اینجا شنبه بازار روگا است! البته مدتی است شنبه بازارش را تعطیل نموده و اکنون کمر همت بسته اند که روگایش را نیز تبدیل به زباله دانی کنند تا به مرور خشک شود!

مسئولینی که برای دریافت مالیات و برای عدم ارائه جواز کسب با حرکات گاز انبری اقدام به پلمپ یک محل کسب می کنند چگونه نمی توانند جلوی این فاجعه زیست محیطی را بگیرند؟ مسلما کسبه شنبه بازار نمی توانند مدعی شوند که این زباله ها ارتباطی با آنها ندارد و از آنجایی که مشتریانشان پشت مغازه را نمی بینند آنها نیز هر چه دستشان می آید به همراه فاضلاب شهری و… به این رودخانه می ریزند!

سوال مهم اینجاست که آیا مسئولین انزلی این مناظر را نمی بینند؟ مسئولی که حرف از افتتاح اولین فرودگاه آبی خاورمیانه می زند مردم را چه چیزی فرض کرده است؟ اگر این مسئول عزیز نگاهی به اطرافش بیاندازد متوجه می شود در کثیف ترین شهر خاورمیانه با وعده های شیرین پشت میز نشین شده است و قبل از احداث فرودگاه باید به فکر سلامت همشهریانش باشد و بعد از آن می تواند وعده احداث فرودگاه آن هم چند ماه مانده به انتخابات را به وعده های قبلی بیافزاید!

مردم انزلی بیش از هر زمان دیگری نیازمند تغییر شرایط شهر هستند، انزلیچی ها مانند مردم سایر شهرها مالیات و عوارض پرداخت می کنند و حق مسلم آنهاست که از حداقل حقوق شهروندی که پاکیزگی محل زندگیشان است بهره مند شوند، مردمی که از وعده های انتخاباتی خسته و می خواهند تغییرات را به چشمهایشان ببینند و لمس کنند!

و شاید فصل تغییر انزلی در راه باشد…

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۲ دی ۱۳۹۵

انصافا شنبه بازار روگا از ابتدا تا انتها چند کیلومتر است؟!!! چگونه است که ادارات زیربط توجهی به وضعیت اسفبار آن ندارند؟!!! می گویم توجه ندارند چون اگر بگویند توانایی رسیدگی به آن را ندارند پذیرفتنی نیست.زیرا کار ساده ای است و اگر بخواهند حتما میتوانند.برادرانی که مسئولیت اداره شهر و محیط زیست را دارید نسبت به حقوقی که به شما پرداخت میشود نه تنها به لحاظ قانونی و اخلاقی و عرفی مسئول هستید به لحاظ شرعی هم مسئولید. از آب سیاه و متعفن و آلوده آن بگذریم حاشیه این روگا که اصلا کوچکترین شباهتی به مناطق شهری ندارد و نیزارهای خودرو و علفهای هرز و وحشی آن انسان را به یاد روستاهای دور افتاده و متروک می اندازد.مخصوصا وقتیکه احشام سرگردان در آنجا مشغول چریدن باشند.بد تر از همه چشم انداز این روگا وقتی از سمت مرداب و نویر وارد محدوده شهر میشوید به برکت جاهایی که برای پارک قایقها سر هم کرده اند یک حلبی آباد واقعی است.منظره ای بسیار زشت و فقیرانه که اصلا مناسب یک شهر توریستی نیست.رسیدگی و زیباسازی این روگا میتواند جلوه بسیار زیبا و دل انگیزی به شهر محروم شده ما بدهد.

پاسخ

حامد

۲ دی ۱۳۹۵

به یاد پل کابلی افتادم

پاسخ