سید علی نعیمی اظهار کرد : میزان تخیله مواد نفتی ترانزیتی در بندرگاه انزلی از ۹۰ هزار و ۳۱۸ تن ، طی یازده ماه امسال به ۲۰۱ هزار و ۷۱۶ تن رسیده است.
وی افزود: اسکله شماره ۱۰ بندرگاه انزلی ویژه تخلیه مواد نفتی با امکان بارگیری هم زمان حداقل هفت تانکر است.
مدیرکل بندرگاه انزلی خاطرنشان کرد : این مواد نفتی از ترکمنستان به عراق ترانزیت می شود.
نعیمی ، میزان کالای تخلیه شده در مدت مشابه پارسال در این بندرگاه را دو میلیون و ۳۸ هزار و ۶۷۰ تن و امسال یک میلیون و ۹۱۵ هزار و ۲۱۶ تن با ۶٫۱ درصد کاهش عنوان کرد.
وی با اشاره به پهلوگیری ۷۳۰ فروند شناور طی امسال در این بندر ، مقدار بارگیری به کشتی را ۱۰۹ هزار و ۷۱۰ تن بیان نمود.
نعیمی یادآور شد: پارسال در مدت مشابه ۷۷۹ فروند کشتی در بندرگاه انزلی پهلو گرفته و ۴۴۹ هزار و ۵۲۳ تن بارگیری به کشتی صورت گرفته بود.
به گفته وی شمار کشتی های وارده به بندر انزلی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶٫۳ درصد کاهش نشان می دهد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان مقدار بارگیری به کشتی امسال را نیز ۷۵٫۶ درصد کمتر از مدت مشابه پارسال عنوان کرد.
نعیمی در ادامه تعداد کامیونهای بارگیری شده در این بندرگاه را ۸۵ هزار و ۴۳۲ دستگاه با ۴٫۲ درصد کاهش نسبت به ۸۹ هزار و ۱۶۸ دستگاه بارگیری شده پارسال بیان کرد.
همچنین به گفته وی خالص صادرات از ۴۳۴ هزار و ۷۱۱ تن پارسال با ۷۷٫۸ درصد کاهش به ۹۶ هزار و ۵۰۸ تن رسیده است.
نعیمی اقلام صادراتی را شامل میوه و تره بار ، کود شیمیایی ، مواد شیمیایی ، مواد معدنی ،مصالح ساختمانی، ماشین الات ،لوازم یدکی عمدتا به بنادر آستراخان، ماخاچ کالا و اولیای روسیه ، اکتائو قزاقستان و باکو در آذربایجان بیان کرد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی در خاتمه گفت : موجودی کالا در انبار و محوطه ها امسال ۱۸۴ هزار و ۷۰۵ تن است که در مقایسه با ۱۹۹ هزار و ۹۷۰ تن پارسال ۷٫۶ درصد کاهش نشان می دهد.
بندرگاه انزلی با ۱۰ پست اسکله با ارتقای زیرساختهای صورت گرفته طی سال های اخیر امکان تخلیه و بارگیری ۱۲میلیون کالا در سال را داراست.

 

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *