Zangaloo

حتما زنگالو های محمد رضا را بخاطر دارید؟ عروسک های دست سازی که در سلول زندان توسط محمد رضا تولید میشدند تا بدهی هایش را بدهد. اگر مطلب قبلی را مطالعه نکرده اید اینجا کلیک کنید…

قبل از اینکه خبرهای خوب و جدیدی در ارتباط با زنگالو ها منتشر کنیم از شما دعوت میکنیم تا با عبارت زنگالو بیشتر آشنا شوید :

زنگالو چیست ؟
زنگالو معنی لغوی خاصی ندارد. اوایل دهه پنجاه حسن خوشدل خواننده انزلی چی ترانه ای ساخت درباره ی مردی ماهیگیر (مالا) که از دل دریا روزی اهل و ایال را فراهم مساخت و زن و فرزندش نگران رفتن و باز نگشتن وی بوده اند. حسن خوشدل اسم این مالا در ترانه را زنگالو گذاشت.
مرده دریایه خزر زنگالو. از اَ طوفان بوگوذر زنگالو
گویم به دریا نوشو گویی نه زنگالو. به دریایه غم نوشو گویی نه زنگالو
مگه تو عاشق لیلا نی ای زنگالو. بیا بوگذر مگه دیوانه ای زنگالو

بچه های خوب انزلی نظیر امین و دوستانش اسم عروسک های محمد رضا را از شخصیت ماهیگیر اشعار حسن خوشدل وام گرفته اند. به هر حال بعضی از این زنگالو ها که در چاردیواری زندان متولد شده اند مرزها را در نوردیده اند، به امید روزی که به همت شما عزیزان و خرید این زنگالو روزی خود محمدرضا هم به آغوش خانواده بازگردد و بدهی هایش را پاس کند.

556904_4688357726741_1350903094_n

زنگالو ها در لیدز انگلستان : 

تعدادی از زنگالوهای محمدرضا بعد از طی یک مسافرت طولانی به همت علیرضا یکی دیگه از بچه های خوب انزلی به انگلستان رهسپار شدند. اگه کمی دقت کنید میتونید لبخند این زنگالو سیاه رو در حال تاب بازی روی آیینه ماشین علیرضا مشاهده کنید.

احتمالا زنگالو سیاه در حال خواندن اشعار حسن خوشدل به زبان گیلکی است :

مرده دریایه خزر زنگالو!
از اَ طوفان بوگوذَر زنگالو…

به زودی مراکز فروش زنگالو از طریق همین پایگاه اطلاع رسانی خواهد شد

لطفا با بازنشر این مطلب ما را در اطلاع رسانی یاری دهید

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۲۷ اسفند ۱۳۹۱

” فراهم میساخت ” فکر کنم غلط املایی دارید :-D

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۷ اسفند ۱۳۹۱

(ی) اضافه شد. البته این غلط تایپی محسوب میشه. ولی از دقت نظر شما سپاسگذاریم :sweat: :evilgrin: .

پاسخ

ramin

۲۷ اسفند ۱۳۹۱

صادرات به این میگن دیگه
صادرات زنگالوووووو

همینا در صد معامله های گمرک انزلی رو ۷۰ درصد زیاد تر کرده دیگه
بههههه بهههههه

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ اسفند ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۴۳:

:-D

بابایی

۲۷ اسفند ۱۳۹۱

بسیار کار جالبی است . امید که کارهای خیر از این قبیل به همت شما ادامه یابد. سال نو نیز بر شما خانواده محترم و اهل و ” عیال ” مبارک باشد . ضمنا تا آنجا که من می دانم منظور ترانه سرا از زنگالو ” سیه چرده ” است چرا که مالاهای زحمتکش و قایقرانهای پرتلاش زیر تابش آفتاب سیه چرده یا به عبارت امروزی ها برنزه می شدند.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۱۱:

سلام خانم بابایی، انشاا… شما هم سال خوبی و پرباری در پیش داشته باشید. برای اطلاعات در خصوص زنگالو ممنون. خوبی این اقدام بچه ها این بوده که کلمه زنگالو به خوبی ریشه یابی شد. انشاا… با فراهم شدن شرایط خرید زنگالو ها بتونیم کمکی کنیم تا محمد رضا هم از بند اسارت رها بشه.