82101510-70775961[1]

 

فرماندار انزلی اظهار کرد: فراهم کردن زمینه رضایتمندی مردم و رفع دغدغه های آنان به عنوان وظیفه باید دردستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
عبدالصمد صفرنژاد روز یکشنبه در دومین جلسه تنظیم بازار انزلی در سال ۹۵ با تاکید برلزوم رفع موانع از سر راه متقاضیان سرمایه گذاری در این شهرستان اظهار کرد: علاوه بر ساماندهی و سازماندهی نمایشگاه های سطح شهر باید اولویت حضور در نمایشگاه ها با بومیان منطقه و براساس رزومه کاری و تایید کمیته نظارت و اجرایی باشد.
وی به تشدید نظارت ها درصنوف مختلف بازار در راستای رفاه و رضایتمندی شهروندان اشاره و تاکید کرد: براساس دستورالعمل دولت افزایش قیمت در هیچ بخشی وجود نداشته و باید با کسانی که بصورت عمدی و حتی سهوی اقدام به افزایش قیمت کالاها می کنند، برخورد شود.
صفرنژاد با تاکید براستفاده همه دستگاه ها از تمام ظرفیت و توان در راستای انجام نظارت بهتر درجهت حفظ ابروی شهرستان انزلی تصریح کرد: نانوایی ها نیز به عنوان یکی از واحدهای صنفی حساس باید براساس ساعات اعلام شده پخت کنند تا شهروندان و مسافران دراین ماه پرخیر و برکت با مشکلی مواجه نشوند.
وی به لزوم بررسی مشکلات موجود دربازارچه میدان تره بار غازیان اشاره و بیان کرد: با وجود شرایط فعلی و زمین های موجود در انزلی، این شهرستان قابلیت تبدیل به زیباترین شهر و به تبع آن درآمدزایی برای شهرداری را دارد اما درمقابل با وجود ۱۵۰غرفه آماده در بازارچه غازیان و قرار داشتن آن در بهترین نقطه جغرافیایی شهر هنوز به بهره برداری نرسیده که باید بررسی شود.
فرماندار با تاکید برلزوم تشویق واحدهای صنفی قانون مند و دارای سابقه خوب در سطح شهر از سوی دستگاه های مربوطه گفت: با توجه به اثربخشی بهتر تشویق افراد و واحد های صنفی قانون مند، علاوه بر افزایش روحیه برای این واحدهای صنفی، موجبات ایجاد انگیزه برای سایر واحدهای صنفی را نیز به وجود می آورد.
صفرنژاد با تاکید برنظارت بیشتر و دقیق تر شهرداری درخصوص پارکبان ها خاطرنشان کرد: شهرداری با هماهنگی نیروی انتظامی متولی امر پارکبان ها بوده و باید مانند طرح ترافیک ، پارکبان ها نیز در زمان مشخص بابت پارک خودروها از مردم پول دریافت کنند.
وی به لزوم وجود سیستم های نظارتی محسوس و نامحسوس در همه سطوح اشاره و تصریح کرد: تلاش همه دستگاه ها باید در راستای بهبود روند فعالیت ها نسبت به سال قبل باشد چراکه درصورت مشابه بودن عملکردها با سال گذشته، عملاً کاری صورت نگرفته است.
فرماندار انزلی تاکید کرد: کلیه دستگاه های اجرایی و خدمات رسان باید با عملکرد خود نشان دهند که درصدد رفع دغدغه های مردم بوده و به نوعی عمل شود تا رضایتمندی مردم نیز با دیدن نتیجه عملکرد ها فراهم شود.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان انزلی نیز در این جلسه گفت: با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان برخی از مغازه ها با تغییر کاربری اقدام به فروش بامیه و رشته خشکار و آش می کنند که ادارات بازرسی و بهداشت باید دراین راستا بررسی و نظارت کافی را اعمال کنند.
وحید مهدوی افزود: برخی از فروشگاه های تعاونی مصرف مربوط به سازمان ها نیز با درج برگه ای با عنوان خرید برای عموم آزاد، با وجود اقدام به فروش اقلام به عموم مردم، اجازه بازرسی به ماموران ادارات بازرسی و اصناف را نمی دهند.
عضو ستاد تنظیم بازار گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه سیاست دولت بر برقراری تعادل قیمت در بازار است، گفت: طرح ضیافت با اهداء کالاهای اساسی نظیرمرغ و گوشت منجمد، شکر و برنج اختصاص یافته و در ستاد تنظیم بازار استان پس از اضافه شدن هزینه های حمل کالا قیمت نهایی بر روی آن درج می شود.
ابراهیمی با اشاره به عدم محدودیت در عرضه مرغ و شکر در بازار ماه رمضان افزود: با درنظر گرفتن تمامی هزینه ها قیمت نهایی هرکیلو مرغ یخ زده ۴۹هزار ریال ، گوشت گوسفندی برزیلی یخ زده ۱۹۵هزار ریال و هرکیلو شکر ۲۵هزار و ۵۰۰ریال تعیین شده است.
وی با بیان اینکه دراستان مازندران از ورود و توزیع هرگونه برنج خارجی در بازار ممانعت به عمل می آید، خاطرنشان کرد: به دلیل خارجی بودن گونه برنج برای توزیع درماه رمضان، تاکنون مجوز توزیع آن صادر نشده است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت انزلی نیز در ادامه با اشاره به اینکه براساس ارزیابی های سازمان بازرسی شهرستان مقام اول در بازرسی و نظارت را کسب کرده، گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان با کسی تعارف نداشته و درصورت بروز تخلف صنفی قاطعانه برخورد خواهد کرد.
علی خودکار با تاکید برلزوم تشویق برای نانوایانی که پخت بیشتری از نان را انجام می دهند، افزود: پیشنهاد می شود نانوایی هایی که بیش از ۳۰۰کیسه آرد بصورت ماهیانه پخت نان دارند، در اولویت دوگانه سوز شدن قرار گیرند.
وی یادآور شد: ۲۰تن شکر و چهار تن گوشت یخ زده برای توزیع بین شهروندان انزلی درماه مبارک رمضان از سوی ستاد تنظیم بازار گیلان اختصاص داده شده است.
رئیس اتاق اصناف شهرستان انزلی نیز در ادامه این جلسه، با انتقاد از برپایی نمایشگاه های متعدد و فروش صنایع دستی چینی در این نمایشگاه ها اظهار کرد: علاوه برعدم همکاری بانک ها با اصناف، برپایی نمایشگاه ها نیز تاثیر منفی بر بازار گذاشته و متاسفانه روزانه سه پروانه کسب در اصناف باطل می شود.
پورحسین با اشاره به اینکه اتاق اصناف مخالف برگزاری نمایشگاه در سطح شهر است، افزود: برپایی نمایشگاه در حوزه وظایف اصناف بوده و باید حضور فروشندگان بومی دربرپایی هر نمایشگاهی در اولویت قرار داده شود./ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *