به گزارش خبرنگارانزلی کلاب امیر احمدی فرد روز دوشنبه در پنجاه و‌سومین جلسه شورای شهر بندر انزلی اظهار کرد: حساب تعدادی از دوستان ما که دلسوز شهر هستند از مخربین و تهمت زنندگان جداست و باید بگویم با وجود اینکه انتقادات زیادی نسبت به عملکرد شورا می شود اعضای شورای شهر هم بخشی از این انتقادات را قبول دارند.
وی با بیان اینکه برنامه محور نبودن شورای پنجم پذیرفتنی نیست افزود: بودجه، برشی یک ساله از یک برنامه‌ پنج ساله است، و با وجود اینکه قبول داریم در اعلام برنامه‌ پنج ساله به مردم ضعیف عمل کرده‌ایم اما اینکه شورا را فاقد هرگونه برنامه‌ای بدانیم درست نیست.
احمدی فرد گفت: برای هر بخش از بودجه روزها و ساعتها برنامه ریزی شده و کوچکترین موارد و احتمالات در مسائل در نظر گرفته شده است.

وی به برنامه‌های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی که شورا و شهرداری در بودجه سال جاری تعریف کرده اند، اشاره و اظهار کرد: ساخت و تجهیز خانه هنرمندان، همکاری با سمن ها و انجمن‌های مردم نهاد، بازسازی و ترمیم آسفالت معابر شهری، تملک اراضی و بازگشایی خیابان‌ها، اصلاح هندسی معابر، احداث پل عابر پیاده، تجهیز ناوگان عمومی، احداث پارکینگ طبقاتی، احداث باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری و… از برنامه‌های است که بخشی از آن اجرا شده است و بخشی دیگر در دست اجرا است.
رییس شورای اسلامی شهر انزلی تصریح کرد: اگر برنامه‌هایی که پیش بینی کرده‌ایم و در بودجه نیز ذکر شده است محقق نشود، دلیلی بر بی برنامه بودن ما نیست، ما در پایان سال بابت تمام برنامه‌ ها از شهردار سوال خواهیم کرد و شهردار نیز موظف به پاسخگویی هستند.

احمدی فرد خاطر نشان کرد: امروزه اغلب شهرداری‌ها از برآورده کردن ساده ترین حقوق شهروندان عاجز هستند و مطالبات کارکنان خود را به سختی پرداخت می‌کنند، در چنین شرایطی خیال پردازی، برنامه های آرمانی و صحبت از شهر فضایی، شهر شناور، شهر حبابی و… تنها باعث می‌شود از مسیر اصلی خود باز بمانیم.

رئیس شورای شهر انزلی گفت: بار دیگر هم تاکید می کنم به هر هفت عضو این شورا انتقاد وارد است و ما هرگز خود را دانای مطلق نمی‌دانیم و بنده به نوبه خود بابت همه‌ی کوتاهی های صورت گرفته از مردم انزلی عذرخواهی می‌کنم.
وی یادآور شد: بار دیگر ازنخبگان شهری دعوت می‌کنیم تا با حضور در کمیسیون های شورا، یاری رسان ما باشند تا بتوانیم شهر انزلی را به وضعیت مطلوب نزدیک نماییم.

احمدی فرد در پایان تصریح کرد: از رسانه‌های دلسوز و حامی شهر که هرگز به دنبال سیاه نمایی و دلسرد کردن شهروندان نیستند، درخواست می‌کنیم تمام انتقادات و مشکلات مردم را به گوش ما برسانند و در امر خدمات رسانی به شهروندان یاری رسان ما باشند.

تنظیم خبر: رزا شکرگزار

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *