81363531-6037815

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از رشد ۲ / ۲۵ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرگاه انزلی طی هفت ماه امسال خبر داد.

سید علی نعیمی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این مدت یک میلیون و ۵۸۱ هزار و ۴۰۵ تن کالا در بندرگاه انزلی تخلیه و بارگیری شده است.

وی ، میزان تخلیه و بارگیری صورت گرفته در مدت مشابه پارسال را یک میلیون و ۲۶۳ هزار و ۵۵۷ تن اعلام کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در ادامه از صادرات ۳۷۴ هزار و ۹۱۸ تن کالاهایی نظیر کشمش ، خرما ، سنگ ساختمانی ، چای ، پسته ، گوجه فرنگی ، رب گوجه ، حنا ، چرم ، ترشیجات ، سیب زمینی ، پیاز ، مواد شوینده ، کاشی و شیشه ، لوازم یدکی ، برقی ، پارچه و مواد معدنی طی این مدت عمدتا به کشورهای روسیه ، آذربایجان ، قزاقستان و ترکمنستان خبر داد.

نعیمی یادآور شد : طی این مدت ۶۸۳ دستگاه خودرو از مسیر دبی ، بندرعباس ، بندرانزلی به قزاقستان ، اکتائو و آستراخان ترانزیت شده است.

به گفته وی در هفت ماه امسال ۴۶۴ فروند کشتی در بندرگاه انزلی پهلو گرفت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد رشد نشان می دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان همچنین با اشاره به بارگیری ۵۲ هزار و ۳۰۶ دستگاه کامیون و تریلی و افزایش ۷ / ۱۶ درصدی آن نسبت به مدت مشابه پارسال را نشان دهنده کشش بازار دانست که صاحب کالا ، کالا را در بندر نخوابانده و وارد بازار نموده است.

بندرگاه انزلی با ۱۰ پست اسکله و ظرفیت واقعی هفت میلیون تن تخلیه و بارگیری در سال بزرگترین و فعالترین بندر حاشیه جنوبی دریای خزر بشمار می رود.

این بندر با بهره مندی از امکانات نوین تخلیه و بارگیری رتبه سوم بنادر کشور بعد از امام خمینی و بندر شهید رجایی از لحاظ میزان تخلیه و بارگیری را داراست.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

3eyedAli

۴ آبان ۱۳۹۳

این افزایش تخلیه و بارگیری در قبال پارساله که اوج تحریمها بود نسبت به سالهای قبل ترش کاهش محسوسی داره

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۴ آبان ۱۳۹۳

هرچی درآمد بیشتر جیب منطقه آزاد پر تر . :-(

پاسخ