لوگو منطقه آزاد بندر انزلی logo anzali fz

بندرانزلی – مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: این منطقه بر اساس اهداف مندرج در سند راهبردی به منطقه ای هوشمند، سبز و جهانی تبدل می شود.
رویکردکلان منطقه آزاد انزلی تبدیل شدن به منطقه ای هوشمند و جهانی است

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی منطقه آزاد انزلی به ایرنا، ‘سعید رحیمی’ اظهار کرد: بر اساس مرحله بندی تعیین شده در طرح جامع منطقه آزاد انزلی این منطقه در سه دوره زمانی پنج ساله به مرحله تثبیت خواهد رسید.

وی دوران جهش را مرحله آمادگی امکانات زیر ساختی منطقه اعلام و در خصوص اقدامات برنامه ریزی شده در این دوره تصریح کرد: برندسازی بنام منطقه آزاد انزلی از طریق زمینه سازی برای بازاریابی محصولات و کالاهای تولیدی به همراه جلب مشارکت خارجی و داخلی، تکمیل شبکه های زیربنایی ترانزیتی داخل محدوده و مسیرهای ورودی – خروجی، اتصال به شبکه راه آهن سراسری از طریق وصل شدن به مسیر راه آهن قزوین – رشت – انزلی، بهره برداری از بخش نخست بندر کاسپین، ایجاد و ساماندهی پهنه بندی های مختلف مشتمل بر شهرک های صنعتی، شهرک علمی – فنی و دهکده تندرستی، فرآیند سازی و اخذ رتبه های بین المللی مدیریت سازمانی از جمله این برنامه ها است.

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی، پنج ساله دوم را مرحله بلوغ سازمان متبوع خود عنوان و خاطرنشان کرد : مرحله بلوغ منطقه، مرحله جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی برای تحقق اهداف کلان و راهبردی است.

وی راهکارهای دست یابی به اهداف دوران بلوغ را جذب سرمایه ها و فن آوری خارجی در زمینه صنایع و تکنولوژی های نوین، ایجاد و توسعه پارک فناوری، توسعه بندرگاه کاسپین، توسعه محیط مسکونی و پشتیبانی رفاهی برای ساکنان، سرمایه گذاران و گردشگران ورودی بهمراه بدل شدن منطقه آزاد انزلی به سرزنجیره فعالیت های حمل و نقل داخلی و بین المللی کشور و سرزنجیره فعالیت های گردشگری استان گیلان از جمله مهمترین برنامه های راهبردی به منظور تحقق اهداف دوران بلوغ خود عنوان کرد .

رحیمی سومین مرحله از اهداف طرح راهبردی سازمان منطقه آزاد انزلی را مرحله تثبیت اعلام و تصریح کرد: دوره تثبیت که مشتمل بر رسیدن این منطقه به منطقه ای هوشمند، سبز و جهانی است آخرین مرحله از مرحله بندی عام اهداف کلان و راهبردی است که در پنچ سال محقق می شود.

وی تصریح کرد: براساس مرحله بندی طرح جامع و راهبردی منطقه آزاد انزلی در مرحله جهش تمامی زیرساخت های مورد نیاز آماده سازی شده، در مرحله بلوغ فعالیت های صنعتی – خدماتی به منظور جذب هرچه فزون تر سرمایه های داخلی و خارجی انجام می شود و در آخرین مرحله یعنی مرحله تثبیت شاهد تحقق چشم اندازها و اهداف کلان خواهیم بود.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در خاتمه در مورد مرحله تثبیت گفت: در این مرحله محیط های صنعتی، بازرگانی، گردشگری، ترانزیت و نوآوری فعال که طی مراحل جهش و بلوغ به اقتصاد جهانی متصل شده با انتقال تکنولوژی و دانش فنی به داخل کشور و جذب سرمایه خارجی به اهداف اصلی ایجاد خود طبق قانون مناطق آزاد دست می یابد.

به گزارش ایرنا، منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی شهریور ۱۳۸۲ مصوب و اساسنامه اش مرداد ۱۳۸۳ از سوی هیات دولت تائید و نقشه محدوده خرداد ۱۳۸۴ ابلاغ شد .

این منطقه شامل محدوده ای به مساحت تقریبی ۳۲۰۰ هکتار خشکی و تا عمق دو کیلومتر از آبهای ساحلی است که در سه محدوده جدا از هم شامل ناحیه گلشن و محدوده تجاری به مساحت ۲۰۹۱ هکتار، منطقه شهرک صنعتی حسن رود و ناحیه اطراف آن به مساحت ۹۴۶ هکتار و محدوده بندری منطقه آزاد انزلی به مساحت ۱۰۶ هکتار است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *