2g

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان از رژه ناوگان حمل و نقل عمومی این استان ۲۶ آذر ماه جاری همزمان با روز حمل و نقل و رانندگان در بندر انزلی خبر داد.

 

ناصر آل‌محمدی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم ۲۶ آذر ماه روز حمل و نقل و رانندگان در گیلان اظهار کرد: غبارروبی و گلباران مزار شهدا از برنامه‌های روز حمل و نقل و رانندگان در استان است.

 

وی دیدار با خانواده معظم شهدای راننده را از برنامه‌های ۲۶ آذر ماه جاری در گیلان عنوان کرد و افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار در ۲۷ آذر ماه جاری انجام می‌شود.

 

آل محمدی از رژه ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان همزمان با روز حمل و نقل و رانندگان در این استان خبر داد و بیان کرد: رژه مذکور در بندر انزلی انجام می‌شود.

 

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۱۶۰ ناوگان حمل و نقل عمومی در استان فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: ۳ هزار و ۲۷۸ دستگاه مربوط به بخش مسافر است و ۶ هزار و ۸۸۲ دستگاه در بخش کالا فعالیت می‌کنند.

 

وی تعداد رانندگان فعال در بخش حمل و نقل عمومی گیلان را ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد هشت هزار نفر راننده در بخش کالا و ۴ هزار و ۵۰۰ نفر راننده در بخش مسافر فعالیت می‌کنند.

 

آل محمدی با اشاره به حمل و نقل ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالا توسط ۳۸۳ هزار دستگاه خودرو در هشت ماه امسال در گیلان، خاطرنشان کرد: ۳۸ درصد کالای حمل شده، درون‌استانی و ۶۲ درصد برون‌استانی است.

 

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان به جابه‌جایی چهار میلیون نفر مسافر توسط ۴۷۴ هزار دستگاه وسیله نقلیه عمومی در هشت ماه امسال اشاره کرد و یادآور شد: ۵۳ درصد از جابه‌جایی مسافران درون‌استانی و ۴۷ درصد برون‌استانی است.

 

وی سرانه سفر با اتوبوس را ۱۵٫۹ نفر در هشت ماه امسال در گیلان دانست و اظهار کرد: سرانه سفر با مینی‌بوس ۱۶٫۴ نفر و سواری چهار نفر است.

 

آل محمدی از واردات ۱۵ میلیون و ۸۸ تن کالا از مرز آستارا در هشت ماه امسال خبر داد و افزود: گیلان در واردات کالا رتبه دوم و با ۵۵۲ هزار و ۲۲۱ تن رتبه سوم کشوری صادرات کالا را کسب کرده است.

 

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان انواع تخته، سبوس و شکر را بیشترین کالای وارداتی به استان خواند و بیان کرد: سیمان، تره‌بار و شیشه بیشترین کالای صادراتی از گیلان است.

 

وی با اشاره به ترانزیت ۳۳۹ هزار و ۳۸ تن کالا در هشت ماه امسال از گیلان، تصریح کرد: ۳۹ هزار و ۶۰۲ تن کالا از مرز آستارا عبور کرده و ۲۹ هزار و ۴۳۶ تن کالا از مرز انزلی ترانزیت شده است.
منبع: خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۲۵ آذر ۱۳۹۳

ضمن عرض خسته نباشید به برادران ما در بخش حمل و نقل عمومی استان گیلان.فکر نمیکنم چنین مراسمی در استانهای دیگر سابقه داشته باشد.شاید هم بوده و بنده نشنیده ام.بهر حال از گزارش آماری مسئول بزرگوار متوجه نشدم که آیا کمبود و یا مشکلی برای مردم در بحث حمل و نقل وجود دارد یا خیر.آیا ازدحام مسافران را در کنار خیابانها در فصول مختلف سال همچنان شاهد هستیم یا نه.اگر نیستیم که دست مریزاد ولی اگر همچنان مردم با کمبود وسائط نقلیه مواجه باشند جسارتا انجام این رژه انعکاس خوبی در اذهان مردم ایجاد نمیکند.

پاسخ

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۲۱:

فکر نمی کنم هیچ کجای استان به اندازه ی انزلی چنین مشکلاتی وجود داشته باشه

گیلک پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۵۸:

نه اینطور هم نیست خواهرم.متاسفانه فقط شهرهای معدودی هستند که با همت و درایت مسئولان و همکاری شهروندان مشکلات ترافیکی کمتری دارند.الگوهای موفق برای حل مشکلات حمل و نقل عمومی و پیشگیری از آلودگیهای مختلف زیست محیطی در کشورهای دیگر وجود دارد.اما معضل ما این است که فقط بلدیم حرف تحویل مردم بدهیم.وقت عمل کردن به حرف و قول فرا برسد پول نداریم.