SHAHRAKSANATI

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی، براساس توافق صورت گرفته در جلسه مدیرعامل این منطقه با معاون برنامه ریزی استانداری، مدیرعامل شهرکهای صنعتی استان و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، تمامی مجوزهای مورد نیاز در شهرک صنعتی انزلی، از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی صادر می شود.

رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه براساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجم توسعه کشور، اختیارات دستگاههای اجرایی در محدوده منطقه برعهده مدیرعامل سازمان منطقه آزاد است، اضافه کرد: ما برحق مالکیت شرکت شهرکهای صنعتی استان بر شهرک صنعتی انزلی تصریح داریم و به منظور استفاده فعّالین صنعتی از مزایای قانونی سرمایه گذاری در این منطقه، از این تاریخ به بعد، تمامی مجوزها از سوی این سازمان صادر می شود.

وی تصریح کرد: پس از رفع مشکل معافیت مالیاتی فعالین اقتصادی منطقه بود، برطرف نمودن مسائل شهرک صنعتی انزلی که داخل محدوده منطقه قرار دارد مهمترین اولویت سازمان برای بهره برداری فعالین صنعتی از مزایای قانونی منطقه آزاد می باشد.

مسرور بااعلام اینکه رویکرد سازمان منطقه آزاد انزلی استفاده سرمایه گذاران از تسهیلات شرکت شهرکهای صنعتی و معافیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی است اظهار داشت: ما به دنبال قطع خدمات وزارت صنایع به سرمایه گذاران شهرک صنعتی نیستم بلکه تأکید ما بر بهره مندی فعالین صنعتی از تمامی مزایای قانونی موجود کشور برای فراهم نمودن زمینه های افزایش میزان صادرات و اشتغالزایی در منطقه است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: با برگزاری جلسات کارشناسی با مدیران بانکهای عامل استان، مشکلات ارائه تسهیلات بانکی به فعالین صنعتی منطقه را برطرف می کنیم.

محمد حسین اصغریان معاون برنامه ریزی استانداری گیلان، مسائل معیشتی و اشتغال را عمده مسائل استان ارزیابی نمود و افزود: با فعال شدن هرچه بیشتر شهرکهای صنعتی استان و توسعه واحدهای تولیدی، ظرفیتهای جدیدی برای اشتغالزایی در گیلان فراهم می شود.

وی اضافه نمود: چارچوب پیشنهادی منطقه آزاد برای فرایند صدور کلیه مجوزها از سوی این منطقه قابل اجرا
می باشد و این انتقال به نفع سرمایه گذاران شهرک صنعتی انزلی است

مجید عباسیان مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان ضمن اظهار خوشحالی از رویکرد تعاملی جدید منطقه آزاد، تصریح کرد: ما آمادگی کامل خود را برای گسترش همکاریها در راستای اجرای قانون مناطق آزاد در محدوده شهرک صنعتی انزلی اعلام می داریم.

علی منتظری رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه این سازمان باانتقال اختیارات شهرک صنعتی انزلی به منطقه آزاد موافق است اضافه کرد: با انعقاد تفاهم نامه ای می توان مشکلات ارائه تسهیلات بانکی به فعالین شهرک صنعتی انزلی را برطرف نمود.

گفتنی است در این جلسه معاون و مدیران معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد، جمعی از فعالین اقتصادی شهرک صنعتی انزلی، مدیران سازمان صنعت،معدن و تجارت و شرکت شهرکهای صنعتی گیلان حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Milad

۲۱ آبان ۱۳۹۲

اینها یعنی تحول و رشد و زیر ساخت سازی اصولی
به انزلی امیدوارم خیلی و روزهای خوب و پر رونق
ممنون از مهندس مسرور
امیدوارم همینطوری ادامه بدن تا بالاخره منطقه آزاد و انزلی بتونن از این فرصت بهره برداری کنن
هر چن روز یکبار یک خبر جدید و امیدوار کنند از منطقه آزاد شهرمون میرسه که فکر می کنم از تاریخ تاسیسش تا امروز بی سابقه بوده باشه
ممنون از آقای ترکان بابت آوردن همچین مدیر کارکشته ای به انزلی
همونطوری که دوستان منتقد منطقه آزاد می بینن ، اگه منطقه آزاد رشد کنه اول از همه این انزلیه که رشد می کنه و این هم نمونه هاش

جانم انزلی

پاسخ

fanoos624

حسین

۲۱ آبان ۱۳۹۲

ایکاش آقای مسرور براجرای قوانین و مقررات منطقه آزاد در مورد وضعیت مدارس واقع در این منطقه هم تاکید می کردند

پاسخ

Milad پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۰۳:

حسین عزیز با میلیاردها تومن بدهی چطور میشه به فکر همه چیز بود ؟
به نظرم فعلاً زمان لازم داریم تا اول منطقه آزاد شهرمون پا بگیره و از این مریضی خلاص بشه و بعداً میشه به فکر چیزهای دیگه هم بود

حسین پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۶:

میلاد جان هیچ می دونی بابت هر تریلی که وارد گمرک منطقه آزاد میشه و بار خارج می کنه مبلغ شش هزار تومان بابت کمک به آموزش و پرورش گرفته می شه و هیچ می دونی که تا بحال حتی یک هزار تومانی از این پول به آموزش و پرورش بندرانزلی داده نشده ؟
میلیاردها تومان بدهی بابت چی ؟ همین حق آموزش و پرورش رو بهش اختصاص بدن مدارس داخل محدوده منطقه آزاد که هیچ ! کل مدارس شهری و روستایی انزلی سروسامان می گیرند.

Milad پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۴۴:

حسین جان
خدا خونوادتو نگه داره ! ۶ هزار تومن ؟
پول ساخت هر متر مربع برای مکانی مثل مدرسه بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومنه !
شما با اون ۶ هزار تومنها چجوری می تونی اینهمه مدرسه رو ساپورت کنی
اصلاً من بحثم این نیست من میگم چطوره مهندس مسرورم به روند قبلی ادامه بده ! اینجوری دیگه اینهمه انتظارها بالا نمیره
شما از مدیری که کمتر از یک ماه اومده انتظار داری یک شبه مشکلات ۸ سال گذشته ( تاسیس منطقه آزاد ) رو حل کنه ؟
شما میدونی پل باستانی شعار رشت ۲۷ میلیارد تومن هزینه داشته ؟
حالا برآورد کن ببین جاده ای که داره ساخته میشه و پلی که داره به منطقه آزاد می رسه و به زودی پروژه های عظیم دیگه ای که راه می افته ( مثل بزرگترین شبدری خاورمیانه در منطقه آزاد انزلی ( چقدر هزینه داره ؟
نمی دونم شما در چه رشته ای تحصیل کردید اما وقتی خود دولت اعلام می کنه تا سال ۹۳ هیچ پروژه-ی عمرانی نمی تونه راه اندازی بشه ما نمی تونیم از مدیر منطقه آزاد طلبکار باشیم که آقا به راه و آموزش پرورش و غیره رسیدگی کن
وقتی درآمدی نداشته در طول اینهمه سال ! ( ۸ سال ) آیا این خواسته-ی شما به حق هست که در ۸ روز اول و نه ۸ ماه اول حتی انتظار معجزه داشته باشید ؟
به نظرم این نوع انتظارات نابجا فقط باعث دلسردی عده ای میشه که اومدن انزلی رو از این منجلاب و رکود نجات بدن
اندکی صبر برادر ! سحر نزدیک است !
منطقه آزادی که ر طول این سالها پول نداشته ( یا داشته و بووووق … ) ساختمان اداریشو تکمیل کنه ! چجوری باید الان و یه شبه بیاد مدارس انزلی رو تکمیل کنه !
به نظرم باید صبورتر باشیم و زمان بدیم

جانم انزلی

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۰۹:

به نظرم حداقل روابط عمومی منطقه ازاد باید در مورد مدرسه رسالت موضع گیری کنه ، این اصلا خوب نیست

Anzali Free Zone

۲۱ آبان ۱۳۹۲

اتفاق خوبیه و سالهاست که این بنده های خدا حتی از معافیتهای مالیاتی منطقه برخوردار نیستن. امیدوارم منطقه ازاد انزلی به تجلی جایگاه برتر تولید ملی تبدیل بشه بجای اینکه یه سری از سیاسیون استانی ادم اجیر کنن تا با وارد کردن اجناس بنجل به تولید ملی هم ضربه بزنن.

پاسخ

پسر انزلی

۲۱ آبان ۱۳۹۲

با میلاد موافقم باید به ایشون فرصت داد. به نظر من کارشو خوب بلده.
شهرک صنعتی انزلی به صورت غیر رسمی تعطیله ولی با این کار آقای مسرور دوباره جون میگیره.
مدیر عامل بومی همین مزایا رو داره.

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۲۱ آبان ۱۳۹۲

منم با میلاد موافقم.الان که آقای مسرور خوب شروع کرده باید بهش فرصت داد.انشا الله که در ادامه این مشکلاتم حل بشه.

پاسخ