به گزارش انزلی کلاب، در هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر روز جمعه ۲۰ بهمن ماه، ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه یادگار امام تبریز در حضور سی هزار تماشاگر، تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز موفق شد با نتیجه یک بر صفر ملوان بندرانزلی را شکست دهد.

برای ملوان در این دیدار سرگی پاشنکو، سعید سالار زاده، هادی تامینی، بابک پورغلامی، عزیز معبودی، پژمان نوری، سعید یوسف زاده، مازیار زارع، سید جلال رافخایی، مهرداد اولادی و پویا نزهتی از ابتدا به زمین مسابقه رفتند.

دقایق ابتدایی بازی تراکتوری ها در تصاحب توپ و میدان و در مقابل ملوانی ها در امر دفاع موفق بودند. سعید سالارزاده در دقایقی از بازی که تراکتوری ها با حملات همه جانبه سعی داشتند گلزنی کنند در کار دفاعی بسیار خوب ظاهر شد و بارها آنها را ناکام گذاشت. هم چنین دروازه بان خوب ملوان سرگی پاشنکو بارها توپ های ارسالی بازیکنان تراکتور را با اطمینان تصاحب کرد.

در نیمه اول ملوان موقعیت گل آن چنانی نداشت و بیشتر به دفاع مشغول بود و راضی به کسب نتیجه ی مساوی نشان میداد. و تنها یک ضربه ایستگاهی دقیقه ۲۵ برای ملوانان به دست آمد که شوت سرکش پژمان نوری در دستان ثابتی قرار گرفت.

نیمه دوم در دقیقه ۴۸ کاظمیان بر روی سید جلال رافخایی مرتکب خطا شد و ضربه ایستگاهی برای ملوان بدست آمد که توپ ارسالی پژمان نوری به بازیکنی از تراکتور برخورد کرد و به سمت دروازه رفت و ثابتی با تلاش فراوان توانست توپ را به کرنر بفرستد. در ادامه باز هم شوت سرکش نوری به دفاع تراکتور و این بار به نصرتی برخورد کرد و باز هم خطرناک به سمت دروازه رفت اما در دستان ثابتی قرار گرفت.

در دقیقه ۶۰ نزهتی با دروازه بان تراکتور تک به تک شد اما داور به نشانه ی آفساید سوت زد و با این حال نزهتی  توپ را درون دروازه تراکتور جای داد و اولین کارت زرد ملوان را گرفت.

در همین دقایق که بازیکنان ملوان نسبت به تراکتورسازی هجومی تر بازی می کردند غافلگیر شدند و هنگامی که بازیکنان تراکتور در محوطه جریمه ملوان چند بار توپ را به سمت دروازه فرستادند با وجود عکس العمل های خوب پاشنکو در نهایت توپِی که به ابراهیمی رسیده بود پس از اصابت به دفاع ملوان زیر پای کاظمیان قرار گرفت و او با شوتی سرکش در دقیقه ۶۲ گل تراکتور را به ثمر رساند و کاری هم از دست پاشنکو ساخته نبود.

پس از این گل بلافاصله بازیکنان ملوان درون محوطه جریمه تراکتور صاحب موقعیت شدند که به دلیل تعلل پژمان نوری و تعارف توپ بین او و نزهتی در نهایت اعلام آفساید شد.

دقیقه ۷۱ علیرضا رمضانی بعد از مدت ها مصدومیت به جای پورغلامی و در دقیقه ۷۶ هم بادامکی به جای زارع به میدان آمد. در همین دقایق داور اعلام خطا روی بازیکن تراکتورسازی کرد که خودش مرتکب خطای هند شده بود، اکبریان به اعتراض رافخایی توجهی نکرد و به سعید یوسف زاده به دلیل اعتراض به این تصمیم، کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۸۲  بعد از ارسال اولادی به درون محوطه جریمه، رافخایی به توپ نرسید و ضربه  تامینی هم از بالای دروازه به بیرون رفت و موقعیت گل دیگری برای ملوان به هدر رفت.

دقایقی بعد نزهتی با دروازبان تک به تک شد که ضربه چیپ او را ثابتی مهار کرد.

۴دقیقه وقت تلف شده اعلام شد و  آخرین موقعیت ملوان هم سانتر یوسف زاده برای رافخایی بود که شوت او با دست پاچگی و با اختلاف بیرون رفت و سرانجام بازی با سوت محمدرضا اکبریان به پایان رسید و ملوان در روزی که در بسیاری دقایق بهتر از حریف بود بازی را واگذار کرد. متاسفانه امروز بازیکنان با وجود عملکرد خوب در گلزنی مشکل داشتند و نتوانستند نتیجه لازم را کسب کنند.

(و اما گزارشگر این بازی که در تمام دقایق با شور بسیاری به تعریف از تراکتور و بازیکنانش مشغول بود(اتفاقی که به لطف گزارشگران نالایق شبکه باران هیچ وقت برای بازی های ملوان شاهدش نبودیم) در حین گزارش به خاطرات خوبشان از بازی مقابل ملوان  اشاره کرد که یکی از این خاطرات قهرمانی ملوان در جام حذفی سال ۷۱ بود که تراکتور شکست خورد و نائب قهرمان شد و دیگری بازی آخر در فصل پیش که تراکتور با  پیروزی مقابل ملوان نائب قهرمان لیگ شد. که خوبیه خاطره اول مقداری عجیب به نظر می رسد!!!)

تهیه و تنظیم گزارش: مژگان عادتی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۲۰ بهمن ۱۳۹۱

مرسی گزارش بسیار عالی بود. به نظر من هم اگه شانس یارمون بود این بازی حداقل مساوی بود. در خصوص نایب قهرمانی توی جام حذفی کار کوچکی نبوده و ملوان بهترین شهرستانی جام تخت جمشید بوده با سه مهاجم افسانه ایش.

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۱ ۱۴:۴۷:

آخه یه جوری گفت خاطره ی خوب! شکست خوردن جلو ملوان و نائب قهرمان شدن،درسته تنها افتخارشون بوده اما خاطره ی چندان خوبی نیستا :-D

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۱ ۱۵:۱۲:

:D

carisma

۲۰ بهمن ۱۳۹۱

حیف شد !!!

پاسخ

۲۰ بهمن ۱۳۹۱

ملوان عزیز با امید به خدا بازیهای بعد دل همرو شاد کن و پیروز باش

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۰ بهمن ۱۳۹۱

تراکتور تیم ریشه داریه ، براش آرزوی موفقیت دارم.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۰ بهمن ۱۳۹۱

حضور توی فینال اولین دوره جام حذفی به خود خود افتخاریه که هم قدمت باشگاه تراکتور رو نشون میده. به هر حال نایب قهرمانی و قهرمانی افتخاراتی هستند که در تاریخ باشگاهها ثبت میشن به نظر من گزارشگر بازی درست گفت.

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۱۳:۲۷:

تسلیم :-D

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۱۳:۳۳:

تازه ملوان دهه ۵۰ برای خودش اعتباری داشته. حتی سپاهان رو گربه سیاه ملوان میدونستن.