هایمان به نتیجه برسیم.

رضا پور شعبان همچنین افزود: درد ما این است که همیشه ایده آل را می‌نگریم و این در حالی است که برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ما را به نقطه ایده آل میرساند و این دلیلی است که شنبه بازار به یک مصیبت تبدیل شده است.

وی همچنین تاکید کرد: اگر نهادهای مربوطه نمی توانند ساخت و ساز بازار را در زمینی که برای این کار در نظر گرفته شده است شروع کنند به ما اعلام کنند تا شهرداری سامان دهی بازار ماهی فروشان را در اولویت کاری خود قرار دهد.

معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری انزلی نیز در این جلسه با بیان اینکه بازار کنونی جوابگوی درخواست های به حق مردم نیست اظهار کرد: باید این بازار هرچه سریعتر ساخته شود و باید تمام نهاد ها دست به دست هم داده و این پروژه ده ساله را به سرانجام برسانند.

محمد حسین شاهکویی همچنین اذعان داشت: تمامی مسئولان شهری با هم در خصوص رفع این معضل متحدالقول هستند مگر اینکه چیزی که در صحنه و جلسات می‌گوییم با پشت صحنه فرق کند.

وی همچنین به ارائه گزارش ماهانه کارگروه و تقسیم بندی وظایف نهاد های مروبطه تاکید کرد و افزود: نباید نتیجه این جلسات به ده سال آینده موکول شود و باید ظرفیت های موجود مد نظر قرار گیرد.

برخورد قاطعانه و مقابله با دست فروشان و رفع سد معبر شهری دیگر موضوع مهمی بود که معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری انزلی به آن اشاره کرد و از شهردار انزلی خواست با کمک نهاد های نظارتی و نظامی برای رفع این مشکل شهری اقدام کرده و اگر لازم شد از اهرم قانونی نیز استفاده کند.

معاونت عمرانی فرمانداری انزلی نیز که به عنوان مجری این طرح انتخاب شد در پایان جلسه با اشاره به این موضوع که انزلی را همگان با ماهی اش می شناسند تصریح کرد: باید از این امتیاز بزرگ استفاده کنیم، اینکه بعد از ده سال بخواهیم از اول شروع کنیم به هیچ وجه قابل قبول نیست.

غلامرضا رحیمی همچنین عنوان کرد: باید تمامی نهادها با همدلی به ساخت بازار ماهی توجه کنند و پیگیری های لازم در جلسات تخصصی مد نظر قرار گیرد.

در پایان جلسه بازدید میدانی از شنبه بازار نیز مطرح شد که مسئولان مربوطه پس از این همه صحبت باز هم به دلیل کمبود وقت آن را به «زمانی دیگر» موکول کردند. این موضوع باعث شد ما نظر مدیران مربوطه را به این گزارش تصویری جلب کنیم تا به عمق فاجعه پی ببرند:

2 3 5 6 7

8 9 13 16

خبرنگار: علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

احسان

۱۲ آذر ۱۳۹۳

اوکی همه گفتن می سازیم . امروز ۱۲ آذر . بشمارید روزا رو . امیدواریم که ده سال دیگه دوباره یه جلسه نزارن روز از نو روزی از نو
عموما ما خیلی حرف میزنیم باید دید واقعا اجرایی میکنیم یا نه

پاسخ

هما پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۲۲:

:yes:

امیرحسین شیری

۱۲ آذر ۱۳۹۳

سلام-من نظرم اینه که مسول های رشت نمیخوان شهرهای اطراف ازجمله انزلی پیشرفت کنند ویامانع پیشرفت این شهرها میشن یافرصتهاشون رومی دزدن کلامیخوان بگن ما هم اره کلان شهریم… :handshake: :handshake:

پاسخ

majid

MAJID

۱۲ آذر ۱۳۹۳

اونا عرضه داشتن ساختن.مسئولای ما عرضه نداشتن نساختن.حالا کدوم واجب تره ساختش مهم نیست.تا وقتی رییس شورا و حاجی و اسپانسرش قدرت رو تو شهر در دست داشته باشن با همین سرعتی که ملوان در حال سقوطه،شهرمون هم در حال سقوطه

پاسخ

آبای بندر پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۰۰:

:yes:

sinaclub پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۴۶:

:yes: :yes:
از ماست که بر ماست.انزلیچی انگار اینطوریه.

