81373135-6053796

رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی از مداوا ، تیمار و رهاسازی فلامینگو مجروح در محدوده تالاب این شهرستان خبر داد.

اکبر میغی روز یکشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: پرنده مذکور که از ناحیه بال چپ در اثر اصابت به یک جسم سخت ، دچار جراحت شده بود، توسط یگان حفاظت محیط زیست انزلی در عرصه تالاب انزلی کشف و به محل پاسگاه سرمحیط بانی قلم گوده منتقل شد.

وی اضافه کرد: پرنده مهاجر زخمی، بلافاصله توسط تیم شبکه دامپزشکی شهرستان به سرپرستی دکتر نوید صفر زاده مورد جراحی و مداوا قرار گرفت.

میغی گفت: این فلامینگو پس از مداوا به مدت ۲۴ ساعت تحت تیمار و مراقبت بود و پس از حصول اطمینان از سلامت و توانایی پرواز در عرصه تالاب، رها سازی شد.

تالابهای استان گیلان اعم از بوجاق ، سلکه ، امیرکلایه و بویژه تالاب بین المللی انزلی همه ساله میزبان پرندگان زمستان گذران یا پرندگان مهاجر عبوری هستند .

فلامینگو های زمستان گذران ، معمولا از اواسط پاییز تا اواسط خرداد مهمان تالابهای گیلان خصوصا در منطقه پارک ملی بوجاق (تالابهای بوجاق و ۲۲ بهمن ) و تالاب انزلی هستند. این پرندگان زیبا به تعداد اندک در سایر تالابها نیز ممکن است رویت شوند.

وجود پرندگان مهاجر از این جهت که از آفات نباتی تغذیه می کنند و هم به سبب زیر و رو کردن خاک حائز اهمیت است، همچنین فضولاتشان بعنوان کود ، برای تقویت خاک زراعی مناطق زمستان گذرانی پرندگان ،مفید است.

81373135-6053794

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

عرض تشکر ، تقدیر و خسته نباشید

پاسخ

لیلا

۱۱ آبان ۱۳۹۳

امیدواریم که درتمام عرصه های محیط زیست شاهد حضور فعالتان باشیم۰

پاسخ