80887847-5107731

رییس سازمان تبلیغات اسلامی انزلی در همایش ˈ طلایه داران تبلیغˈ در مسجد پیامبر ( ص ) نیروی دریایی گفت : مبلغان دینی باید آگاه به علم روز و آشنا به شیوه های مناسب تبلیغ باشند .

 به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام ˈ کریم عاشوری ˈ در جمع ائمه جماعات مساجد ، مبلغان و مسوولان هیاتهای امنای مساجد اظهار کرد : اگر روحانی و مبلغ دینی بروز نباشد ادبیات گفتاری او متعلق به نسل گذشته است و جوان به حرف او گوش فرا نمی دهد .

وی خاطرنشان کرد : کسی که لباس خادم دین را پوشیده باید متواضع ، صبور و قابل اعتماد و الگوی عملی برای مردم باشد و گرنه قادر به تبلیغ دین در جامعه و تاثیرگذاری مناسب بر نسل جوان نخواهد بود .

حجت الاسلام عاشوری ، مبلغان دین و سخنرانان مراسم دینی را از تحریف واقعه مهم عاشورا بر حذر داشت .

وی متذکر شد : گرچه با توجه به علاقه تشیع به اهل بیت مردم از آنچه بر اباعبدالله الحسین و خاندان و یارانش گذشت متاثر می شوند بر ما است که فلسفه این جهاد و ابعاد حماسی و ظلم ستیزی قیام سالار شهیدان را برای مردم روشن کنیم .

وی با نقل این سخن شهید مطهری که ارزنده ترین ، مستندترین و پر منبع ترین تاریخ ها تاریخ کربلا است مبلغان را از غلو در مورد شخصیتهای این قیام منع کرد .

رییس سازمان تبلیغات اسلامی انزلی همچنین دروغ بستن به ائمه را گناهی کبیره و بدعت گذاری در نحوه عزاداری و قمه زنی و استفاده از آلات موسیقی مبتذل را وهن خواند .

وی بر لزوم خدا محوری ، ارائه تاریخ و تحلیل صحیح از حادثه عاشورا ، تبلور صحیح عاطفه و ارادت به اهل بیت همراه با دشمن ستیزی تاکید کرد .

حجت الاسلام عاشوری از اعضای هیاتهای مذهبی و عزاداری شهرستان خواست که با بهره گیری از مبلغان آگاه از تبلیغ نادرست و حرمت شکنی خودداری کنند .

شهرستان بندرانزلی دارای ۷۰ مسجد و ۸۵ هیات مذهبی است .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۱۲ آبان ۱۳۹۲

ایشان در مورد فتنه کردن در مساجد و همچنین عدم حمایت از مساجد و هیئت های مذهبی فرمایشاتی نداشت ؟ ایشان در مورد اوضاع و احوال بد و وخیم مساجد انزلی و عدم حمایت سرپرست چندین ساله سازمان فرمایشاتی نداشتنند ؟ ایشان در مورد تحمتهای نابجا به افراد حقیقی و حقوقی و خادمان انقلاب و نظام و مساجد نطق نفرمودند ؟

پاسخ