80890070-5122657

۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با راهپیمایی جمع کثیری از اقشار مختلف مردم شهر ساحلی بندرانزلی گرامی داشته شد.

 به گزارش ایرنا، در این راهپیمایی دانش آموزان ، دانشجویان ، کارمندان، کسبه ، فرهنگیان ، ورزشکاران ، روحانیون نیروهای نظامی و انتظامی و سایر افراد با مشت های گره کرده و شعارهای کوبنده انزجار خود را از سلطه طلبی مستکبران و ضرورت استمرار روح استکبار ستیزی اعلام کردند.

راهپیمایی همانند سال های گذشته از مقابل مقر سابق سپاه انزلی محل اعزام دلاورمردان دفاع مقدس در خیابان پاسداران آغاز و تا مقابل شهرداری این شهر ادامه یافت .

حضور زنان و مردان سالخورده و مادران جوان با اطفال کوچک ، سربند یا حسین و یا زهرا بر پیشانی نوجوانان دختر و پسر ، و جوانان و نوجوانان چفیه بر دوش از ویژگی های این راهپیمایی بود .

برخی نوجوانان و جوانان نیز ماکت های جالبی از نماد امریکا و صهیونیسم ساخته و یا با کشیدن نقاشی هایی خوی ظالمانه استکبار را به نمایش گذاشته بودند.

راهپیمایان در مقابل ساختمان تاریخی شهرداری انزلی گرد آمده و به سردادن شعارهای ضداستکباری پرداختند .

همچنین با توجه به فرا رسیدن عاشورا برای دقایقی مراسم نوحه خوانی برای اباعبدالله (ع) الگوی ظلم ستیزان عالم و سالار شهیدان برگزار شد و دادستان عمومی و انقلاب انزلی برای راهپیمایان سخنرانی کرد .

دادستان عمومی و انقلاب بندرانزلی در این مراسم گفت : علت اصلی کینه مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی از امریکا ، تهدید نظام سلطه علیه مردم ایران است .

حجت الاسلام ˈ محمد صادق ایران عقیده ˈ نمونه این اقدامات را بلوکه کردن ثروت ایران در امریکا ، ترور دانشمندان و مرزبانان و تحریم هایی دانست که حتی کودکان بیمار ایرانی را از دارو محروم کرده است .

وی ادامه داد: استکبار از توطئه های خود علیه ایران کم نکرده و بغض و کینه ما از مستکبران هم سر سوزنی کم نشده و در هر راهپیمایی که اسم استکبار و چپاولگر به ذهن انسان خطور می کند ˈ مرگ بر امریکا ˈ شعار زنده این نظام خواهد بود .

دادستان عمومی و انقلاب انزلی خاطرنشان کرد: در فرهنگ عاشورایی به ما یاد داده اند هرگز در مقابل ظلم سکوت نکنیم همانگونه که امام حسین ایستاد و هیهات من الذله گفت .

در خاتمه قطعنامه پایانی راهپیمایی ۱۳ آبان توسط یکی از دانش آموزان دختر شهر قهرمان پرور انزلی قرائت شد و با تکبیر حاضران مورد تائید قرار گرفت .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *