IMG_4376

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، مدرسه نیمه شعبان به همت یک زوج مدرسه ساز، رحیم موثق و همسرش سیمین موقر و با حضور مدیرکل نوسازی مدارس گیلان و جمعی از مسئولان شهرستان انزلی در محله انصارالحسین انزلی افتتاح شد.

مدیر کل نوسازی مدارس گیلان در آیین گشایش این دبستان شش کلاسه، خطاب یه این خانواده گفت: اگرچه شما بی نیاز از تجلیل هستید اما ما به رسم ادب و برای تکریم این فرهنگ، قدردان شما هستیم .

علی اوسط مقدم با اشاره به نام این مدرسه خاطر نشان کرد: در قاموس مهدویت، انتظار مفهومی والا دارد و انسان منتظر، انسان در مسیر تکامل است لذا امید می رود این مدرسه که اساس آن بر نیت خالص این دو خیر استوار شده، فضایی برای تکامل علمی و معنوی فرزندان این مرز و بوم بعنوان منتظران حقیقی حضرت حجت باشد.

وی از این خانواده خیر خواست به عنوان عضو افتخاری دائم، عضویت در انجمن اولیا و مربیان این مدرسه را بپذیرند تا نقش موثر آنها پایدار و مستمر باشد.

اوسط مقدم همچنین از توافق با مدیرکل آموزش و پرورش استان در امر نظارت بر مدارس نوساز خبر داد و افزود: این مدارس امانت و سرمایه‌ی اجتماعی هستند و ما هر فصل از مدارس نوساز بازدید خواهیم کرد، از مدیرکل آموزش پرورش خواسته ایم تا نحوه نگهداری از فضای آموزشی را در ارزیابی مدیران لحاظ کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بندر انزلی در ادامه با تقدیر از نیت خوب و تعالی بخش دو خیر اظهار کرد: خانم موقر از همکاران خوب فرهنگی ما بودند که این اقدام ارزنده شان گواه نقش مداوم ایشان در امر تعلیم و تعلم حتی پس از بازنشستگی است.

فریدون طیوری خاطرنشان کرد: خانم موقر از باوقار ترین بانوان دوران و همسرشان آقای موثق از مورد وثوق ترین مردان روزگار ما هستند و امیدواریم در آینده نیز کمک حال ما بوده و در ساخت مدرسه های بیشتر یاریگرمان باشند.

در آیین این مراسم سیمین موقر در مصاحبه با انزلی کلاب خود را یک انزلی چی و انزلی زاده دانست و در خصوص هدف خود از ساخت این مدرسه گفت: هدفمان احیای فرهنگ کشورمان بود و تلاش کردیم با احداث این مدرسه گامی در جهت ترویج علم کودکان و نوجوانان مرز و بوممان برداریم.

این خیر مدرسه ساز با بیان اینکه زمین را آموزش و پرورش انزلی در اختیار ما قرار داده است، در مورد مشخصات دبستان افزود: این بنا در شش کلاس برای دوره اول و دوم ابتدایی و یک دفتر مدیریت و نمازخانه ساخته شده که در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۶۸۰ میلیون تومان به علاوه‌ی یک خانه سرایداری در مدتی کمتر از یکسال احداث شده است و از مهر ماه امسال پذیرای ۱۸۵دانش آموز خواهد بود.

سیمین موقر در کنار همسر خود رحیم موثق در پایان سخنانش برای تمامی دانش آموزان آرزوی موفقیت نمود و تاکید کرد: از تمام نوگلان باغ زندگی می‌خواهم درسهایشان را بیشتر و بیشتر بخوانند و برای پیشرفت کشور کوشش کنند تا به امید خدا روزی ایرانی آباد و آزاد داشته باشیم.

IMG_4371

IMG_4367

IMG_4362

IMG_4431

IMG_4436

IMG_4440

 

خبرنگار: علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

majid

۲۲ شهریور ۱۳۹۳

دست خوش لوطی/
یه لوطی و دلسوز هم پیدا ه تو غازیان یا طالب آباد یه زایشگاه بسازه تا انزلیچی ها مجبور نشن بچههاشونو تو بیمارستان ها و کلینیک های رشت به دنیا بیارن.برید ببینید تو چند سال اخیر چند درصد از انزلیچیا بچشونو تو بیمارستان انزلی بدنیا آوردن؟بیمارستانی که جدیداً شهروندا اسم کشتارگاه بهشتی رو روش گذاشتن

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۲۲ شهریور ۱۳۹۳

نگران نباش تا چند سال اینده مدارس و دانشگاه ها خالی میشن خود به خود تغییر کاربری میدن به بیمارستان و درمونگاه.همین امسال انقدر دانشجو کم بود دیگه تکمیل ظرفیت ور نمی دارن و خیلی از پیام نور و غیر انتفاعی ها خالی مونده.فقط ما دهه ۶۰ پشت سد کنکور بودیم.

پاسخ