81340162-5998288

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انزلی با تبریک روز روستا (۱۵ مهر) گفت : بهسازی روستاهای شهرستان را به منظور کمک به توسعه روستایی با جدیت پی گیری می کنیم .

سید کاظم مهدی پور روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : شهرستان بندرانزلی با جمعیتی نزدیک به ۱۴۰ هزار نفر دارای ۲۸ روستا و نسبت جمعیت روستایی به شهری ۲۰ به ۸۰ است .

وی خاطرنشان کرد : در راستای بهسازی مسکن روستایی ۲۱۵ فقره تسهیلات ۱۲۵ میلیون ریالی با سود پنج درصد در سال ۱۳۹۳-۱۳۹۲ در روستاهای شهرستان از طریق بانکهای عامل پرداخت و بر ساخت و ساز آنها نظارت شد.

وی تصریح کرد: در راستای بازسازی مناطق آسیب دیده ناشی از برف ۱۳۹۲ ، پارسال و امسال به تعداد ۶۷۴ واحد مسکونی آسیب دیده به مبلغ هفت هزار و ۱۲۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت شد.

به گفته وی همچنین تعداد یک هزار و ۹۳ واحد مسکونی ، تجاری ، دامی ، انبار محصولات و ادوات کشاورزی جهت اخذ تسهیلات تکمیلی به میزان ۵۵ هزار و ۱۸۰ میلیون ریال به بانکهای عامل شهرستان معرفی شد که از این تعداد تاکنون ۷۳۹ واحد جمعا به مبلغ ۳۴ هزار و ۴۵ میلیون ریال تسهیلات مذکور را از بانک دریافت و واحد را بازسازی نموده اند.

مهدی پور با اشاره به این که تهیه و اجرای طرح های هادی روستایی بعنوان سند توسعه پایدار روستا به این نهاد واگذار شد خاطرنشان کرد : تمامی روستاهای شهرستان دارای طرح هادی هستند .

وی یاداور شد: طی پارسال و امسال از محل اعتبارات عمرانی سال ۱۳۹۲ و در راستای اجرای طرح هادی روستایی زیرسازی و آسفالت معابر روستای سیاوزان به مساحت شش هزار متر مربع ، روستای کپورچال به مساحت سه هزار متر مربع و روستای سنگاچین به مساحت دو هزار و ۸۰۰ متر مربع ، اجرای رفوژ ( بلوار وسط) معبر اصلی ورودی روستای آبکنار به طول ۶۰۰ متر و اجرای پیاده رو خیابان پاسداران آبکنار با پازل رنگی به مساحت دو هزار متر مربع با اعتبار کل پنج هزار و ۸۰۷ میلیون ریال انجام پذیرفت .

وی افزود: ضمنا اعتبارات عمرانی خوبی نیز برای سال ۱۳۹۳ مصوب شده که به محض ابلاغ موافقتنامه ها ، اجرا خواهد شد.

مهدی پور در ادامه گفت : در راستای صدور سند مالکیت روستایی ( قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن) نیز در سال ۱۳۹۳-۱۳۹۲ تاکنون تعداد ۴۰۰ جلد سند مالکیت در روستاهای شهرستان با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک صادر و به مالکان تحویل شده است.

وی با بیان این که فلسفه وجودی حساب ۱۰۰ که سال ۱۳۵۸ به فرمان امام راحل تاسیس شد کمک به محرومان است تصریح کرد : نخستین جلسه هیات امنای جدید این حساب متشکل از امام جمعه، فرماندار، شهردار، رییس شورای اسلامی شهر و مدیر بنیاد مسکن ) در تاریخ ۱۰ مهر ماه تشکیل و برای پیشبرد امور بر شناسایی خیرین معتمد برای کمک به محرومان تاکید شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انزلی در خاتمه از خیرین شهرستان خواست برای کمک به رفع محرومیت از روستاها ، هیات امنای حساب ۱۰۰ امام (ره) را که دبیرخانه آن در بنیاد مسکن شهرستان است یاری نمایند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *