80826009-4917886

 یک روز مانده به ماه مهر ، با ورود نوآموزان سال اول دبستان به آموزشگاه ها رویش شکوفه های دانش اندوزی در مدارس انزلی آغاز شد .

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا ، امروز دختران و پسران خردسال دانش آموز انزلی همگام با نو آموزان سراسر کشور با امید اندوختن دانش و یادگیری مهارتهایی که برای زندگی بهتر آنها به کار آید پا به مدارس گذاشتند .
در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ ، یکهزار و ۵۴۳ دانش آموز پایه اول ابتدایی در مدارس شهرستان بندرانزلی مشغول به تحصیل می شوند .
رییس اداره آموزش و پرورش بندرانزلی روز یکشنبه در آیین جشن شکوفه ها در مدرسه خیرساز مرحوم پاشایی بندرانزلی گفت : با توجه به علاقه مردم به فرهنگ اسلام و ایثار امسال برای نخستین بار مجوز مدرسه شاهد را برای دو کلاس اول ابتدایی این مدرسه گرفتیم .
فریدون طیوری خطاب به والدین دانش آموزان اظهار کرد : در این برهه که در یک دهکده جهانی زندگی می کنیم ضروری است که آموزشهای لازم برای این عصر را فرابگیریم تا قادر به رفع مشکلات فراروی فرزندانمان باشیم .
فرماندار بندرانزلی نیز در این مراسم با گرامیداشت آغاز سال تحصیلی گفت : امسال حدود ۱۹ هزار دانش آموز بعنوان آینده سازان این کشور وارد مدارس شهرستان شده و یادگیری را آغاز خواهند کرد .
سعادتمند داوودی یادآور شد : بعد از انقلاب اسلامی یکی از اهداف بلند نظام و مورد تاکید قانون اساسی پرورش اخلاقی علمی فرزندان این مرز و بوم است .
وی خاطرنشان کرد : دولت خود را در این جنبه متعهد می داند و با توسعه ای که در همه سطوح علمی داشتیم انقلاب اسلامی ثابت کرد که به این اصل از قانون پایبند بوده است .
داوودی متذکر شد : امکانات مورد نیاز برای دانش اندوزی و ادامه تحصیل در کشور موجود است و با احداث مراکز آموزش عالی مانند واحد بین المللی پزشکی و دندانپزشکی ، دانشگاه آزاد ، پیام نور ، علمی کاربردی و فنی و حرفه ای در بندرانزلی نیازی به اعزام دانشجو به خارج از کشور نیست .
فرماندار انزلی در خاتمه ابراز امیدواری کرد : شکوفه های دانش آموزی امروز در آینده به درختی پرتوان و پربار برای کشور و نظام جمهوری اسلامی تبدیل شوند و ایران را در مسیر پیشرفتها و توسعه علمی و صنعتی سرافراز کنند .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *