IMG_1546

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، رییس شورای اسلامی شهر انزلی؛ محمد رضا بدیعی فر، شهردار انزلی؛ رضا پورشعبان به همراه رئیس مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران؛ پروفسور محمود قرآن نویس و رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی؛ علیرضا اقدامی و روسای واحد های رشت و لنگرود از کارخانه کمپوست انزلی بازدید کردند.

این بازدید که به منظور تحقیق و بررسی زیر ساخت های پروژه ی تبدیل زباله به برق در بندرانزلی بود با استقبال رئیس مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران روبرو شد و ایشان محل اجرای پروژه را برای سرمایه گذاری بسیار مناسب دانست.

IMG_1552

قرآن نویس با بیان اینکه جایگاه اختصاص داده شده از سوی مسئولین شهری برای اجرای این پروژه فراتر از انتظار است، افزود: در هیچ جای گیلان چنین کارخانه کمپوستی فعالیت ندارد.

پس از بازدید از کارخانه کمپوست، جلسه ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی با حضور نماینده انزلی جهت بررسی بیشتر پروژه برگزار شد.

در این جلسه علیرضا اقدامی تاکید کرد: باید بومی سازی پروژه ها و استفاده از دانشمندان و نخبگان ایرانی به عنوان اولین اولویت شناخته شود و این مهم با حمایت مسئولین میسر می شود.

وی خاطر نشان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی نخبگانی دیگر چون پروفسور قرآن نویس نیز هستند که دولت باید از وجود آنان استفاده کند.

نماینده مردم شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با ریاست دانشگاه آزاد اسلامی دکتر میرزاده جلسه ای خواهیم داشت تا ایشان نیز در جریان دقیق اجرای روند این پروژه قرار بگیرند.

حسن خسته بند با بیان اینکه نظر و تایید سازمان محیط زیست کشور نیز در این خصوص نیاز است، افزود: از آنجایی که این طرح هیچ گونه آلودگی زیست محیطی ندارد و این خود یکی از امتیازات مهم این پروژه محسوب میشود اطمینان دارم خانم ابتکار نیز نظر مساعدی نسبت به این پروژه خواهد داشت.

وی به کمک هایی از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی اشاره نمود و گفت: چون سازمان مناطق آزاد کشور نیز با این مشکل روبروست و مشکل زباله را یکی از معضل های خود میدانند می توان به کمک های منطقه آزاد انزلی نیز امید داشت.

5542

شهردار انزلی نیز اظهار کرد: انزلی تنها شهر استان گیلان است که توانسته فعالیتی قابل قبول در خصوص تفکیک زباله از مبدا را اجرایی کند و در زمینه کمپوست نیز فعالیت چشم گیری داشته است.

رضا پورشعبان افزود :یکی از دغدغه های مهم شمال کشور در زمینه زیست محیطی، بحث کمپوست و تفکیک زباله است که انزلی کارنامه ی درخشانی در این امر مهم دارد و حتی زباله ی روستاها را بعد از جمع آوری تفکیک می کند.

وی همچنین در پایان سخنان خود از مکانیزه شدن جمع آوری زباله در انزلی به کمک پیمانکاری با تجربه خبر داد.

قابل ذکر است اجرای پروژه تبدیل زباله به برق با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی چندی پیش کلید خورده است و اکنون مراحل ابتدایی اجرایی شدن طرح در حال انجام است.

خبرنگار: علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا

علیرضا

۱۳ مرداد ۱۳۹۳

جناب شهردار در آذرماه سال گذشته قول مکانیزه شدن و جمع آوری زباله در شب رو داده بودن . از اون تاریخ ۷ ماه گذشته ؟ باز هم انتظار ؟
شهردار انزلی :انجام بررسی‌های اولیه برای جمع آوری مکانیزه زباله و تغییر زمان جمع آوری زباله از روز به شب

http://anzaliclub.ir/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%85%D8%B9-%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85/

پاسخ

Shahin

۱۳ مرداد ۱۳۹۳

امیدوارم هر چه سریعتر انزلی صاحب سطل های زباله شیک بشه و سیستم جمع آوری زباله مکانیزه بشه، در امور فرهنگی هم فعال تر عمل کنیم و سطح فرهنگی جامعه رو بالا ببریم تا اولین نکته ای که در زمان ورود به شهر انزلی به چشم گردشگر بیاد نظافت و پاکیزگی شهر انزلی باشه.

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۴۸:

:yes: :yes: :yes: انشاالله.

علیرضا

علیرضا

۱۳ مرداد ۱۳۹۳

شاهین جان در چند روز تعطیلات گذشته متاسفانه نظافت شهر خیلی کند بود. من خودم با چند تا از مسافرها صحبت کردم و اونا به طور مشترک از وضیعت نا مطلوب چهره میدان شهر و مشکل زباله گلایه داشتند
وقتی این موضوع را از جناب شهردار پیگیر شدم گفتند به زودی به یک بخش خصوصی واگذار میشه تا به راحتی این کار انجام بشه
اما وقتی از بدنه شهرداری در این خصوص پرسیدم گفتند مشکل اساسی در کادر شهرداری که جلو این کار رو گرفتن در حال حاضر جمع آوری زباله ماهیانه ۶۰۰ میلیون برای شهرداری آب میخوره ، سرمایه گذار اومده گفته ۳۰۰ میلیون به من بدید من کار رو انجام می دم اما متاسفانه کادر نا کارآمد مربوطه از این طرح سرمایه گذار جلو گیری کرده میگه باید با ۱۵۰ تا این کارو انجام بدی
حرفی که واقعا با عقل سلیم جور در نمیاد
همون طور که در خبر پیشین گفتم ما از جناب شهردار تقاضای یک اقدام انقلابی رو داریم که با این افراد برخورد بشه
سر دو اوندن و نا امید کردن سرمایه گذار تا به کی ؟؟؟؟
ضرر به شهر انزلی و مردم انزلی به دلیل نا کارآمد بودن چند نیرو که پشت گرمی دارند تا به کی ؟

پاسخ