81436200-6157281

رییس اداره اوقاف انزلی از ساماندهی و هزینه کرد برای بقاع متبرکه شهرستان بر اساس طرح جامع سخن گفت .

سید محمد میر مظفری روز چهارشنبه به مناسبت هفته وقف اظهار کرد: عملیات عمرانی در بقاع آقا سید محمد نجفی و بی بی حوریه شهرستان در حال اجرا است.

وی با اشاره به وجود ۱۷ بقعه، ۶۷ مسجد و ۳۵ فقره موقوفه در شهرستان خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را برای ساماندهی بقاع متبرکه به کار خواهیم گرفت.

میرمظفری تصریح کرد: در بقعه آقا سید محمد نجفی کار عمرانی در چهار مرحله مقاوم سازی ، دیوار چینی ، گنبد ، سقف رواق و شبستان در حال انجام است که تاکنون ۹۱۰ میلیون ریال برای آن هزینه شده است.

 به گفته وی همچنین در بقعه بی بی حوریه ۷۸۸ میلیون ریال و امامزاده صالح ۲۹۰ میلیون ریال و در طالب آباد ۳۰۰ میلیون ریال هزینه صورت گرفته است.

میر مظفری افزود: نسبت به تهیه نقشه utm و gis موقوفات اقدامات مقتضی را انجام داده ایم و بر اساس این نقشه ها می توانیم سند مالکیت جداگانه بگیریم تا محدوده موقوفات مشخص شود.

وی همچنین از برگزاری جلسات آموزش قرآن و برگزاری مسابقه قرائت ترتیل و اذان با شرکت ۵۹ مرد و ۳۱ زن به عنوان برنامه مهم فرهنگی انجام شده توسط این اداره در سال جاری خبر داد.

رییس اداره اوقاف شهرستان انزلی یادآور شد: ۲۰ درصد نذورات جمع آوری شده به مصرف فرهنگی (برگزاری مسابقات قرآن و غیره )، ۳۰ درصد مدیریتی شامل حقوق خدام و هزینه های جاری بقعه، ۴۰ درصد عمرانی و ۱۰ درصد حق التولیه می رسد.

اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان انزلی از دیماه سال ۱۳۹۰ تاسیس شده است.

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.
منبع: ایرنا- انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۳ دی ۱۳۹۳

انزلی قطعه قطعه و وجب به وجب و لحظه لحظه اش متبرکه و معنوی…و به بقعه وبقاع متبرکه نیازمند نیست…………..

پاسخ

مریم2

مریم2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۰۴:

آقای ملت پرست عزیز احساس میکنم شما از هموطنان غیر مسلمان ما هستین. احترام عقایدتون هم برای همه ما واجبه اما اصول اینه وقتی جایی زندگی میکنیم تابع عقاید و باورهای اکثریت باشیم