82041559-70662764[1]

 

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: برخی سئوال می کنند و می گویند که برجام برای ما چه کرده است این در حالی است که برجام یک افتخار سیاسی و حقوقی برای تاریخ ملت ایران ثبت کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در سخنرانی خود در جمع مردم سمنان در ورزشگاه تختی این شهر بیان داشت: دولت یازدهم زمانی کار خود را آغاز کرد که اسلام هراسی و ایران هراسی وهمچنین تحریم ها درنطقه اوج بود.
وی ادامه داد: کار خود را در حالی آغاز کردیم که تورم، رکود، بیکاری و عدم آرامش در بازار، زندگی مردم و آینده کشور و اقتصاد را در ذهن مردم با تردیدهای فراوان مواجه کرده بود.
وی بیان داشت: ملت بزرگ ایران یک تصمیم تاریخی گرفت، تصمیم گرفت تا اسلام هراسی و ایران هراسی قدرت های بزرگ جهانی و صهیونیسم بین الملل را با شکست مواجه کند تا همه فشارهایی که بر سر این مردم بود، فشارتحریم و مشکلات منطقه ای و بین المللی یکی بعد از دیگری را حل و فصل کند.
روحانی افزود: باید از ملت بزرگ ایران تقدیر و تشکر کنم که در طول مدت ۳۱ ماه گذشته همواره در کنار دولت و نظام و پاسخگوی ندای رهبری فرزانه انقلاب بوده اند وامروز ما از فراز بلندی که پیش رو داشتیم وارتفاع بلندی که باید بپیماییم تقریبا به قله آن نزدیک شده ایم و ملت بزرگ و سرافراز ایران که توانست با قدرت خود تمام قطعنامه های تحریمی فصل هفت علیه ایران را از بین ببرد همه قطعنامه هایی که علیه این کشور بود امروز لغو شده است.
وی ادامه داد: چه کسی گمان می کرد که شش قطعنامه شورای امنیت و ۱۲ قطعنامه شورای حکام یکی پس از دیگری لغو شود و به زباله دان تاریخ برای همیشه انداخته شود.
وی اظهار داشت: مگر مردم ما یادشان رفته است که برای فروش نفت ایران که به عنوان یک قدرت اقتصادی در صحنه اقتصادی و بین المللی حضور داشت به نصف تقلیل دادند مگر مرم شاهد و ناظر آن نبودند که کشتیرانی به سمت بنادر ایران تحریم شد و همه کالاها باید به بندر کشور دیگر برود و تخلیه شود و از آنجا با لنج ها و کشتی های کوچک به بنادرایران حمل شود و هیچ پول بانکی به کشور دیگر نمی شد منتقل کرد.
وی اظهار داشت: به قرن نوزدهم رفته بودیم و همه چیز از طریق صرافی ها حل و فصل می شد، تمام کانال های بانکی و بیمه ای به روی ایران بسته شده بود و از رسانه ها می خواهم اخلاق را مد نظر قرار دهند.
رئیس جمهوری با اشاره به این که بازگشت به دیار امن و امان و ایمان لذت خاص خود را دارد بیان داشت: نگاه به مردم استان سمنان و شهر و دیار و خیابان و خطه استان سمنان برای من یادآور دوران کودکی و جوانی و یادآور سرزمین علم و ادب و اخلاق است.
وی ضمن سلام و درود بر مردم گرمسار ، آرادان، سرخه، سمنان، مهدیشهر، دامغان، شاهرود، میامی و سراسر این خطه بیان داشت: پیر و جوان و مرد و زن استان سمنان همه آن هایی که در تاریخ پرافتخار انقلاب، دفاع مقدس و همه مراحل پشتیبان امام راحل، رهبری نظام و کشور بوده و هستند و خواهند بود. /ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *