IMG_7252

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی وامور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، جشن رونمایی از هفت تندیس از مشاهیر گیلان زمین در نوروزخانه این منطقه برگزار شد.

در این مراسم که علاوه بر رضا مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی،مسئولان استان و شهرستان، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری، رییس خانه مطبوعات، خانواده مشاهیر و مفاخر گیلان، هنرمندان و اهالی فرهنگ استان و معاونین و مدیران این سازمان حضور داشتند از تندیس میرزا کوچک خان، آیت‌ا…‌ العظمی محمـد بهجت، حسین املاکی، میر احمد سیدفخری‌نژاد (شیون)،سیروس قایقران، کـیومـرث صـابـری، و دکتر محمد معین،رو نمایی شد.

IMG_7249

ایجاد و گسترش تعاملات فرهنگی سازمان منطقه آزاد انزلی با بزرگان هنر کشور، آشنایی نزدیک سرمایه گذاران (داخلی-خارجی)، مردم و گردشگران با هنرهای تجسمی و مشاهیر استان و ایجاد بستری مناسب برای آموزش عملی به دانشجویان و هنرمندان گیلان زمین از اهداف اجرای این طرح فرهنگی می باشد.

این گزارش می افزاید کار ساخت تندیسهای مشاهیر گیلان از سوی استاد زرگری مرندی و گروه دستیاران وی پس از اخذ نظرات مخاطبان و انعکاس مثبت آن در طراحی و اجرای تندیس هر یک از مفاخر، در تهران و در کارگاه استاد طی هفت ماه ادامه یافت و مقرر شد در طراحی چهره‌ هریک از مفاخر،  بازتابی از شخصیت تاریخی آن‌ها لحاظ شود.

روابط عمومی منطقه آزاد انزلی در این خصوص ادامه می دهد: بنابراین زیرکی و ذکاوت برگرفته از تعالیم دینی در مسیر مبارزه ضد استکباری در چهره میرزا کوچک خان، عدم تعلق به دنیا و نگاه به آسمان در تندیس آیت‌ا… العظمی محمـد بهجت، شجاعت و ستبری و گردن افرازی در مقابل متجاوز در حسین املاکی، مردم مداری ونمایندگی از فرهنگ شکوهمند بومی‌ در ساخت چهره میر احمد سید فخری‌نژاد (شیون)، اخلاق محوری در ورزش و افتخارآفرینی ملی در تندیس  سیروس قایقران، گل آقایی در نثر و طنـز و لبخند پراکنی در کـیومـرث صـابـری و ادیب و دانشمندی همراه با صمیمیت و صداقت در چهره دکتر محمد معین طراحی و به اجراء در آمد.

Khabar-ronamaii-az-mashahir-1393.07.23

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

حسین هادی نیا

۲۳ مهر ۱۳۹۳

خیلی جالبه.شهدا همه عزیز هستند.اما جایگاه شهید نامجوی مشخصه.اولین وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و اهل انزلی.شهید عزیز املاکی لنگرودی هستند.ناگفته پیداست کدامشان قرابت بیشتری با منطقه آزاد انزلی دارند و شخصیت کاریزمایی در نظام بودند..حتما نام این شهید بزرگوار برای اسکله جدید منطقه کنار گذاشته شده انشاالله. اما نساختن تندیس ایشون بین مشاهیر ذکر شده جای تعجب داره.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۲۴:

:yes:

جوانان متحد انزلی چی

سیروس آبای روحت شاد

پاسخ

رجبي

۲۳ مهر ۱۳۹۳

این تندیس اصلا شبیه سیروس نیست

پاسخ

علیرضا اسدی پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۴۴:

:yes: :yes:

نگار پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۱۳:

:yes: :yes: :yes:

sinaclub

sinaclub

۲۳ مهر ۱۳۹۳

کار بسیار زیباییه اما جای خالی شهید نامجو به چشم میاد.واقعاً جای تعجب داره.وزیر دفاع کشور بودن اون هم اوایل انقلاب کار بزرگی بود اما افسوس.یادمه من انتقاد کردم گفتم صحبتهای نماینده در مورد تندیس ها چی شد؟یکی اومد و گفت چرا اینجوری میگی مگه تندیسها ساخته شده و نصب کردن و شهید موسی نامجو نبوده بینشون.
دوست عزیز دیدی آخر؟؟؟؟!!!!!
انزلی دروازه اروپا
انزلی شهر نامجو و بایندر و …

پاسخ

Shahin

۲۳ مهر ۱۳۹۳

این ها که سردیسه، تندیس باید کل بدن کامل باشه. ضمن اینکه جای خالی شهید نامجو دارنده بالاترین درجه نظامی در بین سه استان شمالی در این بین کاملا به چشم میاد که امیدوارم جناب مسرور تدابیر شایسته اتخاذ کنن.

پاسخ

لیلا پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۲۴:

انزلی خودش واسه مفاخرش ارزش قائل نیست کدوم تندیس از مفاخرمون تو شهر هست؟خیلی عرضه داریم به جای این میدون های داغون تندیس یکی از مفاخرمون رو بذاریم.

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۳۲:

با شما موافقم، کاش اعضای شورای شهر همونطور که بزرگراه ورودی شرقی انزلی رو به نام شهید نامجوی نامگذاری کردن باز هم برای زنده کردن نام نامجوی قهرمان دست به کار بشن، این بار با ساخت تندیس نامجوی و نصبش در مکانی مناسب، شهرداری و شورا هم که در این مساله سررشته دارن مجسمه های زیادی تو بلوار ساختن

جلال مرادی

۲۳ مهر ۱۳۹۳

اسکله منطقه آزاد باید به اسکله شهید نامجو تغییر نام پیدا کند

پاسخ

آبای بندر پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۲۳:

:yes: :yes: :yes:

alireza.p

alireza.p پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۰۲:۴۹:

:yes:

a.n.z

a.n.z

۲۳ مهر ۱۳۹۳

:yes:

پاسخ

احسان

۲۳ مهر ۱۳۹۳

سینا جان به نظر شما چرا مسرور تو همین مراسم اعلام کرد که تندیس شهید نامجوی عزیز هم ساخته میشه؟ یهو خواب نما شدن ایشون؟
البته این تندیس یا بهتر بگم سردیس ساخته نشه بهتره چون اصلا شبیه سیروس ما نیست.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

دوستان عزیز لطفا” به این لینک که فارس در مورد ملوان گذاشته سر بزنید.
بعضی ها دری وری نوشتن البته من نظر دادم و جواب دادم. نمیدونم فارس نظرمو تایید میکنه یا نه:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930723000927

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۹:

دوست بزرگوار من همیشه گفتم . همیشه هم خواهم گفت اسم این به اصلاح خبرگزاری ف . ا . ر .س نیست . بگید *** بهتره .
یکی از مقامات عالی رتبه پیشین انزلی همیشه میگفتند که این وبلاک نسبت به انزلی جهت دار رفتار میکنه . من به دوستان هم گفتم باید این پایگاه تفرقه اندازی تحریم خبری بشه

علی صفری

۲۳ مهر ۱۳۹۳

با سلام
از دست اندر کاران و مسئولین منطقه آزاد انزلی بابت ساخت تندیس و یاد مفاخر و مشاهیر گیلان تشکر می کنیم.( میرزا کوچک خان، آیت‌ا…‌ العظمی محمـد بهجت، حسین املاکی، میر احمد سیدفخری‌نژاد (شیون)،سیروس قایقران، کـیومـرث صـابـری، و دکتر محمد معین)

پاسخ

محمد رضا

۲۳ مهر ۱۳۹۳

سلام، البته تندیس این عزیزان قابل احترامه و همشون از مفاخر گیلان هستند. اما بهتر نبود با توجه به اینکه منطقه ازاد بندر انزلی هست، فقط تندیس مفاخر بندرانزلی( شهر قهرمان) نصب میشد. تو کدوم شهرهای گیلان تندیسی از مفاخر و بزرگان بندرانزلی رو گذاشتند. با اطمینان میگم اگه در رشت، لاهیجان و جای دیگه بود امکان نداشت تندیسی از مفاخر بندرانزلی رو نصب کنند که در حال حاضر هم همینطوره…

پاسخ