82022926-70629196[1]

 

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی از اقامت بالغ بر ۶۵ هزار نفر در مجموعه های اقامتی این منطقه و رشد ۲۰۲درصدی اقامت مسافران در ایام نوروز امسال خبر داد .
مجید فاتحی اظهار کرد: علاوه براقامت مسافران نوروزی، ۳۸۱هزار نفر نیز از محدوده تجاری و گردشگری منطقه آزاد بازدید کرده اند.
وی به ورود دو میلیون مسافرنوروزی در محدوده جغرافیایی منطقه آزاد از طالب آباد تا کیاشهر اشاره و افزود: بالغ بر ۱۹ هزار نفر نیز بصورت روزانه از امکانات و تسهیلات عرضه شده در محدوده تجاری و گردشگری منطقه آزاد انزلی دیدار کرده اند.
فاتحی یادآورشد: برای اولین بار در نوروز ۹۵ یک واحد درمانگاه نیز در محدوده تجاری و گردشگری این منطقه برای ارائه خدمات درمانی مورد نیاز به گردشگران با همکاری اورژانس، راه اندازی شد.
وی تصریح کرد: ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد انزلی از تمامی امکانات تجهیزاتی و توانمندی های خود برای ارائه خدمات و تسهیلات لازم به گردشگران در ایام نوروز استفاده کرد.
وی به برگزاری جشنواره های مختلف و برپایی بازارچه های صنایع دستی و سوغات در این منطقه اشاره و تصریح کرد: جشنواره ترنم دریا، نوروز بازار، برگزاری کنسرت های موسیقی خواننده های بنام کشور در ایام نوروز و همچنین خدمات ورزشی و دریایی از جمله پاراسل، جت اسکی، پاراگلایدر و پیست کارتینگ ، درجذب هرچه بیشتر گردشگر در منطقه آزاد انزلی تاثیرگذار بوده است.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال جنوب ، دارا بودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر ، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه ، کراسنودسک در ترکمنستان ، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان ، دسترسی از طریق راه های مناسب به بازارهای مصرف کشورهای CIS و نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از دیگر مزایای منطقه آزاد انزلی است.

 

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *