Shologhie-mojtame-1393.06.12

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، بعد از اجرای مصوبه کالای همراه مسافر، عملیاتی نمودن تفاهم نامه های متعدد همکاری میان این سازمان با نهادهای مختلف استانی و کشوری، خدمات رسانی پرسنل این سازمان به صورت تمام وقت  و توسعه امکانات و تسهیلات لازم برای بهره برداری گردشگران از محدوده طرح ساحلی و فاز تجارت – گردشگری منطقه، شاهد رونق مجتمع های تجاری اداری موجود در محدوده فاز تجارت و گردشگری این منطقه هستیم.

ولی حسینی مدیر مجتمع تجاری اداری ونوس با بیان اینکه طی یک سال گذشته بسیاری از غرفه داران بدنبال فعال سازی غرفه های تجاری خود هستند اظهار داشت: با اجرای مصوبه کالای مسافر و گسترش همکاریهای سازمان منطقه آزاد انزلی در دوران مدیریت دولت تدبیر و امید با فعالین بخش خصوصی، شاهد توجه روزافزون سرمایه گذاران و تجار به حضور در این مجتمع تجاری-اداری هستیم.

وی با بیان اینکه طی سالهای گذشته علی رغم احداث فضاهای تجاری متعدد، بدلیل عدم اجرایی شدن معافیتها و مزایای قانونی مندرج در قانون چگونگی اداره مناطق آزاد کشور در این منطقه، فعالین اقتصادی انگیزه ای برای حضور و فعال سازی غرفه های خود نداشتند افزود: با اجرای مصوبه کالای همراه مسافر مزیت رقابتی موجود در قانون در عرصه عمل اجرایی شد و با خلق مزایا و معافیتهای متعددی که از سوی سازمان برای عرضه کنندگان کالا، فضای کسب وکار ایجاد شده با دوران گذشته قابل مقایسه نیست.

حسینی با قدردانی از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بدلیل عملیاتی نمودن این مزیتی قانونی که مهمترین دلیل حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این مجتمع بوده، اضافه کرد: امیدواریم شاهد افزایش حضور تجار خارجی در این مجتمع باشیم.

مدیر مجتمع تجاری اداری ونوس تصریح کرد: تغییر نگرش به سرمایه گذار و تجار از نگاه رقابتی به حمایتی، ارائه راهنمایی های متعدد به علاقمندان برای حضور در این منطقه، اجرایی نمودن مزایا و معافیتهای قانونی و همکاری همه جانبه نهادهایی چون گمرک شرایط را برای رونق این مجتمع و  سایر مجتمع ها مهیا کرده است.

بهرام محمدی مدیر مجتمع ستاره شمال با بیان اینکه رونق ایجاد شده در فضای و کسب و کار منطقه که در فعال شدن مجتمع ها نمود دیگری داشته، بذر امید را در دل ما شکوفا کرده افزود: از اینکه بعد از حدود  ۱۰ سال از ایجاد منطقه آزاد انزلی یکی از مهمترین حقوق فعالین اقتصادی آن به آنها تعلق گرفته بسیار خوشحالیم.

وی رونق مجتمع های تجاری را زمینه ساز جذب سرمایه گذاران جدید در حوزه های دیگر ارزیابی کرد و گفت: رونق مجتمع ها با حضور بیشتر مردم و افزایش داد و ستدهای تجاری همراه خواهد بود، موضوعی که به نوبه خود انگیزه لازم را برای حضور فعالین اقتصادی بیشتر فرآهم می کند.

محمدی اینگونه توضیح داد که؛ تمام تلاش سازمان منطقه آزاد انزلی، سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی را می توان در حضور گسترده تر مردم در این محدوده خلاصه کرد و این مهم در حال حاض با اجرایی شدن مزیت رقابی مصوبه کالای همراه مسافر قابل دست یابی است.

این مدیر مجتمع تجاری اداری در منطقه آزاد انزلی افزود: علی رغم دارا بودن مزایای متعددی چون آب و هوای بسیار مناسب، نزدیک بودن به تهران و سایر شهرها بزرگ کشور و قرار گرفتن در قطب گردشگری ایران، بدلیل عدم وجود مزیت، کمتر کسی علاقمند به حضور در این مجتمع و سایر مجتمع ها بود که طی یک سال گذشته مجتمع ستاره شمال با افزایش بی سابقه تقاضا برای فعال سازی مواجه بوده است.

وی روند طی شده از سوی مدیریت سازمان منطقه آزاد انزلی طی یکسال گذشته را نوید بخش توسعه هرچه بیشتر این منطقه اعلام کرد و گفت: خوشبختانه حلقه های توسعه تجارت و گردشگری این منطقه یک به یک ایجاد و تقویت می شود، موضوعی که در رونق گردشگری منطقه و استان گیلان نقش بسزایی خواهد داشت.

عزیزی یکی از فعالان اقتصادی مجتمع های تجاری منطقه آزاد انزلی که وارد کننده و عرضه کننده محصولات خانگی در این منطقه است در خصوص تحولات یک سال اخیر در فضای کسب و کار منطقه اظهار داشت: با اجرایی شدن مصوبه کالای همراه مسافر که خواست ده سال سرمایه گذاران، مسئولین و مردم استان گیلان بود، شرایط و انگیزه رقابتی لازم برای حضور گسترده فعالین اقتصادی مهیا شده و این منطقه به کانون تجارت استان گیلان تبدیل شده است.

وی خرید کالای با کیفیت با هزینه کمتر در فضا و در شرایط مناسب برای تفریح خانواده ها را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: با توسعه امکانات رفاهی-تفریحی-گردشگری در محدوده منطقه آزاد انزلی و عملیاتی شدن مصوبه کالای همراه مسافر، این منطقه با حجم رو به افزایشی از حضور گردشگران به منظور بهره گیری از شرایط جدید منطقه مواجه شده است.

عزیزی اضافه کرد: بی شک با رونق مجتمع های تجاری منطقه آزاد انزلی نه تنها تجارت و گردشگری استان متحول می شود بلکه زمینه برای حضور سرمایه گذاران جدید برای ایجاد مجتمع های تجاری جدید فرآهم می شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

گل مرداب

۱۲ شهریور ۱۳۹۳

سلام . از لطف شما متشکرم . از فومن کمک رسید خیلی فوری گفتم که…. من زود قضاوت نکردم ۲۹ ساله تو همین شهر زندگی می کنم و ادمها شو میشناسم ….از رضوانشهر هم مدیر مدرسه ای با من تماس گرفت و اصرار داشت مدرسه اشو در اختیار اونها قرار بده من هنوز با شبکه استانی تماس نگرفتم اونجا منو میشناسن و احترام قایل هستند اگه به شما بگم که بخاطر کار این بچه به چه کسانی رو انداختم …. اسم نبرم بهتره و دریغ از لطفی و حتی مهربانی کوچکی …. در شهر من همه برای رسیدن به پست و مقام دارن با هم می جنگند چه انتظاری دارم خدا هست ….از لطف شما و از اینکه منت گذاشتید و حاضر به همکاری شدید متشکرم.درپناه خدا

پاسخ

علیرضا اسدی

۱۲ شهریور ۱۳۹۳

ما که هر وقت رفتیم کاسپین کلا تعطیل بود ستاره شمال نیمه فعال و ونوس فقط طبقه اولش مشغول کارند کار در فروشگاههای آنجا هم فصلیه پاییز زمستون پرنده پر نمیزنه دوست خودم اونجا مغازه داشت جمع کرد حالا یکی از مسئولان اونجا بیاد جواب منو بده که چرا اینجوریه؟

پاسخ

majid

majid

۱۲ شهریور ۱۳۹۳

تازه تو شهر ما اقایون عشق قدرت تو شورا به جون هم میفتن
حواستون باشه که کلاهتونو باد برد.از خواب بیدار شید دیگه :pissedoff: :pissedoff:
تردد تاکسی های منطقه آزاد در خیابان های شهر رشت

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت گفت: با دستور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور قرار شد خودروهای منطقه آزاد انزلی با برطرف شدن منع قانونی و بدون طی کردن مراحل زمان بر به تاکسیرانی این شهر و افراد متقاضی تحویل داده شود .

رضا رسولی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، گفت: با توجه به اینکه در ناوگان حمل و نقل شهری رشت از خودروهای داخلی مانند پژو، سمند، پراید و روآ استفاده می شود و بسیاری از خودروهای موجود فرسوده است با دستور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور قرار شد خودروهای منطقه آزاد انزلی با برطرف شدن منع قانونی و بدون طی کردن مراحل زمان بر به تاکسیرانی این شهر و افراد متقاضی تحویل داده شود .

وی افزود: با توجه به اینکه منطقه آزاد انزلی در جوار شهرستان رشت قرار دارد ما در تلاش هستیم با برنامه ریزی بیشتر، هرچه سریع تر از این امکاناتی که در دست داریم برای جایگزینی ناوگان تاکسیرانی رشت بهره مند شویم.

*اختصاص ۲۰۰ اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر رشت

وی همچنین از مصوبه استانی که در گذشته درخصوص اختصاص ۲۰۰ اتوبوس برای حمل و نقل عمومی شهر تصویب شده بود یاد کرد و افزود: با دستور مستقیم دکتر محمدباقر نوبخت به زودی این مصوبه که در سالهای گذشته تصویب شده بود به اجرا در می آید و طی یک زمانبندی این تعداد اتوبوس در چرخه ناوگان عمومی این شهر قرار می گیرد.

پاسخ

sinaclub پاسخ در تاريخ شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۴۵:

هر کی بره رشت فکر میکنه رشت منطقه آزاده.تمام نمایشگاههای ماشینهای منطقه آزاد انزلی تو رشته.اون موقع من اعتراض کردم یکی اومد به من گفت باید کل استان پیشرفت کنه.آره کل استان ولی از انزلی باید شروع بشه.اگه نمایشگاه دارها موظف می شدند فقط تو انزلی نمایشگاه بزنند باعث میشد متقاضیان خرید ماشین و سرمایه داران به انزلی بیایند نه اینکه تو شهر ما هیچ خبری نباشه.کلاً رشت داره از مزایای منطقه آزاد انزلی استفاده میکنه.دیگه چی بگم والا…
انزلی دروازه اروپا

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۲۹:

ماشین منطقه آزاد انزلی تو شهر رشتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت؟؟؟؟؟
آقای مسرور این بود قولی که داده بودی برادر ؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر این اتفاق بیوفته منطقه آزاد بین مردم انزلی هیچ جایگاهی نخواهد داشت.

مرد دریایی

۱۲ شهریور ۱۳۹۳

نمی دو نم چرا ما انزلی چی ها فقط به جای اینکه از فرصت ها استفاده کنیم فقط ایراد می گیریم

این قضیه نمایشگاه قرار بود تو همه شهر های که ماشین منطقه آزاد تردد میکنن از سوی واردکنندگان و بنگاه داران ساخته شه
حالا رشتی ها رفتن راه انداختن ما انزلی چی ها نشستیم خونیم فقط غر می زنیم
من خودم اومدم تو انزلی ماشین منطقه بخرم دیدم نمایشگاه زیاد نسیت رفتم رشت خریدم جالبه نمایشگاه رشت مال آقای تقدیسی بود که انزلی چیه

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۴۹:

آره چند تا انزلیچیا نمایشگاشونو تو رشت زدن.مث شرکت ذلتا موتور خزر.خوب انزلی کشش نداره و رشت بازارش وسیع تره.کاریش نمیشه کرد
کسی غر نزد.کامنت ها رو دوباره بخون.از سهل انگاری شورا و تاکسیرانی انتقاد شد

بهروز مرادی

۱۲ شهریور ۱۳۹۳

دوستان دید کلان تری داشته باشید
باید روزی برسه ماشین های منطقه آزاد انزلی که پیشقراولان تبلیغ اسم شهر ما هستند در تممام ایران حرکت کنند
ایرادی نداره تو استان ماشین ها با پلاکی که به اسم زیبای انزلی منقش شده حرکت کنه بلکه خیلی خوبه
اما اگر مسئولین شهر ما از این امکانات استفاده نکنن که ربطی به کسی خارج از شهر نداره
از ماست که بر ماست

پاسخ