139112130001703

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: بخش خصوصی اخیرا قدم های تازه ای را برای خرید کشتی مسافری برای فعالیت در دریای خزر برداشته اما تحقق این امر منوط به این است که شرایط هم به خوبی پیش رود.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از خبرگزاری تسنیم، فرهاد کوهساری افزود: بخش خصوصی اقداماتی را برای خرید کشتی مسافری از خارج از کشور انجام داده است اما اینکه تا چه اندازه در انجام این مهم موفق می شود به شرایط پیش رو بستگی دارد بخصوص اینکه قمیت کشتی نیز افزایش یافته و به رقمی حدود ۱۵ میلیارد تومان رسیده است .

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در این ارتباط از آمادگی سازمان بنادر دریانوردی برای اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده این سازمان برای خرید این کشتی خبر داد.

وی درباره امکان راه اندازی خط مسافری و تردد این کشتی بین بنادر ایران و حاشیه خزر گفت: در صورتی که بخش خصوصی موفق به تامین و خرید کشتی شود هیچ مشکلی برای راه اندازی خط مسافری بین بنادر شمالی و حتی کشورهای حاشیه خزر وجود ندارد.

کوهساری با بیان اینکه تمام زیرساختهای مسافری در بنادر شمالی بخصوص بندر انزلی فراهم است به مانا گفت: ما به وظیفه خود برای تامین و ایجاد زیرساختهای مسافری ازجمله احداث اسکله و ترمینال مسافری در بندر انزلی اقدام کرده ایم اما این بخش خصوصی و شرکتهای کشتیرانی هستند که باید در صورت علاقمندی به فعالیت در این بخش به خرید کشتی اقدام کنند .

به گفته وی تنها مسئله راه اندازی خط مسافری در دریای خزر تامین کشتی است.

راه اندازی خط کشتیرانی مسافری در دریای خزر از موضوعاتی است که تاکنون از حد وعده و حرف فراتر نرفته است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

sarl

۲ مرداد ۱۳۹۲

این حرکت ….حرکت خوب وبزیگی است……………..زیرامسافرهای زمینی حاشیه دریای خزر خیلی زیاد می باشد .اگر چند قایق برای مسافر کشی د ر چند نقطه بگزارند .خیلی استقبال می شود..زیرا دانشجو های زیادی هم در این مسیر زیاد می باشند…وهمچنین به علت طولانی بودن مسیر ونزدیک بودن شهرها .مسافرت با اتوبوس های زمینی مشکل وخسته کننده می باشد.. درکشورهای در حال توسعه مسافرت از این کشور به ان کشور مثل اب خردن می باشد ولی در کشور ما هنوز از سیستم جنگ جهانی اول استفاده می شود. .اگر در این مسیر ها بتوانند وسیله های سریع اسیر بکار بگیرنند مسافرهای زیادی در شهر های ساحلی تردد می نماید. آن هم باعث سود می گردد.

پاسخ