ترانه صادقیان مدیر گروه گردون عصر یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سعی داریم با حضور خود در دو نقطه ی گیلان که بار تاریخی ، جغرافیایی و تصویری پر اهمیت و جذابیتهای زیادی برای گردشگری دارند، و البته دچار مشکلات فراوان از جمله معضل های محیط زیستی نیز هستند، اهمیت فوق العاده ی این مکانها را یادآور شویم.
وی خاطرنشان کرد:گروه ازهنرمندان و فرهنگیانی تشکیل شده که قصدشان هنرورزی در تمام ایران است و بر این باورند که با زبان هنر می شود در فضایی از صلح و دوستی در باره ی آنچه لازم است گفتگو کرد.
صادقیان با بیان این که گیلان دریایی از ادبیات قصه ها آئین ها و رسوم و شخصیتهای اساطیری نیز در خود دارد افزود: می کوشیم به قدر بضاعت خود از این گنجینه بهره ببریم و تا جایی که ممکن است آن را به تصویر بکشیم.
وی یاداور شد: شرکت کنندگان در این نمایشگاه تاکنون، در نقاط متعددی از ایران کارگاههای نقاشی برگزار کرده اند و حاصل کارشان را به اشکال گوناگون به نمایش گذاشته اند تا به اهمیت ویژه ی مکانها و فرهنگهای گوناگون ایران نقطه ی تاکیدی بگذارند.
وی با اشاره به این که آثار هنرمندان در کنار مخاطبان و در هنگام شنیدن نقطه نظرهایشان خلق می شود افزود: حاصل کارگاههای نقاشی در دو نقطه ی پر اهمیت از لحاظ تاریخی جغرافیایی و حافظه ی جمعی یعنی بازار انزلی و میدان شهرداری رشت است.
صادقیان تقویم رویداد را این گونه تشریح کرد : چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت کارگاه نقاشی در بازار ماهی فروشان انزلی ساعت ۱۰ صبح تا شش بعد از ظهر ، پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت کارگاه نقاشی در میدان شهرداری رشت ۱۰ صبح تا شش بعد از ظهر ، جمعه ۱۴ اردیبهشت افتتاح نمایشگاه نقاشی در نگارخانه ی کوچه باغ منطقه آزاد انزلی از ساعت ۵ تا ۸ ، شنبه ۱۵ اردیبهشت برگزاری پرفورمنس داستان خوانی موسیقی و طراحی در خانه فرهنگ گیلان از ساعت ۵ تا ۷ ، یکشنبه ۱۶ اردیبهشت اجرای نقاشی دیواری در مهد کودک ‘کودک پاد ‘ از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر ، دوشنبه ۱۷ اردیبهشت دعوت از مردم برای بازدید از باغ صفا برای حمایت از احیای آن ساعت ۱۰ صبح تا یک بعد از ظهر.
وی افزود: نمایشگاه نقاشی جان گیلان با شرکت بیش از ۱۵ نفر از اعضای گروه هنری گردون به مدت یک هفته از جمعه ۱۴ اردی بهشت ساعت ۵ تا ۸ عصر در نگارخانه ی کوچه باغ انزلی برگزار می شود.
مدیر گروه گردون تصریح کرد: این نمایشگاه حاصل مطالعه و نظر داشتن در باره ی اساطیر و قصه های فولکلوریک گیلان است که برای این رویداد از بین قصه ها و اسطوره ها افسانه ی سیا گالش برگزیده شد .
صادقیان یاداور شد: رویداد گردون به دعوت جمعی از فرهنگیان گیلان از جمله مدیریت نگارخانه ی کوچه باغ و موسسه ی غیر انتفاعی کودک پاد و با مساعدت شورای شهر رشت از ۱۲ تا ۱۷ اردیبهشت در بندر انزلی و رشت صورت می گیرد.
گروه گردون از همه ی هنرجویان ،هنرمندان و مردم علاقه مند به هنر دعوت کرد در این چند روز آنها را همراهی کنند و با حضور خود این رویداد را رونق بخشند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *