66210t.jpg

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: روزنه‌های امید در ریشه کنی گیاه سنبل آبی به چشم می آید.
محمدپور امروز در جلسه محیط زیست استان خواهان انسجام بیشتر برای مهار و ریشه کنی آفت سنبل آبی شد.

وی افزود: اقدامی که فاز اجرایی آن از پنجم مرداد ماه آغاز شد عزم ملی را می‌طلبد که خوشبختانه با درک بالای مسوولین اجرایی استان از این معضل خطرناک گسترش سنبل آبی و همچنین حضور پر رنگ تشکل‌های مردمی حامی محیط زیست روزنه‌های امید در ریشه کنی این مشکل به چشم می آید.

محمدپور خاطرنشان کرد:حدودسه هکتار از سطح تالاب عینک از سنبل آبی پاکسازی شده است و این کار تا پاکسازی کامل تالاب ادامه خواهد داشت.

مدیر کل حفاظت زیست گیلان از همکاری و اقدام به موقع شرکت آب منطقه ای در بالابردن سطح آب تالاب از طریق افزایش ورودی های آب که کمک بسیار ارزشمندی در تسریع کار پاکسازی کرد،تشکر کرد و گفت:هم اینک تجهیزات و ادوات سنگبن پاکسازی در حال فعالیت هستند.

امینیان یکی از فعالان زیست محیطی گیلان نیز گفت:دلیل گسترش سنبل آبی این علف هرز این است که هر بیننده‌ای ناخواسته گیاهچه‌ای از ان را منتقل می‌کند و ورود آن به تمام دنیا با عنوان گل و گیاه زینتی بوده است.

وی افزود:سنبل آبی سبب کاهش کیفیت آب،تغیر در چرخه عناصر غذایی،مسدود شدن آبراهه‌ها و کاهش فعالیت ها در رودخانه‌ها،برکه ها و. یا استخرها می‌شود.

امینیان ادامه داد: عدم توجه به مبارزه با سنبل آبی معادل نابودی شالیکاری در استان است،خاطر نشان کرد:در گیلان شالیکاری،آبزی پروری و ماهیگیری مهمترین فعالیت‌های اقتصادی هستند و ورود سنبل‌آبی سبب کاهش شدید کارآیی و بروز تنش‌های اجتماعی می‌شود./ ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۶ مرداد ۱۳۹۵

با سلام و تشکر از مسئولان محترم و شهروندان عزیزی که آستین خدمت بالا زده اند.انشالله این کار خوبشان تنها منحصر به تالاب عینک رشت نشود.بعد از آن نگاهی هم به وضعیت اسفبار مرداب انزلی داشته باشند.

پاسخ

دکتر هوشیار فرد

۶ مرداد ۱۳۹۵

با سلام. روزنه امید به چه معناست؟
مدیران ما باید به طور کامل بر جزئیات و ابعاد سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی مسلط باشند.
بایستی مدیران برتر و کم کار در حوزه اقتصاد مقاومتی بر مبنای میزان انجام کار در این حوزه مشخص شوند.یک مدیر قوی باید بتوانید اعتبارات لازم و مصوب شهرستانی را از استان جذب کرده و برای مردم در حوزه اقتصاد مقاومتی هزینه کند.

پاسخ