آبای بندر

۱۲ آذر ۱۳۹۳

رضا پور شعبان:
“اگر نهادهای مربوطه نمی توانند ساخت و ساز بازار را در زمینی که برای این کار در نظر گرفته شده است شروع کنند به ما اعلام کنند”
لطفا نام نهادهای مربوطه رو اعلام کنید تا مردم بدونند

پاسخ

اشكان

۱۲ آذر ۱۳۹۳

احتمالا باز هم درودگر داره کارشکنى میکنه والا دیگه یه بازار ماهى دیگه چیزى نیست که،نیازى هم به مدیریت قوى اى نداره که بگیم چه انتظاراتى مردم دارند فقط یه مثقال عرضه میخواد که اون هم ماشالا هزار ماشالا مسئولین شهر مخصوصا جناب نماینده محترم دارند،ولى این درودگر اینا نمیگذارن دیگه

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۲۳:

دمت گرم :yes:

نعیم پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۵۹:

:yes:

ليلا

۱۲ آذر ۱۳۹۳

ای کاش به جای اینهمه حرف ذره ای عمل بود اونوقت شهر گلستان میشد بازار ماهی فروشان درحرف یک موضوع است ولی در عمل خیلیه زیبایی بافت شهری ،ساماندهی سماکان ،رعایت بهداشت غذای مصرفی مردم وخیلی چیزهای دیگه که انشاالله با ممارست وپیگیری مسئولان دلسوز شهر زودتر به این امر مهم دست پیداکنیم.

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۲۴:

:yes: :yes: :yes: مادامیکه مردم ما از همان بازار به سبک ماقبل تاریخ ماهی فروشی انزلی خرید کنند هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد.نمی دانم چرا ما باید نگران وضعیت اسفبار ماهی فروشان باشیم در حالیکه خود این دوستان باید فکری برای بهبود شرائط کسبشان کنند.خود این آقایان که از این راه امرار معاش میکنند باید بجنبند و از طریق صنف و اتحادیه و یا هر تشکلی که دارند فکری برای این معضل بکنند.نباید دست روی دست بگذارند و انتظار از شهرداری انزلی و یا معجزه داشته باشند.اگر روزی انزلیچیها از آنجا خرید نکنند نباید ناراحت شوند.زیرا این واکنش کمکی به آنهاست اگر منصفانه و عاقلانه بیاندیشند.این بازار اصلا در شان شهر بندری و صیادی ما نیست.

لیلا پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۴۹:

کاملا با گیلک عزیزموافقم

۱۲ آذر ۱۳۹۳

کاری به شهرها ویا استان ها نداریم.
ای کاش قبل از اینکه انزلی ویا حتی استان مان توسط عده ای نادان وبی تجربه ویا افرادی کینه ای نابود گردد به خود آئیم وجلوی این مشکلات را بگیریم.
اگر اندکی به شبکه باران توجه نمائید.که فقط در چند مسیر فعالیت دارند..(رشت فومن وصومعه سرا–ویا رشت ولنگرود لاهیجان.آیا رسیدن به ریاست باید فقط به خویش ویا شهر وآشنایان خویش بود .یا به جامعه وهمه هم نوع خویش.
نمی دانییم

