۴۰ کشته و ۴۰۰ زخمی در زلزله تبریز

  • 6 سال پیش
  • بدون ديدگاه

این امواج,مربوط به زلزله نیست,و جنبه ی آموزشی دارد

متاسفانه با خبر شدیم تعدادی از هموطنان آذری زبان در این حادثه مجروح و کشته شده اند. به همه هموطنان داغدیده آذریمان تسلیت عرض میکنیم.
بعد از زلزله در شهرستان اهر در ساعت ۱۶:۵۳:۱۵.۳به قدرت ۶٫۲ ریشتر که در بندر انزلی نیز احساس شد,دقایقی قبل (۱۷:۰۴:۳۴.۸) زلزله ای به قدرت ۶ریشتر شهرستان ورزقان در آذربایجان شرقی را لرزاند که این زلزله هم در شهر ما احساس شد,متاسفانه با خبر شدیم که تعدادی از هموطنانمان در این حوادث کشته و زخمی شده اند. ادامه مطلب …

رییس اورژانس کشور از جان باختن بیش از ۴۰ تن و مجروح‌شدن ۴۰۰ تن در زلزله عصر امروز آذربایجان‌شرقی خبر داد. به گزارش ایسنا، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: زمین‌لرزه مذکور به بزرگی ۶٫۲ ریشتر اهر در استان آذربایجان‌شرقی در ساعت ۱۶:۵۳:۱۵ رخ داد و در استان‌های آذربایجان غربی، گیلان، زنجان و اردبیل نیز احساس شد.

پس از این زمین لرزه نیز، ۱۰ پس‌لرزه دیگر به ترتیب وقوع به بزرگی ۶، ۴٫۱، ۴٫۷، ۴٫۱، ۴٫۵، ۳٫۷، ۳٫۳، ۳٫۷، ۴ و ۳٫۲ ریشتر ورزقان در استان آذربایجان شرقی را لرزانده است. دکتر غلامرضا معصومی رییس اورژانس کشور در گفت‌وگو با  ایسنا  در بیان آخرین اخبار از زلزله عصر امروز شهرستان‌های ورزقان و اهر گفت: براساس آخرین گزارش‌های دریافتی حدود ۴۰ تا ۵۰ تن در اثر زلزله امروز جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: براساس آخرین گزارش‌های دریافتی، حدود ۴۰۰ تن در مناطق زلزله‌زده مجروح شده‌اند که توسط تکنیسین‌های اورژانس به مراکز درمانی تبریز و اردبیل منتقل شدند.

اخبار تکمیلی

به گزارش پارسینه دقایقی پیش منابع خبری اعلام کردند که تعداد کشته شدگان به ۸۷ نفر رسیده و مجروحان نیز به ۶۰۰ نفر رسیده اند.

منبع: parsine

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *