ca0d6da997c7f811cdca8d4563c6a22c_M

مدیرکل شیلات گیلان گفت: ۳۵۰۰۰ قطعه بچه ماهی کپور علفخوار در تالاب بین المللی بندرانزلی رها سازی شد.

اسحاق شعبانی گفت: تولید ماهی در منابع آب‌های طبیعی و نیمه‌طبیعی یکی از اقتصادی‌ترین شیوه‌های تولید آبزیان است که این تولید ناشی از رهاسازی و بازسازی ذخایر آبزی در منابع آبی است.

وی ادامه داد: در راستای تأمین غذای سالم و کمک به سبد صید و اقتصاد صیادان و بهره‌برداران تالاب بین‌المللی بندرانزلی و نیز مبارزه بیولوژیک با گسترش گیاهان آبزی تالاب برای سلامت و بقاء تالاب، تعداد ۳۵۰۰۰ قطعه بچه‌ماهی کپور علفخوار با وزن متوسط پنج گرم در تالاب انزلی منطقه آبکنار رهاسازی کردیم.

وی افزود: ما در طول سال چندین بار به رهاسازی بچه‌ ماهی در نقاط مختلف دریای خزر می‌پردازیم زیرا رهاسازی بچه ماهی علاوه ‌بر تولید ماهی و تأمین بخشی از پروتئین مورد نیاز جامعه، موجبات تصفیه‌ی بیولوژیکی منابع آبی را با توجه به رژیم غذایی بچه ماهیان از پلانکتون‌ها، افزایش شفافیت آب دریاچه‌ها، تولید گوشت سفید حاصل از بازسازی ذخایر آبزی منابع آبی، افزایش مصرف سرانه آبزیان، ایجاد اشتغال و تثبیت شغل را برای حاشیه‌نشینان ساکنان منابع آبی فراهم می‌کند.
منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۲۹ بهمن ۱۳۹۳

به همین کار رهاسازی تون با شدت بیشتری ادامه بدین که امسال وضع صید و صیاد درهم پیچیده است

پاسخ

مریم2

مریم2

۲۹ بهمن ۱۳۹۳

دیگه با این فاضلاب ها و رودخانه های تمیزی که به تالاب میریزه ماهی هاش خوردن هم داره!

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۹:

خدا رحم کنه به کسانیکه این ماهیها را می خورند.

sari

۲۹ بهمن ۱۳۹۳

با زیاد شدن گیاه ازولا در تالاب انزلی .بهتر است مسئولین محیط زیست وشیلات انزلی در این تالاب از حیواناتی که خوراک شان اینگونه گیاه می باشد . رهاسازی نمایند.
زیرا گیاه ازولا بسیار سریع رشد می کند وهمانطور که مفید می باشد .چندین برابر آن هم ضرر وحتی می تواند نابود کننده محیط زیست وتالاب انزلی واقع گردد.
پس بهتر است برای توازن این گیاه .پرندگانی چون اردک ویا ماهیانی گیاه خوار مثل امور .در تالاب رهاسازی شود.وحتی موجودات فراوان وخوراکی دیگر هم در دنیا وجود دارد که می تواند این گیاه خوراک آنها هم باشد .
که با رها سازی ویا پرورش اینگونه موجودات در تالاب می توان زیبایی این تالاب را بیشتر نمائیم.
باید مسئولین محیط زیست وشیلات انزلی در این مورد تحقیقات بیشتری انجام دهند.وگرنه تالاب را این گیاه نابود خواهد نمود.

زیرا هرچه این گیاه بیشتر شود .اکسیژن کمتری به موجودات زنده این تالاب خواهد رسید ونیود اکسیژن هم باعث می شود موجودات زنده تالاب نابود گردنند و حتی به مرور زمان هم این گیاه باعث می شود گلهای نیلوفز زیبا وقشنگ تالاب هم جای برای رشد نداشته باشد وجای خود را به این گیاه هرز بدهد.
پس فعلا از این گیاه می توان برای اردک وماهی امور ویا حتی برای کنسانتره گاوهای شیری هم استفاده نمود.

پاسخ