ویا اگر اندکی به گزارشگر فوتبال در حین پخش فوتبال توجه کرده باشید به همه

حقایق ها پی خواهید برد.
ولی ایکاش مسئولین شهر ما اندکی به خودشان استراحت داده سری به اینترنت ها. آگر هم از اینترنت سر در نمی آورند توسط فرزندان ویا پرسنل های شان تصاویر شهرها وارگانهای کشور در حال طرقی را اندکی تماشا نمایند ..هرچند گاهگاهی اینگونه تصاویر ها را در ماهواره ها بار ها مشاهده نمودهایم.
با دیدن این تصاویر ودر صورت داشتن وجدان بیائیم روبروی آینه ایستاده و از خودمان سئوال کنیم.در کدام قسمت ودر کدام مکان ودر کدامنقطه وووو از آنها برتر ویا بهتریم. ودر کنار این پرس جو ها .این سئوال را هم از خودمان انجام دهیم .فرق ما با آنها در چیست .آنها کجا وما کجا..

آن وقت همه کارها برای ما آسان خواهد شد ومشکلی در این شهر نخواهیم داشت.
واین را هم به همه کسانی که در این شهر فعلا اوضاع شان خوب ودر آسایش هستند وبه فکر شهر. ویا افراد ضعیف وشهر انزلی نیستند یاد آوری نمایم. اگر همینطور بی تفاوت به شهر ومسائل شهر باشند.
یاد آوری می کنم.
خوشبخت های امروز .ضعیف ها ویا ….آینده می باشند .
و
ضعیف های امروز هم. سرمایه داران وخوشبخت های قبل بودنند .که بخاطر بی توجعی به این شهر وبه همدیگر اینگونه اند.
اندکی عمقی تفکر نمایندبه این نکته ام ایمان خواند آورد.-

پاسخ

آبای بندر

۱۲ آذر ۱۳۹۳

“مدیر کل شیلات استان گیلان با بیان اینکه ساخت بازار ماهی در انزلی ضروری تر از رشت بود در جلسه رسیدگی به وضعیت بازار ماهی فروشان خاطر نشان کرد: باید ساخت بازار ماهی فروشان برای انزلی هر چه سریع تر آغاز شود.”
:yes: :yes: :yes:

پاسخ

majid

majid

۱۲ آذر ۱۳۹۳

شهردار نیفته به جون ماهی فروشای زیر پل و از نون خوردن نندازه و توریستا رو برای خرید ماهی راهی رشت نکنه صلوات

پاسخ

رجبي پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۲۵:

اگر بدون تعصب بخواهیم انتخاب کنیم همین الانش هم خرید از بازار ماهی فروشان ایران انتخاب مناسب تری هست.

لیلا پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۴۶:

آقا مجید جالبه شما تعصب شدیدی داری رو انزلی بعد موقع برخورد با بی قانونی میشه میری یک طرف دیگه به نظرم اقدام الان شهر کاملا معقوله شما خودت رغبت میکنی از اون بازار مزخرف زیرپل ماهی بخری خدایی میخری؟ همونجا راه میرن ماشین میره گربه سگ موش همه چیز هزار ویک چیز دیگه بعد ماهی رو میریزن روهمون زمینی که کثافته بعد به خورد ما میدن آخه کسب درآمد به چه قیمتی انزلی سالهاست ول شده حالا که میخوان برخورد قانونی کنند بجای همراهی سنگ میاندازیم بهتره که بجای مخالفت همراه باشیم.

مریم2

مریم2 پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۳۰:

لیلا خانوم پس شما از کجا ماهی میخیرید؟ ما که همیشه از همون زیر پل میگیریم خب میشوریم دیگه ماهی رو همینجوری نمیخوریم که! بازار بزنن خیلی هم خوبه اما وقتی نیست از نظر شما ماهی فروشا الان بیکار بمونن تا وقتی یه جایی ساخته بشه؟

گیلک پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۵۲:

عشق و علاقه مجید عزیز نسبت به انزلی و مردم انزلی قابل تحسین است.اما لازم است بعضی وقتها کمی از مهر و عطوفت کاسته شود که آنهم براستی عین محبت است گرچه به بیمهری و کم لطفی تعبیر گردد.

لیلا پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۱۲:

مریم جان ماهی زمانی که دربرابر میکروب قرار میگیرد در کمتر ازچند دقیقه آلودگی توسط پوستش جذب میشود حالا آلودگی چیزهای معمولی باشد مطرح نیست ولی شما خودت میدونی زیر پل چه خبره بخدا من رغبت نمیکنم از اونجا رد بشم من خودم سالهاست از استخر شیلات ماهی پرورشی زنده میخرم همونجا برام پاک میکنند میخرم واگه ماهی سفید بخوام صبح زود میریم ساحل از صیاد میخریم وگرنه بمیرم این ماهیهای روزمین ریخته رو نمیخرم خیلی چیزها رونمیشه گفت عزیزم ولی بازار ماهی فروشها هرچه سریعتر باید ساخته بشه وتا قبل از آن باید ماهی فروشها ساماندهی بشن وکاری که سریع باید انجام بشه اینکه از خاک مالی کردن وریختن ماهی روی اون زمین کثیف خودداری بشه.

فرزاد

۱۲ آذر ۱۳۹۳

متاسفانه در انزلی تنگ‌نظری و کارشکنی برای سرمایه‌گذاران تبدیل به رویه معمول ادارات شده.

پاسخ

رجبي پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۲۲:

:yes:

مژگان

مژگان

۱۲ آذر ۱۳۹۳

۱۰ سال فرصت خوبیه برای پول خوردن از کنار این پروژه، تمام آیندگانتون هم تامینن، موفق باشید

پاسخ

I MAN

۱۲ آذر ۱۳۹۳

اصلا مسله زمین واین حرفا نیست،با راه افتادن بازار ماهی فروشان یا میدان تره و باردرانزلی منافع یه عده خاص به خطرخواهد افتاد.

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۱۲ آذر ۱۳۹۳

با راه افتادن بازار ماهی فروشان یا میدان تره بار در انزلی منافع یه عده خاص به خطر خواهد افتاد. :yes: :yes: :yes:
دقیقا همین طور ایمان جان

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ آذر ۱۴ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۲۲:

اون یه عده برن بمیرن تا حداقل به یه دردی بخورن

گیلک پاسخ در تاريخ آذر ۱۴ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۱۷:

:yes: :yes: :yes:

آرمان

۱۲ آذر ۱۳۹۳

همین روش فعلی هم قشنگتره هم جذاب تر اگه بخوان دست ببرند توش حتما گند میزنن بهش ، کارهای قبلی هم که شده برای این شهر بمثابه همه کارایی که می بیند در راستای خراب کردن ظاهر شهر بوده ، به این کسی که مجوز دو تا بانک را وسط یک میدان توریستی داد و میدان نقلی قبل را تبدیل به نماد گیوتین کرد باید ….

پاسخ

leila پاسخ در تاريخ آذر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۲۳:

آقا آرمان میشه جذابیت بازار فعلی ماهی فروشان وبگین چیه؟ما که جذابیتی نمیبینیم شما بگین بلکه ماهم ببینیم :eek:

آرمان

۱۲ آذر ۱۳۹۳

در اروپا بدون اینکه نماد اصلی شهرهاشونو از حالت طبیعی و سنتی دور کنند میان همون سازو کار کلاسیک را نما و جلوه بهتری بهش میدن در کنارش بهداشت و شرایط اجتماعی مورد پسند، من در تهران زندگی میکنم و همیشه به بازار ماهی انزلی بعنوان یک جاذبه گردشگری نگاه می کنم مطمئن باشید تا شنبه بازار و بازار ماهی فروشای سنتی انزلی هست به هیچ وجه بازار های دیگه حرفی برای گفتن ندارن همون را باید ارتقا بدن و ابزار های جدید قیمت گذاری و سیستم تمیزتری را آنجا بکار بگیرند که این هم طراحی و مهندسی نوین را میطلبه با مشارکت همه اهالی و بازاریان،همیشه ماهی که از آنجا میخری از دیدگاه من بهتر از ماهی ای که در هر جای دیگر ایران میخرید

