۲۰۱۴۱۰۱۲_۱۰۵۱۱۱_15

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، با ثبت ۱۵۸ شرکت ایرانی و خارجی در شش ماهه ابتدایی سال جاری در مقایسه ۱۱۲ شرکت ثبت شده طی مدت مشابه سال گذشته، میزان ثبت شرکت در این سازمان با رشد ۴۱ درصدی همراه بوده است.

 

بنابراین گزارش از این تعداد شرکت ثبت شده در واحد ثبت شرکتها و مالکیتهای صنعتی و معنوی این سازمان، ۱۳۲ شرکت ایرانی،۵ شعبه شرکت ایرانی، ۲ موسسه، ۱۸ شرکت خارجی و ۱ شعبه شرکت خارجی به ثبت رسیده است.

 

ارزش ریالی میزان سرمایه اولیه اظهار شده از سوی این شرکتها افزون بر ۳۵۱ میلیارد ریال است که این رقم در چهارماهه نخست سال گذشته بالغ بر ۲۶۰ میلیارد ریال بوده است.

 

در این گزارش آمده است، شرکتهای ثبت شده در این منطقه از سال ۸۴ تا انتهای شهریورماه سال جاری به ۱۰۳۵ شرکت ایرانی و خارجی بالغ شده که مجموع سرمایه اولیه اظهار شده از سوی شرکتهای ثبت شده در این منطقه، از سال ۸۴ تا ابتدای مرداد ماه ۱۳۹۳ به رقمی  بالغ بر ۲۷۹۴ میلیارد ریال افزایش یافته است.

 

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی تعداد شرکتهای خارجی ثبت شده در این منطقه از سال ۸۴ تا نیمه نخست سال ۹۳ را ۱۰۳ شرکت اعلام و تأکید کرد: سرمایه گذاران خارجی ثبت کننده شرکت در منطقه آزاد انزلی دارای تابعیت کشورهای کره جنوبی،امارات متحده عربی، تاجیکستان،ترکیه، سوئد، چین، ترکمنستان، انگلستان، آذربایجان، آلمان، هند، روسیه و پاکستان هستند که میزان مالکیت آنها براین شرکتها از  ۳۳ تا ۱۰۰ درصد می باشد.

گفتنی است از سال ۸۴ تا کنون ۸۲۲ شرکت ایرانی، ۸۴ شعبه شرکت ایرانی و ۱۳ موسسه غیرتجاری در واحد ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی و معنوی سازمان به ثبت رسیده و این شرکتها در حوزه های تجاری-گردشگری، تجاری-عمرانی، خدماتی و در زمینه صنعتی تولیدی مشغول به فعالیت هستند.

 

شروع به کار بورس کالای منطقه آزاد انزلی، انعقاد بیش از ده توافقنامه با نهادهای مختلف استانی و کشوری به منظور اعمال مزایا و معافیتهای قانونی و تسهیل فضای کسب و کار در محدوده منطقه، امکان ثبت یک روزه شرکت، تلاش به منظور توسعه همکاریهای بین المللی با فعال سازی کریدور شمال-جنوب و کریدور جدید ایران-چین از طریق این منطقه، اجرای مصوبه های تردد خودرو با پلاک منطقه، کالای همراه مسافر  و خلق مزیتهای جدید از سوی این سازمان مهمترین دلایل رشد ثبت شرکت در این منطقه می باشد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا

علیرضا

۲۰ مهر ۱۳۹۳

برج طاووس رو میبینم یاد حلبی آباد طالب آباد می افتم :-((

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

این برج رو که میبینم یاد غیر گیلک زبانهایی میفتم که اونجا بودن…
یاد رزومه ای میفتم که دادم و خبری نشد…

پاسخ