رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان بندرانزلی گفت:متاسفانه نبود تجهیزات انفرادی کافی از جمله کپسول های تنفسی و شارژرهای آن باعث آسیب دیدن ۸ آتش‌نشان در حادثه آتش‌سوزی واحدهای مسکونی انزلی شد.

اسماعیل خجسته در خصوص آتش‌سوزی واحدهای مسکونی انزلی گفت:با گزارش مردمی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی؛ مبنی بر وقوع حریق در یک مجتمع مسکونی چهار طبقه واقع در خیابان تختی بندرانزلی،خودروهای آتش نشانی ۴ دقیقه بعد از اعلام وقوع حریق در محل حادثه عملیات اطفایی را آغاز کردند.

وی اظهار کرد: به دلیل وسعت حریق و همچنین آتش گرفتن علفزار زمین متروکه کنار ساختمان، از آتش نشانی های اداره کل بنادر و دریانوردی و صنایع دریایی شهید تمجیدی نیز درخواست کمک شد.

خجسته با اشاره به از بین رفتن سقف این ساختمان چهار طبقه و آسیب جدی به سه واحد مسکونی ادامه داد: به دلیل به کار رفتن ایزوگام و مصنوعات شیمیایی در سازه ساختمان و دود بسیار غلیظ و سمی ناشی از سوخت آنها، هفت تن از آتش نشانان دچار دود گرفتگی شدید شدند که پس از انتقال به بیمارستان مداوا شدند .

وی اضافه کرد:متاسفانه یک آتش نشان نیز به دلیل ریزش آوار سقف و آسیب دیدگی از ناحیه گردن به بیمارستان آریای رشت منتقل و بستری شد .

رییس سازمان آتش نشانی انزلی با بیان اینکه این آتش سوزی پس از ۵۵ دقیقه تلاش آتش نشانان مهار شد،اظهار کرد:متاسفانه نبود تجهیزات انفرادی کافی از جمله کپسول های تنفسی و شارژر های آن باعث آسیب دیدن آتش نشانان شد که با وجود درخواست های مکرر مبنی بر تخصیص اعتبار یا تامین تجهیزات لازم برای آتش نشانی انزلی تاکنون اقدامی در این راستا صورت نگرفته است .

خجسته گفت: یک آتش نشان درصورت در اختیار نداشتن تجهیزات ایمنی فردی لازم، تفاوت چندانی با افراد عادی نخواهد داشت و بالطبع کارآیی وی در خدمات رسانی به مردم به حداقل می رسد .

وی خاطرنشان کرد:در این عملیات از هفت دستگاه خودروی آتش نشانی ، یک دستگاه تانکر آب و یک دستگاه خودروی واکنش سریع سازمان آتش نشانی بندرانزلی و ۲ دستگاه خودروی آتش نشانی از اداره کل بنادر و دریانوردی و همچنین صنایع شهید تمجیدی و ۳۴ آتش نشان استفاده شد./ ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

دیده بان

۱۳ مرداد ۱۳۹۶

انتشار این خبر تاسف برانگیز فداکاری و از خودگذشتگی آتش نشانان فداکار را به نمایش میگذارد
اما مدتی است با دیدن ساخت عمارت جدید اداری آتش نشانی در ایستگاه کوی واحدی سوالی مطرح است با توجه به کمبود فاحش وسایل وادوات اطفا و ماشین های مخصوص ساختمانهای بلند آیا ساخت واحد اداری برای جلسه وشورای آتش نشانی و و و از واجبات است ؟!!!
واقعا الویت بندی در این شهرستان چگونه معنی وتفسیر میشود؟!
اگر در همین مورد فوق ومشابه آن نردبانهای مخصوص موجود بود نیازی به تردد آتشنشانان از راهرو دود گرفته نبوده و میتوانستند به سهولت وسرعت بسیار بیشتر وبدون مصدومیت آتش را مهار کنند
آیا احساس مسئولیت در قبال سلامتی و جان این عزیزان با الویت تکمیل ظرفیت برای کپسولهای اکسیژن فردی و البسه مخصوص عایق حرارتی و بروزرسانی ادوات مهار آتش مهمتر از ایجاد دفتر و میز و کاغذ بازی دراین سازمان و دیگر زیر مجموعه های شهرداری نمیباشد؟
اگر مسئولین ذیربط خود را مدیون جبهه و جنگ و معتقد به کارهای جهادی و اقتصاد مقاومتی بدانند میتوانند حتی جلسات یکبار در ماه خود را در نمازخانه این مجموعه برگزار کنند و بعد از تکمیل و تجهیز وسایل مورد نیاز اطفا و کارکنان از جان گذشته خودسپس به فکر ساخت ابنیه اداری باشند…
آیا حتما باید فاجعه ای همچون پلاسکو تهران با فدا شدن و عزادار شدن خانواده هایی همراه باشد تا زانوی غم بغل بگیریم و شمع روشن کنیم
تا هستیم و هستند حرمت ایثار و فداکاری و سلامتی و زندگیشان را پاس بداریم فردا بسیار دیر است
با آرزوی موفقیت وسلامت برای تک تک افراد این مجموعه اعم از مسئولین و کارکنانی که لباس مقدس آتش نشان را بر تن دارند
و من اله توفیق

پاسخ

دیده بان

۱۳ مرداد ۱۳۹۶

مسلما اشتباه سیستمی رخ داده که نظرات عزیزان به اشتباه در موضوعی دیگر منتشر شده است
از مسئولین محترم و دلسوز ونکته بین انزلی کلاب انتظار اصلاح نوشته های آقای ملت پرست عزیز و نشر در صفحه مرتبط فراهم شود
بیننده با دیدن این صفحه عملا به این مسئله سوق داده میشود که جان و سلامتی همنوعان ما در انزلی اهمیتی ندارد که اینگونه نیست
با تشکر

پاسخ