پاسخ

leila پاسخ در تاريخ آذر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۴:

فرمایش شما صحیح است ولی مکان فعلی شنبه بازار وبازار ماهی فروشان درمرکز شهر وبه آن شکل نامتناسب اصلا برازنده یک شهر توریستی نیست با استقرار شنبه بازار وبازار ماهی فروشان به شکل منظم وبهداشتی تر در یک مکان مجهز وبهتر هم برای کسبه هم برای شهروندان وهم برای مسافرین گرامی بسیار زیبا وارزشمندتراست.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آذر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۴۰:

پیشنهاد آرمان واقعا درست و بجاست، تصور کنید نظارت کافی بر بازار ماهی سنتی انزلی،بهبود وضعیت نظافتی و بصری بدون شک کمر بزرگترین برج های ماهی فروشی در شمال کشور رو هم خواهد شکست. چه برسه به بازاری که توی یه شهر غیر ساحلی واقع شده.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آذر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۴۲:

http://anzaliclub.ir/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%B2%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C/
این مقاله رو هم بخونید بد نیست : بررسی پل-بازار انزلی از نظر طراحی شهری

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ آذر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۵۰:

دقیقاً با آرمان و شاهین موافقم

آرمان

۱۲ آذر ۱۳۹۳

انزلی دیگه چیزی برای از دست دادن نداره مواظب انزلی باشید ما که رخصت این کار را نداشتیم ولی شما نگذارید هر بلایی که میخوان سر میراث این شهر بیاورند

پاسخ

بابک

۱۲ آذر ۱۳۹۳

سال ۹۱ طرحی تحت عنوان بازار ماهی فروشان انزلی به اداره جهاد ارائه شد. مجری طرح هم آقای شناخته شده ای بود که همه میشناسیدش. دوره های قبل عضو شورا هم بود. اون سال کل بودجه جهاد کشاورزی انزلی برای ارائه تسهیلات به متقاضیان ۶ میلیارد و ۵۰۰ یا ۶۰۰ بود. جالب اینجاست که آقای مجری طرح هزینه ساخت ساختمان این بازار رو ۶ میلیارد و ۱۰۰ یا ۲۰۰ برآورد کرده بود که تقریبا برابر با کل بودجه یکساله جهاد انزلی بود. مکانش رو هم اگه اشتباه نکنم تو طرح زده بودن زیر پل انزلی!!!! حالا کجای زیرپل جا برای احداث این بازار بود رو نمیدونم.
بنده کارشناس اقتصادی نیستم ولی اونچه که ظاهرا به نظر میاد این برآورد هزینه برای ساخت یه بازار سرپوشیده با حداکثر ۵۰ ۶۰ مغازه (بدون احتساب پول زمینش) خیلی خیلی زیاد بود. همین امر هم باعث شد که تو جلسه ای که برای تصویب طرحها با حضور مدیر جهاد و شیلات و منابع طبیعی و نماینده فرمااندار و .. برگزار شده بود این طرح رد بشه. هرچند اگه قبول هم میشد بعید به نظر میرسید اجرایی بشه چون اشکالات زیادی داشت. ضمن اینکه وقتی طرح رو برای ارائه به جهاد اورده بودن چیزی حدود ۵۰۰ میلیون از بودجه جهاد به کشاورزان تخصیص داده شده بود و کل بودجه باقی مونده از مبلغ براورد این طرح کمتر هم بود. اون طرح آبکی تا جایی که اطلاع دارم هنوز تو بایگانی جهاد داره خاک میخوره. کاش اگه واقعا متولیان امر کمر همت برای ساخت بازار ماهی فروشان بستن با امکان سنجی دقیقتر و کارشناسی بیشتر و برآورد هزینه واقعیتر به فکر ارائه طرح باشن تا امیدی برای اجراش و موفقیتش باشه. به ایمد اینکه این بازار هم رو سامان داده بشه و از اون وضع اسفناک دربیاد.

پاسخ